Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası maaş avansının nasıl alınacağını, kredi kartından taksitli nakit avansın nasıl çekileceğini, eksi hesap başvurusunu, eksi hesap limit artırımını, maaş kartından avansın nasıl alınabileceğini, kredili mevduat hesabının detaylarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır?

Ziraat bankası maaş avansı almak için, kişilerin ek bir başvuru yapmalarına gerek yoktur. Maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler için banka, kendi inisiyatifine göre kredili mevduat avansı seçeneği tanımlamaktadır. Bu avans, aynı zamanda kişiler bir kredi edindiklerinde de hesaplarına tanımlanır. Ziraat Bankası maaş avansı kişilere hesaplarında para olmasa dahi otomatik ödeme talimatlarını aksatmamak ya da belli bir süre daha alışveriş yapabilmek lüksü sağlar. Kişiler arzu ederlerse banka müşteri temsilcileri ile konuşarak kredili mevduat avansı tanımlatabilirler.

Ziraat Bankası Maaş Avans Hesabı

Ziraat Bankası maaş avans hesabı limiti, maaş skalasına göre değişkenlik gösterir. 1000 TL maaş alan biri için maaş avans hesabı 250 TL dolaylarında olacaktır. Bankanın avans limitini dilediği gibi düşük ya da yüksek tutma hakkı saklıdır. Maaş avans miktarları, 250, 500, 750, 1000 TL civarlarında olabilecektir. Maaş avansı kullanıldığında ödenmediği süreler boyunca avansa faiz işler ancak bu faiz maaş hesaba aktarıldığı noktada sıfırlanır. Maaş avans hesabı şayet kullanılmışsa, maaş kişinin hesabına yattığında tahsil edilecektir.

ZİRAAT BANKASI KREDİLİ MEVDUAT HESABI BAŞVURUNUZU BURADAN YAPABİLİRSİNİZ.

Ziraat Bankası Mevduat Avansı

Kredili mevduat hesabı, maaşa ek bir nakit avans hesabıdır. Burada yer alan parayı kullanmak, herhangi bir kredi kartından faiz ile nakit avans çekmekten daha karlı olacaktır. Bu nedenle kişiler, düşük meblağda kredi kartları edinmek yerine kredili mevduat avansı açmayı tercih ederler. Kredili mevduat avansı ile yapılabilecekler;

 • Ödemeler,
 • Nakit avans çekimi,
 • Para transferleri,

Şeklindedir. Bu da demek olur ki, kredili mevduat avansını herhangi bir varlık olarak kullanıyor olmak mümkündür.

Ziraat Bankası avans hesap

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası Emekli Maaş Avansı Nasıl Alınır?

Emekli maaşı alanlar için maaş avansı, halen çalışanlar için olan maaş avansından farklı değildir. Emekli maaşları Ziraat Bankası’na yatan kişiler kredili mevduat hesabı edinebilirler. Bu noktada kişilerin;

 • Bankayı arayarak banka ile görüşmek,
 • Ziraat Bankası şubesine giderek başvuruda bulunmak seçenekleri bulunur.

Başvuru esnasında, ek bir belge imzalamaya ya da doldurmaya gerek olmayacaktır. Kişinin yalnızca nakit avans istediğini belirtmesi yeterlidir. Ziraat Bankası hesap özetini nasıl inceleyebileceğinizi buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası maaş avansı almak için, kişilerin öncelikli olarak bankalarla arasının iyi olması gerekir. Maaş avansı olsa dahi, avans miktarı, kişilerin kredi notuna ve bankalar nazarındaki itibarına göre belirlenir. Ziraat Bankası maaş avansı seçeneğinden faydalanabilmek için birinci koşul, maaşın Ziraat Bankası’ndan alınıyor olmasıdır. Maaşlarını alan kişiler, bankalarına kredili mevduat avansı kullanmak istediklerini beyan edebilirler. Kimi zaman banka, kendiliğinden kişilere mevduat hesabı açar. Mevduat hesabı istemeyen kişiler, mevduat hesabında herhangi bir eksiye düşme söz konusu değilse hesaplarını kapattırabilirler. Ziraat Bankasından maaş avansı alabilmek için gereken şartlar;

 • Kişinin iş sözleşmesinin süresiz olması,
 • Kişilerin aldıkları maaşın tam zamanlı olması şeklindedir.

Yalnızca develet memuru olan kişiler değil, özel sektör çalışanları da maaş avansı alabileceklerdir. Kişilerin hayat sigortası yapma durumları banka tarafından esnek tutulmuştur.

