Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020

Girişimcilere yönelik esnaf kredileri Ziraat Bankasından! Kurulduğu andan beri pek çok kişinin hayallerine ulaşmasını sağlayan ve bu alanda haklı bir başarıya ulaşan Ziraat Bankası, esnaf kredileri ile de öne çıkan bankalardan bir tanesi olarak listenin ilk sıralarında yerini almış durumda.

KOBİ ve Girişimcilere Ziraat’ten Büyük Destek!

Devlet destekli kredileri Ziraat Bankasından alabilen pek çok kişi, hayallerinde kurmuş olduğu işlerine kavuşuyor. Pek çok farklı kuruluşla anlaşması bulunan Ziraat Bankası, düşük faiz oranları ve uzun vade olanaklarıyla kredi almak isteyen herkesin en büyük destekçisi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu sayede banka üzerinden devlet destekli kredi alabilen kişiler, iş yeri masraflarını da almış oldukları bu krediler yardımı ile sağlıyor.

Devlet Desteli Esnaf Kredisi 2020

Kamu bankası olarak yıllardır hizmet veren Ziraat Bankası, bazı devlet desteklerinin vatandaşlara sağlanmasına aracılık etmektedir.  Çeşitli kuruluşlarla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde faiz oranları oldukça düşük kredi seçeneklerini müşterilerine sunar. Devlet destekli kredi kapsamında yer alan bu krediler, aynı zamanda geri ödemesiz dönem avantajlarını ve vade seçeneklerini de içermektedir.

Ziraat Bankası Esnaf Kefalet Kredisi

İşini büyütmek isteyen vatandaşlara esnaf kefalet kredisi Ziraat Bankasından! İşlerini büyütmek isteyen fakat gereken teminatları sağlayamayan kişiler, KGF destekli kredileri Ziraat Bankasından alıyor.%85 ile %100 arasında değişen kefalet oranlarına sahip olan banka girişimciler ve işletme sahipleri için 12 milyon TL’ye kadar 5 yıllık esnaf kredisi imkânı veriyor. Oldukça avantajlı geri ödeme koşullarına sahip olan esnaf kefalet kredileri için bankanın talep ettiği şartları yerine getiren herkes, bu krediden faydalanma imkânına sahip.

Ziraat Bankası Esnaf Kefalet Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Ziraat Bankasından esnaf kefalet kredisi almak isteyen kişilerin büyük avantajlarla sahip oldukları ve işletmelerini hayallerindekine göre genişletebildikleri bu krediler, çok düşük faiz oranlarıyla kişilere verilmektedir. Ziraat Bankasından esnaf kefalet kredisi almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar ise şunlardır;

  • İşletme sahiplerinin KOBİ niteliklerine uygun olması,
  • KOBİ kapsamına alınacak şekilde kişilerin esnaf, çiftçi, sanatkar ya da tarım işletmesine sahip olması,
  • KOBİ olarak gösterilmese de seyahat firmaları, havayolu şirketleri vs gibi yerlerin işletme sahibi olmak,
  • Krediye başvuru yapacak olan firmanın iflas, iflas erteme veya takip edilen herhangi kredi borcunun olmaması,
  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin herhangi bir SGK prim borcunun ya da vergi borcunun bulunmaması gerekir. eğer firmanın borcu varsa bu borçların yapılandırılmış olması şarttır.

Yukarıda verilen şartları sağlayan işletme sahipleri kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Banka şubesine uğrayarak en doğru bilgiyi buralardan alabilecek olan kişiler, aynı zamanda şube üzerinden de güncel faiz oranlarına ve kredi hesaplamalarına hesap uzmanları yardımıyla ulaşabilir ve kendilerine en uygun kredileri alabilirler.

Ziraat Bankası Esnafa Nefes Kredisi

Ziraat Bankasından müşterilerine büyük avantaj! Esnafa yönelik uygun koşullarla sunmuş olduğu esnafa nefes kredisi, kredi garanti fonu desteği ile büyüme hedefi olan esnaf ve KOBİ’lere verilmektedir. %9.90 faiz oranlarıyla yıllık kredi alma imkânı sunan banka aynı zamanda TOBB’un 500 milyon TL’lik yatırımı sayesinde 5 milyarlık Türk Lirası miktarında kredi kullandırmayı amaçlamaktadır.

Ziraat Bankası Esnafa Nefes Kredisi Hangi Türlerde Verilmektedir?

