Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ( Telefon Numarası ve Bilinmeyenler )

Sorunlarına çözüm üretmek isteyenler için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 ve 0850 220 00 00 nolu telefonlardır. Müşteri temsilcisine direk bağlanma ve müşteri hizmetleri üzerinde yapabileceğiniz işlemler ile ilgili ayrıntılar bu yazımızda…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ( Telefon Numarası ve Bilinmeyenler )

Ziraat Bankası müşteri temsilcisini arayan kişiler bankacılığa dair pek çok işlemlerini gerçekleştirebilirler. Müşteri hizmetlerine yalnızca işlem yapmak için değil aynı zamanda bilgi alabilmek için de sıklıkla başvurulur. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile günün her saatinde bankaya ulaşabilmek mümkündür.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek isteyen kişiler için gösterilebilecek iki telefon numarası vardır. Bunlardan bir tanesi 444 00 00’dır. Bu numaranın yanı sıra 0850 220 00 00 nolu hatta yine Ziraat Bankası çağrı merkezinin numarasıdır. Bu iki numaradan herhangi birisi kullanılarak banka ile iletişime geçişebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için takip edilmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlardan ilki müşteri temsilcilik numarasından herhangi birisinin aranmasıdır. Daha sonrasında müşteri iletişim merkezinin aranma nedenine göre tuşlama yapılmalıdır. Ziraat Bankası sesli yanıt sistemi menüsü şu şekildedir:

 • Kart İşlemleri için 1,
 • Bankacılık işlemleri için 2,
 • Şifre İşlemleri için 3,
 • İnternet ve mobil bankacılık teknik destek için 4,
 • OGS ve HGS işlemleri için 5,
 • Banka ürünleri hakkında bilgi alma ve başvuru işlemleri için 6.

Hangi işlem yapılacak ise müşteri hizmetlerinin aranmasının ardından direk bağlanma için ilgili numara tuşlanmalıdır. Ziraat Bankası kampanyaları hakkında bilgi alınmak isteniyorsa 6 tuşlanmalıdır.

Müşteri Hizmetleri İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Müşteri hizmetleri ile yapılabilecek işlemler arasında bankaya dair her türlü bilgi alma vardır. İster Ziraat Bankası kredileri hakkında olsun isterse de yapılacak yatırım hakkında tüm bu bilgiler için Ziraat Bankası çağrı merkezi ile iletişime geçilebilir. Bunun yanı sıra şifre işlemleri için de başvurulacak yer bu müşteri temsilciliğidir. Yeni kredi kartı ya da banka kartlarına şifre tanımlayacak olanlar veya önceden var olan kartının şifresini hatırlamayanlar Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını arayabilirler.

Telefon Bankacılığına Nasıl Başvurulur?

Telefon bankacılığına başvurmak için kullanılabilecek farklı yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi Ziraat Bankası şubesini ziyaret etmektir. Genellikle insanlar banka hesap açılışları sırasında şubeden, telefon bankacılığı için de talepte bulunuyor. Fakat ilk kez hesap açtırırken bu talepte bulunmayan kişiler daha sonrasında yeniden herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek telefon bankacılığı açtırmak için başvuruda bulunabilir. Banka şubesinin dışında Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla da telefon bankacılığı açtırılabilir. Ayrıca yine 7 gün 24 saat hizmette olan müşteri iletişim merkezi de telefon bankacılığının açtırılabilmesi için kullanılabilecek bir yöntemdir.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme yolu oldukça basittir. Bankanın müşterilerine verdiği hesap numaraları bankacılığa dair pek çok işlem için gereklidir. Bu numarayı da unutmuş olan kişiler banka ile iletişime geçerek hesap numaralarını öğrenebilirler. Bunun için Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi aranmalıdır. Günün her saatinde hizmette olan bu iletişim merkezi ile kolay bir şekilde müşteri numarası öğrenilebilir. Bunun yanı sıra SMS ile de hesap numarası öğrenebilmek mümkündür. Kısa mesaj yoluyla hesap numarası öğrenmek için HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıp kartın son 6 rakımı da mesaja ekleyerek 4747’ye SMS gönderilmelidir. Daha sonrasında müşterilerin hesap numarası bilgileri kısa mesaj aracılığıyla ulaştırılacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Telefonla

Telefonla Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapma banka şubelerine giderek başvurudan daha kolay olmasından dolayı pek çok kişinin de tercih ettiği bir yöntemdir. Bunun için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri hizmetleri aracılığıyla bilgi alınabildiği gibi başvurular da yapılabilir. Kredi kartı başvurusu yapabilmek için müşteri hizmetleri numarasının aranmasının ardından sırasıyla 6-1-1 tuşlarına basılmalıdır.

