Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Ne Kadar, Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası ne kadar, nasıl yapılır? Zorunlu trafik sigortanızı Ziraat Bankasından yaptırmak isterseniz başvuru kanallarını, teklifleri, anlaşmalı servisleri, gerekli belgeleri yazımızdan ayrıntılarıyla inceleyebilir, aracınız için trafik sigortası işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Ne Kadar, Nasıl Yapılır?

Zorunlu trafik sigortası, Ziraat Bankası’nın müşterileri için sunmuş olduğu oldukça önemli hizmetlerden bir tanesidir. Yaşanan bir trafik kazası sonrasında aracı kullanan kişilerin 3. Şahıslara verebileceği maddi zararları ve tedavi masraflarını karşılayan ve vatandaşlara yaşanılan bu durum için teminat veren zorunlu trafik sigortası yaptırılmadan araçların trafiğe çıkması mümkün olmamaktadır. Zorunlu trafik sigortasında ise bilinmesi gereken en önemli durum; trafik sigortasının her iki aracı da korumuş olduğudur. Yani zorunlu trafik sigortası sadece yaptırılan aracı değil, karşı tarafın zararlarını da karşılamaktadır. Bu konuda oldukça güvenilir olan Ziraat Bankası, müşterilerine Ziraat Bankası trafik sigortası hizmeti kapsamında uygun imkânlar tanımaktadır.

Ziraat Trafik Sigortası

Üçüncü şahısların kaza sonucunda almış oldukları zararlar için müşterilerine teminat sağlayan Ziraat zorunlu trafik sigortaları, karayolları trafik kanununa tabi olan yaptırılması zorunlu bir sigortadır. Hazine müsteşarlığı tarafından yayınlanan teminat kapsamında yapılan zorunlu trafik sigortaları, sadece belirlenen kapsam çerçevesinde müşterilerine sigorta teminatını sağlamaktadır.  Ziraat trafik sigortası aynı zamanda sigorta yaptıran kişinin haksız taleplerine karşı savunmasını da güvence altına almaktadır. Ancak vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de yapılan bu sigortanın Türkiye sınırları içerisinde geçerli olduğudur.

Ziraat Trafik Sigortası Genel Şartları

Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası yaptıracak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken genel şartlar şunlardır;

 • Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları,
 • Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları,
 • Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarıdır.

Sigorta yaptırmak isteyen kişiler, yukarıda verilen şartları mutlaka okumalı ve bu şartlara göre işlem yaptırmalıdırlar. Ziraat Bankası Genel Şartlarına ulaşmak için;

Yukarıda verilen şartlar, Ziraat Bankası trafik sigortası genel şartları olup kişilerin mutlaka dikkatlice incelemeleri gereken şartlardır.

Ziraat Bankası Araç Sigortası Teklif Alma

Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası araç teklifleri için, ilgili bankanın resmi, internet sitesi üzerinden kolaylıkla teklif alınabilinmektedir. Müşterilerine mümkün olduğunda uygun fiyatlarla teklifler sunan Ziraat Bankası, kişilerin yaptırmış olduğu trafik sigortaları vatandaşları müşkül duruma düşmekten de koruyan önemli bir koruyucu faktördür. Zorunlu trafik sigortası yaptıracak olan kişiler; Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden, Ziraat Bankası araç sigortası teklif alma işlemlerini rahatlıkla ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Sigorta yaptıracak olan kişiler aynı zamanda daha kendilerine verilmiş olan teklif numaraları ile önceden almış oldukları mevcut tekliflerini de pratik bir şekilde sistem üzerinden görüntüleye bilmektedirler.

 Ziraat Bankası Araç Sigortası Teklif Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Araç sigortası teklif alma işlemleri yapmak için kişilerin öncelikle resmi internet adresi olan https://trafikteklifal.ziraatsigorta.com.tr/ linkine tıklamaları gerekmektedir. Sonrasında araç sigortası teklifi almak için yapılması gereken işlemler şunlardır;

 • Yukarıda verilen Ziraat Bankası araç sigortası teklif alma sayfasına yönlendiren linke kişiler tıklayarak sayfaya giriş yaparlar,
 • Açılan yeni sayfada kişiler “Yeni Teklif Al” sekmesine tıklar,
 • Gelen sayfada kişilerden kimlik tipi bilgileri istenilecektir. Kişiler hangi kimlik türüne göre ( TC Kimlik numarası, vergi numarası, yabancı kimlik numarası veya pasaport numaralarına göre işlem yapabilmektedirler.)
 • Sonrasında kimlik numarası bilgisi girilir,
 • Hemen aşağıda yer alan araçların durumlarını belirten bölümden gerekli işaretleme yapılır. (Aracın 0, 2.El ya da yenileme gibi durumları),
 • Eğer aracın plakası çıkmadı ise sayfa üzerindeki ilgili kısım işartelenir.
 • Sonrasında ise plaka numarası ve güvenlik numarası girilerek işleme devam edilir.

