Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırmasının nasıl yapılacağını, faiz oranları ve hesaplamasını, şartlarını, takibe düşmüş borçları kapsayıp kapsamadığını, bankanın sunduğu krediyle alakalı ayrıntıları ve tüm diğer detayları yazımızdan inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırılmasının yolu gelir belgesi ile bankanın şubelerine başvurmaktan geçiyor. Ziraat Bankası kredi kartı borçları için bir yapılandırmaya gittiğini duyurdu. Yapılan açıklamada bu yapılandırmanın bireysel kredi kartı borçlarını kapsarken, tüketici kredilerini kapsam içinde alınmadığı belirtildi.

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma için kimlik belgesi ve varsa maaş bordrosu ile Ziraat Bankası şubelerine giderek başvurunun gerçekleştirilmesi gerekiyor. Emekliler için ise E-Devlet şifresinin bilinmesi yeterli oluyor. Bunların dışında banka şubelerine başvururken yapılandırılması istenen kredi kartının bankaya verilmesine gerek yok. Banka sistemden rahat bir şekilde kredi kartı bilgilerine ulaşabilir.

ZİRAAT BANKASI KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAPMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYINIZ.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma koşulu aylık gelirin belgelenmesidir. Ziraat Bankası bu yapılandırmayı borcunu ödeyemeyecek olan kişiler için yaptı. Bundan dolayı kredi kartı borcunun ödenemeyecek olmasının kanıtlanması gerekir. Bu durumun ispatı da gelir belgesi ile yapılabilir. Aylık kazancın ne kadar olduğu bankaya sunulmasının ardından yapılandırılmadan faydalanıp faydalanılamayacağı kararı verilir. Ayrıca bu yapılandırma 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan kredi kartı borçları için geçerlidir. Bu tarihten sonrasındaki borçlar bu yapılandırma kapsamına girmez.

Bu yapılandırmaya başvurabilmek için Ziraat Bankası bir başka şart olarak borçlu kredi kartların kapatılmasını istiyor. Bu kartın iptal edildiğine dair belge Ziraat Bankası’na sunulması gerekiyor. Sonrasında kredi kartı almak istiyorum diyen olursa da Ziraat Bankası kişinin bütçesine uygun limitli kredi kartı öneriyor.

Takibe Düşmüş Borçları Da Kapsıyor Mu?

Yapılandırma kapsamı takibe düşmüş borçları içermiyor. Bu yapılandırma yeni bir kredi kullandırımı olarak değerlendiriliyor. Ayrıca yasal düzenlemeler çerçevesinden kredi değerlendirilmesi yapılıyor. Bundan dolayı takibe düşmüş kredi borcu olan kişiler bu kapsam dahilinde tutulmuyor. Fakat eşi kredi takibine düşmüş olan kişiler bu durumdan etkilenmiyor. Bu Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma başvurusu borcu olan kişinin gelirine göre değerlendiriliyor. Bundan dolayı eşin durumu başvuru sonucunu değiştirmiyor. Bunların yanı sıra kara listede olan kişiler de bu yapılandırmadan faydalanamıyor. Daha önceden takibe düşmüş ancak sonrasında çıkmış olan kişiler ise kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunabiliyor.

Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Kredi kartı yapılandırma nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını öğrenebilmek için ilk olarak vade süresi belirlenmesi gerekir. Bu vade süresine göre verilecek olan kredinin de faiz oranı belirlenir. Birleştiren ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılan kredi kartı yapılandırılmasında borca karşılık verilecek olan miktar üzerine bu faiz oranı da eklenerek hesaplama yapılır.

Ziraat Bankası 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 oranında faiz imkanlı kredi kartı borçlarının kapatılabilmesi için birleştiren ihtiyaç kredisi veriyor. 60 aya kadar olan vadelerde ise faiz oranı 1,20 olarak hesaplanıyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi İçin Kefil Gerekli Mi?

Birleştiren ihtiyaç kredisi için kefil zorunluluğu yoktur. Fakat banka bazı durumlarda kefil talep edebilme hakkına da sahip. Özellikle verilecek olan kredi borçlunun gelirinin çok üzerindeyse bu durumda banka kredi kartı yapılandırması yani birleştiren ihtiyaç kredisi için kefil isteyebilir. Bundan dolayı sonrasında bir daha uğraşmamak adına borcu gelirinden çok daha fazla olan kişiler Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma başvurularını kefil ile yapmalarında fayda vardır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası genel ihtiyaç kredileri arasında birleştiren ihtiyaç kredisi vardır. Ancak bunun yanı sıra banka pek çok farklı ihtiyaçlar için de kredi olanağını müşterilerine sunuyor. Kişiler ihtiyaçlarının ne olduğuna göre hangi krediye başvurabileceklerini seçebiliyor. Örneğin imar barışından yararlanmak isteyen ancak bunun için yeterli bütçesi olmayan kişiler için Ziraat Bankası 1,33 faiz oranından başlayan kredi veriyor. Ayrıca bu kredinin 60 aya kadar vade imkanı da bulunuyor. Ziraat Bankası emekli kredisiyle alakalı detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında en çok başvurulan bir başka kredi ise eğitim kredisidir. Her türlü eğitim masrafının karşılanabilmesi için finansal destek sunan Ziraat Bankası, 60 aya kadar vade olanağı ile eğitim aksamanın önüne geçiyor. Ziraat Bankası’ndan alınabilecek diğer bazı bireysel ihtiyaç kredileri ise şunlardır:

