Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi başvurusu şartları, gerekli belgeler, başvuru kanalları, özellikleri, faiz oranları hakkında bilgileri okuyabilirsiniz. Yine borç kapatma kredisi ile alakalı tüm ayrıntılar yazımızda kapsamlı anlatımla yer almaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Mevcut kredi kartı borçlarını kredi çekerek kapatmak isteyen vatandaşlara iyi haber resmi açıklamalarla birlikte geldi. Bir süredir gündemde olan kredi kartı borçlarının kredi çekerek kapatılması durumu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamada bulundu. Ziraat Bankası tarafından başlatılan bu yeni uygulama ile vatandaşların zor durumda kalmasını engellemek istediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı, uygulamanın başlaması için harekete geçtiklerini dile getirdi. Birleştirilen ihtiyaç kredisi adı altında verilecek olan bu krediler ile vatandaşlar, kredi kartlarına ilişkin borçlarını kolaylıkla ödeme imkânına sahip olacaklardır. Bunun için uygun faiz oranları ve vadelerin de vatandaşların mağdur olmaması için sağlanacağı haberinin yayılması üzerinde pek çok vatandaş yeni başlayacak uygulamanın başlamasını merakla beklediklerini dile getirmekte.

Ziraat Bankası 2020 Yılı Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası birleştirilen ihtiyaç kredisi, vatandaşların kredi kartında olan mevcut borçlarını kapatmak üzere yine bankadan uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile almış oldukları kredilere denilmektedir. 2020 yılı itibariyle yürürlüğe girmesi beklenen birleştirilen ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankasından da açıklama geldi. Buna göre bankanın yaptığı açıklamada Ziraat Bankası üzerinde hesabı bulunan kişilerin sahip oldukları kredi kartlarında olan borçlarını ödeyememeleri üzerine alınabilecek olan birleştirilmiş ihtiyaç kredisi, aynı ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi vatandaşlara verilecek. Bu uygulama sayesinde mevcut borçların ödenmesi temel alındığı için banka yetkilileri, kişilerin bu sayede borçlarını yapılandırarak tek bir çatı altında toplayabileceklerini belirtti.

Ziraat Bankası 2020 Yılı Birleştirilen İhtiyaç Kredisi Detayları

Gündeme geldiği andan itibaren oldukça ses getiren birleştirilen ihtiyaç kredisi, son günlerde yaşanan ekonomik kriz sonrasında pek çok vatandaşa can suyu olabilecek bir uygulama. Özellikle devlet destekli olan Ziraat Bankasının, böyle bir uygulama ile gündeme gelmesi birçok vatandaşı da oldukça meraklandırmıştır. Yapılan son açıklamalarla vatandaşların borçlarını tek bir çatı altında birleştirmeyi hedefleyen Ziraat Bankası, aynı zamanda onlara daha kolay bir ödeme sistemi de sunmaktadır. Birleştirilen ihtiyaç kredisi ile borçları aynı zamanda yapılandırılan vatandaşlar, yapılandırılmış borçlarını daha kolay ödeme imkanına da sahip olmaktadırlar.

Ziraat Bankası 2020 Yılı Birleştirilen İhtiyaç Kredisi Vadesi

Birleştirilen ihtiyaç kredileri vadeleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda ayarlanabilen vadelerdir. Normalde ihtiyaç kredilerinin vadeleri 36 aya kadar olabilmektedir. Ancak vatandaşların mevcut kredi borçlarını yapılandırma üzere verilen Ziraat Bankası birleştirilmiş ihtiyaç kredileri vadeleri ister 24 ay isterlerse 60 ay vade ile ödeme bilinmektedir. Borcu olan kişilere oldukça büyük avantajlar sağlayan bu sistem sayesinde pek çok vatandaş mevcut borçlarını rahatlıkla ödeme olanağına da kavuşacaklardır.

Ziraat Bankası 2020 Yılı Birleştirilen İhtiyaç Kredisi Faizleri

Borcu olan vatandaşları oldukça büyük bir külfetten kurtaracak olan birleştirilen ihtiyaç kredisi, vadelerine göre faiz oranlarını şekillendirmektedir. Buna göre bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin aldıkları;

 • 24 aya kadar olan vadeleri için ödeyecekleri faiz oranları: %1,10,
 • 60 aya kadar olan vadeleri için ödeyecekleri faiz oranları: 1,20’dir.

Ancak burada krediyi alacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli husus alınan kredilerin ihtiyaç kredisi olmasıdır.