İlk sayfa yer alan tüm bu bilgiler ilgili alanlara doldurulduktan sonra kişiler sırasıyla;

 • Temel Bilgileri,
 • Ruhsat Bilgileri,
 • Araç Bilgileri,
 • Teklif bilgileri,

Gibi kısımları da doğru bir şekilde doldurdukları takdirde Ziraat Bankası araç sigortası teklif alma işlemlerini tamamlayacaklardır.

Ziraat Sigorta’da Trafik Poliçesi Teklifi Almak Artık Çok Kolay!

Zorunlu trafik sigorta işlemlerini Ziraat Bankasından yaptırmak isteyen kişiler, bankanın kendi web sitesi üzerinde yapmış olduğu yeni düzenlemeler ile vakit kaybetmeden sorgulama işlemlerini halledebilmektedirler. Sayfa üzerinden yapmış oldukları işlemlerin ardından “Satın Al” butonunu tıklayan kişiler, satın alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bunun yanı sıra sayfa üzerinde gelen ekranda işlemlerin son adımında çıkan teklif numaraları ile belirtilen tarihe kadar en yakın Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak poliçe işlemlerini halledebilir ve poliçelerini alabilirler.

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası Mevcut Teklif Görüntüleme İşlemleri

Mevcut teklif sorgulama işlemleri, Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Mevcut teklifi görüntülemek isteyen araç sahipleri, daha önce bankanın kendilerine vermiş olduğu teklif numaralarını sistemde yer alan ilgili kısma girerler. Sistem üzerinde tanımlanması gereken diğer gerekli bilgiler ise şunlardır;

 • Araç sahibine ait plaka numarası,
 • Kimlik numarası,
 • Güvenlik kodu,

Gibi bilgiler mutlaka sistemde ilgili alana doldurulması gereken bilgilerdir. Kişiler bu bilgileri girdikten sonra mevcut tekliflerini görüntüleme işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası Anlaşmalı Servisler

Trafik sigortası anlaşmalı servisler, Ziraat Bankasının sigorta kapsamında araç sahipleri için ilgili servislerle yapmış oldukları anlaşmalara istinaden hareket eden servislerdir. Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası yaptıran kişilerin, olası herhangi bir durum sonucunda tüm illerde bulunan anlaşmalı servis noktaları ile sorun yaşamadan gerekli işlemlerini halledebilirler.

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası Anlaşmalı Servislere Nasıl Ulaşılır?

Ziraat Bankası trafik sigortası anlaşmalı servis listelerine; Ziraat Bankası resmi internet hesabı üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bunun için kişiler öncelikle;

 • Bankanın resmi internet adresi olan https://www.ziraatsigorta.com.tr/anlasmaliservisler.html linkine tıklayarak servis görüntüleme sayfasını açarlar,
 • Daha sonra gelen ekran üzerinde bulunan Türkiye haritası üzerinden bulundukları illeri tıklarlar,
 • Açılan ekranda kişilerin bulundukları ildeki tüm ilçelerde yer alan servisler listelenecektir.

Yukarıda yapılan anlaşmalı servis görüntüleme işlemleri araç markası bazında yapılmaktadır. Ancak kişilerin bu servislere başvurmadan önce “anlaşmalı servis başvurusu” yapmaları gerekir.

Ziraat Bankası Anlaşmalı Servis Başvurusu Nedir?

Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası anlaşmalı servis başvusuru, sigorta kapsamında bulunan araç sahiplerinin bulundukları yerdeki servislere gitmeden önce yapmaları gereken online başvurulardır. Bu başvurular sistem üzerinden yapıldıktan sonra tekrar Ziraat Bankası ilgili mail adresine yollanır ve böylelikle anlaşmalı servis başvurusu tamamlanmış olur.

Ziraat Bankası Anlaşmalı Servis Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anlaşmalı servis başvurusu yapmak isteyen kişiler, https://www.ziraatsigorta.com.tr/anlasmaliservisler.html internet adresine giriş yaparlar. Gelen sayfa üzerinde yer alan servis başvuru formuna ulaşılabilir. vatandaşlar bahsi geçen formu bilgisayarlarına ya da pdf formatlı uygun bir cihaza indirmelidirler. Formun doldurulma işleminden sonra kişiler doldurdukları formu anlasmaliservismuracaat@ziraatsigorta.com.tr mail adresine gönderirler. Yapılan işlemin ardından banka tarafından kişilere onay mesajı gelecektir. Böylelikle Ziraat Bankası zorunlu sigortası olan vatandaşlar, anlaşmalı servis başvurusu yapma işlemlerini tamamlamış olur.

Ziraat Bankası Anlaşmalı Servis Başvurusu Formu Örneği

Kişilerin Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden ulaşabildikleri anlaşmalı servis başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir. Ziraat Bankası anlaşmalı servis başvurusu formu PDF dosyasına verilen linkten ulaşılabilir. Aynı zaman belirtilen görselden de form detaylı bir şekilde incelenebilir.

ZİRAAT BANKASI İLE ALAKALI DİĞER YAZILAR

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İban Sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.