Başvuru takip işlemi için ise sırasıyla 6-2 numaraları tuşlanmalıdır. Bu numaraların tuşlanması ile beraber direkt olarak gerekli birime bağlanılacaktır Kredi kartı başvurusu için başvurulabilecek bir başka yöntem ise internet bankacılığıdır. Ziraat Bankası internet bankacılığına TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapan kişiler kolayca kredi kartı başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu yollar ile ek kart başvurusu yapabilmek de mümkündür.

Ziraat Bankası SMS İle İşlemler

Ziraat Bankası kısa mesaj ile yapılabilecek işlemler telefon bankacılığıyla oldukça benzerdir. Bankacılık işlemleri yapabilmek için kişilerin seçebilecekleri birçok başvuru kanalı vardır. Bunlar sayesinde müşteriler artık birçok işlem için banka şubelerine gitmek durumunda kalmıyor. Bu durum da kişilerin hayatlarını oldukça kolaylaştırıyor. SMS aracılığıyla hesap numarası ve IBAN numarası kolay bir şekilde öğrenilebilirken aynı zamanda kredi başvuruları da bu yolla yapılabilir.

Kredi başvurusunu SMS ile yapmak isteyen kişiler mesaj kutularına hangi krediye başvuracaklarsa onu yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaralarını da yazarak yine 4747’ye mesaj göndermelidir. Örneğin konut kredisine başvurulacaksa mesajın başına KONUT yazılmalıdır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Yurt Dışından Arama

Yurtdışından Ziraat Bankası müşteri hizmetleri kolay bir şekilde aranabilir. Ziraat Bankası ile iletişime geçmek yalnızca Türkiye’de yaşayan kişilerin ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. Yurtdışında bulunan da birçok kişi bankadan bilgi almak ya da başvuruda bulunmak için müşteri hizmetlerini aramak isteyebilir. Bunun için de +90 0850 220 00 00 hatlı numara aranmalıdır. Bu numara ile kolay bir şekilde Ziraat Bankası müşteri iletişim hattı aranabilir ve gerekli olan işlemler yapılabilir.

Telefon Bankacılığı İle Yapılan İşlemlerin Dekontu

Telefon bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemlerin için dekont alabilmek de mümkündür. Pek çok kişi yalnızca şubelerden ya da bankamatiklerden yapılan işlemler için dekont alabileceklerini düşünüyor. Fakat hem internet bankacılığı hem de telefon bankacılığı kanalıyla yapılan bankacılık işlemleri için de dekont alabilmek mümkündür. İnternet bankacılığında işlemin yapılmasının ardından dekontun mail adresine gönderilebileceğine dair seçenek çıkmaktadır. Telefon bankacılığı ile yapılan işlemler için ise müşteri temsilcilerine bağlanarak dekont talebinde bulunulabilir.

Müşteri İletişim Merkezi İle Yapılacak İşlemlerin Finansal Limitleri

Müşteri temsilciliği ile yapılacak işlem limitleri diğer yollar ile yapılan işlemlerden farklı olabilir. Telefon bankacılığı ile yapılan işlemler için belirli bir finansal limit konulmuştur. Her bir işlem için de bu limitler farklıdır. Örneğin hesaplar arası para transferi limiti günlük 40 bin aylık ise 100 bin TL’dir. Bunun yanı sıra EFT ile kredi kartı ödemek için belirlenen limit ise günlük 20 bin aylık ise 50 bin TL’dir. Bankanın belirlediği bu limitlere bağlı kalarak işlem yapılabilmektedir. Her bir işlem için belirlenen limitin ne olduğunu öğrenmek isteyen kişiler Ziraat Bankası internet sitesini ziyaret edebilir. Telefon bankacılığı ekranında yer alan Müşteri İletişim Merkezinden Yapılabilecek Finansal İşlem Limitleri Nelerdir? menüsünden tüm limitler öğrenilebilir. Daha fazla ayrıntılı bilgi içeren resmi web sitesi için buraya tıklayın.

Telefon İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası kredi başvurusu telefon ile yapılabilmektedir. Bazı kredilerin başvuruları için telefon bankacılığı kullanılabilir. Bunun için müşteri iletişim merkezi aranmalı ve önce 6 sonra da 1 rakamları tuşlanmalıdır. Sonrasında ise;

 • Tüketici kredisi başvurusu için 2,
 • Taşıt kredisi başvurusu için 4,
 • Konut kredisi başvurusu için ise 5

Sayısını tuşlamalısınız. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin aranmasının ardından hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Yorumlar
 1. erol dedi ki:

  merhaba vermis oldugunuz telefon numaralarina yurt disindan hic ulasamiyoruz hic kontrol etmiyormusunuz

 2. Osman dedi ki:

  Merhaba
  0090312444 0000
  Bu numara ile müsteri hizmetlerine
  Ulasamiyorum.gecen.haftaya kadar
  Ulasabildigim.halda
  Saygilar

 3. Faruk AYDIN dedi ki:

  Yurt dışından arama yapamıyoruz niye yardımcı olmuyorsunuz