Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar? (2020 YILI GÜNCEL)

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını; tüketici, taşıt, konut, ihtiyaç kredisi için faiz tablosunu, başvuruda istenen belgeleri, kefil şartlarını, evrakları, başvuru şekillerini ve diğer önemli ayrıntıları yazımızdan inceleyebilir; Ziraat bankası kredisi için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Ne Kadar? (2020 YILI GÜNCEL)

Ziraat Bankası kredi faiz oranları hesaplaması hangi kredinin alınacağına göre farklılık gösteriyor. Ziraat Bankası, bireysel, girişimci ve kurumsal olmak üzere üç farklı kategoride krediler sunuyor. Bireysel krediler taşıt, konut için verilen kredileri kapsarken girişimci kredide de destek kredi paketleri, nakdi krediler gibi farklı imkanlar bulunuyor. Kurumsal kredilerden en çok başvurulanı ise çiftçilere verilen kredilerdir. Ziraat Bankası’nın tarım sektörüne verdiği krediler şu şekildedir:

 • Hayvancılık ve su ürünleri kredileri,
 • Mekanizasyon kredileri,
 • Diğer hizmetler.

Tarımsal kredinin yanı sıra dış kaynaklı krediler ve proje kredileri gibi kurumsal kredileri de Ziraat Bankası uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile müşterilerine sunuyor. Hangi kredinin alınacağı Ziraat Bankası faiz oranlarını da belirliyor.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faiz Oranı

Tüketici kredisi faiz oranı Ziraat Bankası’nda %1,53 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası’nın genel ihtiyaç kredilerinden en çok başvurulanlarından bir tanesi tüketici kredisidir. 60 aya kadar vade seçeneği bulunan bu kredi tüm bireysel ihtiyaçların finansmanında kullanılabilir. Tüketici kredisine başvurabilmek için istenen evraklar ise şu şekildedir:

 • Başvuru formu,
 • Kimlik belgesi,
 • Kişinin çalışma durumunu gösteren belge,
 • Şubede istenebilecek diğer belgeler.
Ziraat Bankası internet şubesi şifresi nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz miktarı tüketici kredisine göre biraz daha uygundur. Banka 48 aya kadar vadelendirme seçeneğinin faiz oranını %1,49 olarak belirlemiştir. Bu kredi sıfır araçlar için verilebildiği gibi ikinci el araç satın almak isteyen kişilere de sağlanıyor. Taşıt kreşinin özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

 • 60 aya kadar vade imkanı sunması,
 • En fazla 5 yaşındaki araçlar için kullanılabilmesi,
 • Hafif ticari araçların satın alınabilmesi için de kullanılabilmesi,
 • Kredi boyunca hayat sigortası ve kaskonun yapılması.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası müşterilerine avantaj sağlıyor. Konut alınabilmesi için gerekli olan maddi desteği uygun faiz oranları ile sunan Ziraat Bankası, farklı ödeme seçenekleri de sağlıyor. 120 aya kadar vadelendirmesi bulunan konut kredisinin faiz oranı ise 1,28’dir. Bu kredi alınırken banka krediye konu olan gayrimenkulün ipoteğini tesis eder. Gerekli görürse de ek teminat talebinde de bulunabilir. Ziraat Bankası konut kredisi almak isteyen kişilerin başvurularını gerçekleştirebileceği kanallar şunlardır:

 • Ziraat Bankası şubeleri,
 • Ziraat Bankası internet sitesi,
 • Ziraat Mobil,
 • İnternet şubeleri,
 • ATM’ler,
 • Çağrı Merkezi.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası genel ihtiyaç kredisi ile her türlü ihtiyacın anında karşılanabilmesini sağlıyor. Her bütçeye göre ödeme seçeneği sunan Ziraat Bankası düşük faiz oranları ile kredilerini müşterilerine veriyor. Ziraat Bankası aracılığıyla alınabilecek bireysel ihtiyaç kredilerinden bazıları şu şekildedir:

 • Bireysel enerji kredisi,
 • Tüketici avans kredisi,
 • Eğitim kredisi,
 • İmar barışı kredisi,
 • Birleştiren ihtiyaç kredisi.
Ziraat Bankasının emekliler için sunduğu kredinin yaş sınırını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi alma koşulları arasında en temel olanı krediye başvuracak olan kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. 18 yaşını doldurmamış olan kişilere yasal olan kredi verilebilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra gelir belgesi ile kredinin ödenebileceğinin de kanıtlanması şarttır. Ziraat Bankası kredi faiz oranları konusunda sağladığı ayrıcalıklardan yararlanabilmek için düzenli geliri olmayan kişiler bir malı ipotek ettirerek de kredilerini alabilir. Fakat evli olan kişilerin ipotek ettirdikleri mala ilişkin eşlerinin de yazılı rızasını bankaya sunmaları gereklidir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için gerekli olan evraklar ile banka şubelerine gidilmelidir. Ancak bazı başvurular internet bankacılığı, Ziraat Mobil ya da ATM’ler aracılığıyla da yapılabilir. İhtiyaç kredisinin alınabilmesi için banka tarafından başvuru sırasında istenen belgeler şu şekildedir:

 • Kimlik belgesi,
 • Başvuru formu,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Emekliler için emekli aylık dökümü,
 • İkametgah belgesi ya da fatura.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Formunda İstenen Kişisel Bilgiler

Hangi bilgilerin kredi başvuru formunda yazılması gerektiği konusunun bilinmesi ve eksiksiz bir şekilde bu formun doldurulması başvurulan krediden ret cevabı gelmemesi adına oldukça önemlidir. Ziraat Bankası kredi başvuruları sırada başvuru formunun teslim edilmesini zorunlu tutuyor. Bu başvuru formuna da hangi bilgilerin yazılması gerektiği kişilerin kafalarında soru işaretine neden olabiliyor. Kredi başvurusu sırasında teslim edilmesi zorunlu olan başvuru formunda yer alması gereken kişisel bilgilerden bazıları şunlardır:

 • TC Kimlik numarası,
 • Adres bilgileri,
 • Telefon numarası,
 • Öğrenim durumu,
 • Meslek ve sahip olunan unvan.

Ziraat Bankası Kefil Gereksinimi

Ziraat Bankası kefil zorunluluğunu bazı durumlarda arıyor. Bir banka kredi başvurusunu değerlendirirken ilk olarak potansiyel müşterisinin krediyi ödeyebilme imkanının olup olmadığına bakar. Bundan dolayı da başvuru sırasında gelir belgesi talep edilir. Düzenli bir geliri olmayan kişiler ise alacakları krediye karşılık ipotek göstererek de kredi başvurularını gerçekleştirebilir. Gelir belgesinin ya da ipoteğin yeterli geldiği durumlarda kefil çoğu kredi için istenmez. Fakat kredi borcunu ödeme konusunda sıkıntılar yaşayacağı ön görülen kişilerden banka kefil talebinde bulunabilir.

Kredi başvuruları değerlendirilirken kredi alma talebinde bulunan kişilerin kredi notları oldukça etkili oluyor. Kredi notları daha önce alınmış olan kredinin ya da kredi kartı borçlarının zamanında ödenip ödenmediğine göre belirleniyor. Şayet bir kişinin kredi notu düşükse ve riskli grupta yer alıyorsa banka o kişilerden de kefil talep edecektir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi nasıl hesaplanır sorusunun basit bir cevabı mevcuttur. Ziraat Bankası farklı pek çok ihtiyaç için kredi olanakları sunuyor. Bu kredilerin de vade ve faiz oranları birbirlerinden farklılık gösterebiliyor. Ziraat Bankası genellikle ihtiyaç kredilerinde 60 aya kadar vade seçeceği sunuyor. Ancak örneğin birleştiren ihtiyaç kredisinde bu süre 24 aydır. Bundan dolayı hesaplamaya geçmeden önce ilk olarak hangi kredinin alınacağına karar verilmelidir. Daha sonrasında Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden kredi hesaplamaları yapılabilmesi mümkündür.

İhtiyaç kredisi hesaplaması yapılabilmesi için ilk olarak Ziraat Bankası internet sitesine girilmelidir. Daha sonra hangi kredi alınacaksa o kredinin sayfası açılmalı ve sağ tarafta yer alan hesaplama aracı ikonu tıklanmalıdır. Açılan ekranda vade, faiz oranı ve kredi miktarı seçilerek hızlı bir şekilde hesaplama işlemleri yapılabilir.

Ziraat Bankası kredi hesaplama aracına buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi alma aşamalarından ilki hangi kredinin alınacağının belirlenmesidir. Daha sonra geçilmek istenen kredinin miktarı da dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Bunların belirlenmesinin ardından da hangi vade seçeneği ile ödemenin yapılması gerektiğine karar verilmeli. Bu vade seçeneğinin ne olacağına karar verilirken de aylık taksitlendirme tutarının, Ziraat Bankası kredi faiz oranlarının ve geri ödenmesi gereken miktarın göz önüne alınması gereklidir. Bütçeye en uygun vadenin seçilmesi ödemede sorun yaşanmaması için oldukça önemlidir.

Bu aşamadan sonrası başvurunun gerçekleştirilmesidir. Bunun için gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde temin edilmelidir. Ayrıca başvuru formunda da gerekli olan tüm bilgilerin tam olarak yazılması şarttır. Sonrasında ise bu evraklar ile Ziraat Bankası şubelerine giderek istenilen kredi için başvuru gerçekleştirilmeli ve bankanın cevabı beklenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Daha önce sizin için hazırladığımız En Düşük Ev Kredisini Hangi Banka Veriyor? yazımızı’da incelemenizi öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.