 • Enerji verimliliği yönetim kredisi,
 • Tüketici avans kredisi,
 • Kredili mevduat kredisi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası bireysel konut kredisini müşterilerine sağlayarak ihtiyaç duyulan konut için gerekli olan masrafların karşılanabilmesine olanak veriyor. Konut kredisini alabilmek için bankadan istenen evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru formu,
 • Kimlik belgesi,
 • Çalışma durumuna ilişkin belge,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
 • Serbest meslek ile uğraşanlar için meslek kuruluşundan alınacak üyelik belgesi.

Ziraat Bankası gayrimenkul kredisi adı altında bireysel işyeri, ortak işyeri gibi farklı kredileri de müşterilerine sunuyor. İnşaat halinde olan ve yapım masraflarının karşılanamaması yüzünden tamamlanamayan konutlar için ise banka İnşaat Tamamlama Kredisi veriyor.

Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplaması için vade süresi oldukça önemlidir. Vade süresi faiz oranını da etkileyebildiğinden dolayı kaç aylık vade ile kredinin alınacağının karar verilmesinin ardından hesaplama işlemi yapılmalıdır. Konut kredisi hesaplaması da Ziraat Bankası’nın internet sitesi aracılığıyla yapılabilir. Bankanın internet sitesinden konut kredisi sayfası açılarak yanda bulunan hesaplama aracı yazısı tıklanmalıdır. Sonrasında açılacak olan ekranda gerekli bilgilerin doldurulmasının ardından konut kredisi hesaplaması yapılabilir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA ARACINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası kredi fırsatlarını Ziraat Kredi Paketi’nde sunuyor. Konut, taşıt ya da nakit ihtiyacı olan kişiler için Ziraat Bankası uygun faiz oranı ile uygun avantajlı çözümler sunuyor. Bu pakette tüketici, konut ve taşıt kredisi için farklı vade ve faiz oranları mevcuttur. Bu vade ve faizler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Tüketici kredisi 36 ay vadeli 1,53 faiz oranlı,
 • Konut kredisi 120 ay vadeli 1,28 faiz oranlı,
 • Kaskolu taşıt kredisi 48 ay vadeli 1,49 faiz oranlı,
 • Kaskosuz taşıt kredisi 48 ay vadeli 1,52 faiz oranlı.

En Uygun Kredi

En avantajlı krediler Ziraat Bankası aracılığıyla banka müşterilerine sunuluyor. Kredi alırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi ihtiyaca en uygun kredinin hangisi olduğudur. Taşıt, konut ya da bireysel ihtiyaçlar için kredi almak isteyen kişilerin ilk olarak Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden farklı kredi çeşitlerinin neler olduğuna ve bu kredinin faiz oranlarının ve vadelendirme sürelerinin ne kadar olduğuna göz gezdirmeleri gereklidir. Tüm bu bilgilere bankanın internet sayfası aracılığıyla ulaşabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden de en uygun kredinin hangi olduğu konusunda destek istenebilir. Alınacak olan kredinin belirlenmesinin ardından da gerekli evraklar ile banka şubelerinden birisine giderek kredi başvurusunda bulunulabilir.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası nasıl kredi hesaplanır sorusuna oldukça basit bir çözüm sunuyor. Bu hesaplamaların yapılabilmesi için banka şubesine gidilmesine gerek yok. Ziraat Bankası’nın internet sitesi üzerinden kredi hesaplamaları yapabilmek çok kolaydır. Hesaplama yapabilmek için ilk olarak Ziraat Bankası kredi yapılandırma sayfası ya da hangi kredi alınacak ise o kredinin sayfası açılmalıdır. Sonrasında bu sayfaların sağ tarafında bulunan hesaplama aracı yazısı tıklanmalıdır. Açılan ekranda istenen bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ile almak istenen krediye dair hesaplamaların pratik bir şekilde yapılabilmesi mümkündür.

ALAKALI YAZILAR:

Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası Hesap Özeti

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.