Ziraat Bankası Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ziraat bankası kredi kartından nakit avans çekmenin mümkün olup olmaması, kişinin kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödeyip ödemediğine göre değişiklik gösterir. Belli bir süre düzenli olarak kredi kartı borçları ödenmediğinde kart banka tarafından nakit avans çekimine kapatılır. Ödemeler düzenli hale geldiğinde nakit çekim seçeneği de açılmış olacaktır. Kredi kartından nakit avans çekilmek istendiğinde, kart herhangi bir banka kartı gibi ATM’de okutulur ve nakit avans seçeneği banka tarafından aktive edilmişse, nakit avans çekilir. Avansın belli bir limiti olduğu unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası Maaş Avans Limit Artırma

Ziraat Bankası nakit avans limitini artırmak için kişiler, bir banka şubesine giderek görüşmelidir. ATM’lerde, mobil ve internet bankacılığında Ziraat Bankası maaş avansı limiti artırma seçenekleri bulunmaz. Kişilerin avans limitlerini artırmaları için gereken şartlar şöyledir;

 • Kişi kredili mevduat hesabı ödemelerini düzenli yapıyor olmalıdır.
 • Kişinin banka kredi notu düşük olmamalıdır.
 • Kişi maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile temin ediyor olmalıdır.
 • Kişinin almakta olduğu maaş çok düşük bir maaş olmamalıdır.

Unutulmamalıdır ki banka kendi güvenliğini de sağlamak durumunda olduğundan, bankalarla iyi anlaşamayan birinin mevduat avansını artırmayacaktır.

Ziraat Bankası Başvuru Esnasında Sigorta İstiyor Mu?

Ziraat Bankası nakit avans başvurularında sigortalılık şartı aramamaktadır. Kişinin maaşı uzun zamandır Ziraat Bankası üzerinden ödenmekteyse, banka avans konusunda daha cömert davranır. Maaşını Ziraat Bankası’na henüz taşımış olan kimsenin mevduat avansı alabilme şansı da düşük olacaktır. Kişiler dilerlerse kendilerine hayat sigortası yaptırabilirler. Hayat sigortası, kişinin kendisi hayatını kaybederse, geriye kalan aile bireylerinin bu borcu ödemek zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bankanın görmek istediği bir sigortalılık durumunun varlığından ziyade, kişinin maaşını almaya devam edeceğinin garantisinin olmasıdır. Bu nedenle süreli sözleşmeli kişilerin nakit avans kullanması bankalar tarafından tasvip edilmez.

Ziraat Bankası Nakit Avansımı Başka Hesaba Aktarabilir Miyim?

Ziraat Bankası kredili mevduat avansı, dilendiğinde başka bir banka hesabına aktarılabilir. Söz konusu avans, diğer durumlarda olduğu gibi, kişinin sahip olduğu bir varlık olduğundan, söz konusu varlığın başka hesaplara aktarılıyor olmasının bir sakıncası yoktur. Kişi nakit avansı bir başka Ziraat Bankası hesabına gönderiyorsa bu havale anlamına gelir. Eğer avans bir başka banka hesabına yollanmaktaysa, bu durum EFT olarak adlandırılır. Nakit avans aktarımı, mobil bankacılık üzerinden kolayca halledilir. Kişi mesai saatleri arasında transfer işlemlerini gerçekleştirebilir. Ziraat Bankası başka hesaba para aktarma işleminin detaylarını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Tarımsal Nakit Avansı Nasıl Artırılır?

Tarımsal nakit avans, tarımdan emekli olan kişilerin almakta oldukları maaş neticesiyle nakit avans isteminde bulunmalarıdır. Avansın artırılması, diğer nakit avans artırma yöntemleriyle aynı şekildedir. Nakit avansın artırılması talebi için, kişilerin maaş aldıkları Ziraat Bankası şubesine başvurmaları gerekir. Söz konusu talebin reddedilme seçeneği de elbette mümkündür. Maaş avansı artırma talebinin reddedilmesi, kişinin kredi kartı borçlarının artmış olmasıyla doğru orantılıdır. Nakit avans miktarı alınan maaştan daha yüksek bir seviyede belirlenemez. Nitekim üst limit 1000 TL’dir.

Ziraat Bankası Maaş Avans Limiti Var Mı? Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredili mevduat limiti en fazla 1000 TL en az 250 TL olarak tanımlanır. Üst limitin kişinin maaşı ile çok bir ilgisi yoktur. Yalnızca faiz oranları sebebiyle bir üst limit konulmasına karar verilmiştir. Avans başvuruları değerlendirilirken, kişinin aldığı maaş göz önünde elbette bulundurulur ancak çoğu zaman en az miktarda olan kredili mevduat avansı, neredeyse maaşını Ziraat Bankası’ndan alan herkese tanımlanmıştır.

Ziraat Bankası Maaş Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası maaş kartı aracılığı ile nakit avans çekildiğinde şu yaptırımlar uygulanacaktır;

 • Taksitli nakit avans minimum 100 TL olacaktır.
 • Taksitli nakit para geri iade edilemez.
 • Nakit avans BSMV vergisi, %5’tir.
 • Herhangi bir sebeple, Ziraat Bankası’nın nakit avans çekim kartlarını iptal etme hakkı saklıdır.
 • Kişi Ziraat Bankası kredi kartı sahibiyse, nakit avans borçları kredi kartı borcuna dahil edilir.
 • Kişi, nakit avanslarında maxi puan kazanma şansı yakalar.
 • Çekilen nakit avans limiti aynı zamanda o gün ATM’de ne kadar para olduğuyla da doğru orantılıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.