Borç Kapatma Kredisi Örnek Kredi Hesaplaması

Borç kapatma kredisi hesaplamaları, kişilerin yapılandıracakları borçların vadelere oranlanması ile elde edilmektedir. Buna göre;

24 ay vade ile 20 bin liralık kredi almak isteyen kişilerin kredi kartı borcu yapılandırma hesapları şu şekildedir:
 • Faiz oranları %1,10’dan hesaplanmak üzere 24 ay vade alan bir kişinin aylık olarak ödemesi gereken taksit tutarı 977,73 TL’dir. Buna göre birleştirme ihtiyaç kredisi alan bir kişinin 24 ay vade ile geri ödeyeceği toplam miktar 23.465.63 TL’dir.
60 ay vade ile 20 bin liralık kredi almak isteyen kişilerin kredi kartı borcu yapılandırma hesapları şu şekildedir:
 • Faiz oranları %1,202den hesaplanmak üzere 60 ay vade alan bir kişinin ödemesi gereken taksit tutarı 500,07 TL’dir. Buna göre birleştirme ihtiyaç kredisi alan bir kişinin 60 ay vade ile geri ödeyeceği toplam miktar 30,004,20 TL’dir.
24 ay vade ile 10 bin liralık kredi almak isteyen kişilerin kredi kartı borcu yapılandırma hesapları şu şekildedir:
 • Faiz oranları %1,10’dan hesaplanmak üzere 24 ay vade alan bir kişinin aylık olarak ödemesi gereken taksit tutarı 488,87 TL’dir. Buna göre birleştirme ihtiyaç kredisi alan bir kişinin 24 ay vade ile geri ödeyeceği toplam miktar 11,732,88 TL’dir.
60 ay vade ile 10 bin liralık kredi almak isteyen kişilerin kredi kartı borcu yapılandırma hesapları şu şekildedir:
 • Faiz oranları %1,20’dan hesaplanmak üzere 60 ay vade alan bir kişinin aylık olarak ödemesi gereken taksit tutarı 250,03 TL’dir. Buna göre birleştirme ihtiyaç kredisi alan bir kişinin 60 ay vade ile geri ödeyeceği toplam miktar 15.002.12 TL’dir.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu 2020

Kredi kartı borçlarını kapatmak için kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, kredi veren bankaların online sistemleri üzerinde yer alan formlar doldurularak yapılmaktadır. Her bankanın kredi kartı borcu kapatma kredisi vermediği göz önünde bulundurularak, bu krediye başvuracak olan kişilerin oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Sistem üzerinden oldukça kolay bir şekilde doldurulan bu formlar, en geç 2 iş günü içerisinde cevaplanarak kişilere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, genellikle kredi kartı borcu olan kişilerin borçlarını bir çatı altında toplayarak vatandaşların zor durumda kalmalarını engellemek amacı ile kurulmuş bir sistemdir. Bu durumdan ötürü her banka üzerinden kredi kartı borcu yapılandırılması için başvurulamayan bu kredi, aşağıda verilen bankalar üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ
VAKIFBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ
TEB BORÇ KAPATMA KREDİSİ

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları 2020

23.03.2020 tarihinde 4 yıl vade ile en uygun borç kapatma kredisi faiz oranları aylık olarak hesaplandığında %1,65 oranında, yıllık maliyet olarak hesaplandığında ise %1,98 faiz oranındadır. Mevcut durumda sunulan en düşük oranlı faizle 10 bin lira için 36 ay vade ile borç kapatma kredisi kullanılırsa; kişilerin ödemeleri gereken aylık taksit miktarı 391 TL’dir. Bu yapılandırmanın belirtilen en uygun borç kapatma kredisi faiz oranları ile ödenmesi koşulunda kişilerin toplamda ödeyecekleri miktar ise 14,079 TL olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç kapatma kredisi için vatandaşlardan istenilen şartlar yerine getirilmediğinde, kişiler borç yapılandırmaları için herhangi bir şekilde kabul edilmezler. Buna göre borç kapatma kredisi şartları şunlardır;

 • Kişilerin kendilerine ait açıkta herhangi bir yasal ya da idari takibinin olmaması,
 • Kişilere ait gelirin geçerliliği bulunan resmi bir evrakla beyan edilmesi,
 • Talep edilen taksitlerin kişilerin mevcut gelirinin yarısını geçmemesidir.
 • İpotek vermek isteyen kişilerin eş rızasını gösteren resmi bir belgenin beyan edilebilmesi,
 • Kişiye ait borç tutarlarını gösteren bir belgenin beyan edilmesi

Gibi şartlar, borç kapatma kredisi alınırken kişilerin yerine getirmekle yükümlü oldukları önemli şartlardır. Bu şartlar yerine getirilmeden kişiler borç kapatma kredilerine başvurmada oldukça sorun yaşarlar.

ZİRAAT BANKASI İLE ALAKALI DİĞER YAZILAR:

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Ziraat Bankası Maaş Avansı

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.