TOBB desteği ile esnaflara ve girişim yapmak isteyen kişilere verilen nefes kredileri, 12 ay vade ile kredi almak isteyen kişilere sunulmaktadır. Yaklaşık 500 milyon TL’lik bir kredi yatırımına sahip olan esnafa nefes kredisi, müşterilerine 50-100 ya da 150 bin Türk Lirası şeklinde 3 ayrı paket halinde sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Esnafa Nefes Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

Devlet destekli olarak sunulan esnafa nefes kredileri, sahip olduğu düşük faiz oranları ve vade seçenekleriyle pek çok kişinin imdadına koşmaktadır. Aylık faiz oranı % 0,82 olan ve neredeyse faizsiz denilebilecek bir orana sahip olan esnafa nefes kredisi faiz oranları ile birlikte 3 farklı paketler halinde ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaştırılıyor.

Ziraat Bankası Esnafa Nefes Kredisi Hesaplama Tablosu

Uygun faiz oranlarına ve vade seçeneklerine sahip olarak alınabilen Ziraat Bankası esnafa nefes kredisi, aşağıda 3 farklı paketler halinde müşterilerine hesaplanarak verilmiştir. Buna göre siz de aşağıdaki esnafa nefes kredisi hesaplama tablosunu inceleyerek kendinize en uygun esnafa nefes kredisine ulaşabilirsiniz;

Mevcut Kredi TutarıKredi VadesiTaksit TutarıToplam Ödenecek Para
50.000 TL124.439.63 TL53.275.61 TL
100.000 TL128.879.27 TL106.551.19 TL
150.000 TL1213.318.90 TL159.826.78 TL

Yukarıda verilen tablo, Ziraat Bankası esnafa nefes kredisi hesaplamasını gösteren tablodur. 3 farklı pakete göre hesaplanan bu tablodan toplam miktarda ödenecek olan para ve vade durumu, banka ile tekrar görüşülerek hesaplanmalıdır. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın banka şubesine giderek ya da Ziraat Bankası müşteri temsilcilerini arayarak kredi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirler.

Ziraat Bankası KOBİ Destek Kredisi

İşletmesine uygun sermaye oluşturmak isteyen kişilerin oldukça sık olarak başvurduğu KOBİ destek kredisi, sektörel yatırımları ilerletmek için Ziraat Bankası-TOBB tarafından kişilere sağlanmaktadır. Oldukça düşük faiz oranlarına sahip olan bu kredi sayesinde ihtiyacı olan kişiler gerekli olan finansman desteğini kolaylıkla elde ederler.

Ziraat Bankası KOBİ Destek Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Esnafa finansman desteği sağlaması açısından oldukça önemli olan KOBİ destek kredileri, aylık %1.85 gibi düşük faiz oranlarıyla müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda 18 ay vade seçeneğine sahip olan bu kredi, işletme sahipleri için gereken yatırım ve finansman desteğini sağlar. Banka tarafından istenen şartları yerine getiren herkes Ziraat Bankası KOBİ destek kredisine başvuruda bulunabilmektedir.

Ziraat Bankası KOBİ Destek Kredisi 2020 Başvuru Şartları

İşletme sermayesi oluşturmak için oldukça ideal olan ve yatırımları ilerletme amacıyla müşterilere sağlanan KOBİ destek kredisi, ihtiyacı olan kişilere uygun geri ödeme koşullarıyla verilmektedir. Ancak Ziraat Bankasından KOBİ destek kredisi almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar şunlardır;

  • Başvuru yapacak olan firmanın Türkiye içerisinde faaliyet göstermesi,
  • Firmanın ya da işletmenin Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası veya Sanayi Odası üyesi olması,
  • KOBİ vasfına sahip olan tüzel kişiler olmaları gerekmektedir.

Yukarıda verilen şartları sağlayan tüm işletme sahipleri finansman desteğini alacakları bu kredilerle gidermektedir. Ancak başvuracak olan kişiler faktöring şirketi, dövüz büfesi veya kooperatifi olmamalıdırlar. Bu kapsamda iş yapan firmaların kredi başvurusunda bulunma hakları bulunmamaktadır. Ayrıca kişilerin alacakları maksimum kredi tutarları bağlı olmuş oldukları oda tarafından belirlenecektir.

Yukarıda verilen tüm şartları sağlayan işletme sahipleri, kayıtlı oldukları ticaret ya da sanayi odalarından almış oldukları üyelik belgesi ve banka tarafından istenilen diğer belgelerle bankaya kredi başvurusunda bulunabilirler. Her açıdan esnafın gelişmesine oldukça yardımcı olan bu krediler için daha detaylı bilgiyi Ziraat Bankası şubeleri üzerinden ya da müşteri temsilciliklerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Aynı zamanda kişiler, bankanın sunmuş olduğu diğer kredi çeşitlerini bankanın resmi internet sitesi üzerinden rahatlıkla inceleyebilir ve kendilerine en uygun kredi türlerini seçebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.