Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaç? (BAŞVURU KOŞULLARI)

Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırının kaç olduğunu, emekliler için sunulan kredinin şartlarını, gerekli evrakları, maaşın kaç katına kadar kredi verdiğini; emekliler için konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını, başvuru şekillerini ve diğer önemli uyarıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaç? (BAŞVURU KOŞULLARI)

Emekliye kredi yaş sınırı Ziraat Bankası’nda 70 olarak belirlenmiştir. Bankalar kredi vermek için bazı koşullar arar. Bu koşullardan bir tanesi yaş sınırıdır. Örneğin 18 yaşından küçük kişilere kredi verilmemektedir. Ziraat Bankası emekliye kredi vermek için de 70 yaşın altında olma şart arıyor. Ancak 70 yaşın üzerindeki kişiler kredi alamaz diye bir kural yok. Bu kişilerin Ziraat Bankası’nda kredi alabilmelerinin yolları mevcuttur.

Ziraat Bankası Yaş Sınırı Neden Var?

Ziraat Bankası yaş sırını olmasının nedeni bankanın çekilen kredinin ödeneceğine emin olmak istemesidir. Bir banka kredi başvurularını değerlendirirken bu kredilerin geri ödenebilir olup olmadığına bakar. Kredi notu düşük olan ya da yeterli geliri olmayan kişilere kredi çıkma ihtimali de düşüktür. Bu kişiler krediye karşılık ipotek veya kefil göstererek kredi başvurularında bulunabilir. Emekliler de ise borcun ödenmesinin garantiye alınabilmesi için yaş sınırı koyulmuş. Önceden 60 olan bu sınır daha sonradan 70’e çıkarılmış. 70 yaş üzerindeki kişilerin Ziraat Bankası’ndan kredi çekebilmeleri için de ekstra koşullar dahil edilmiştir.

Ücretsiz kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Başvuru Koşulları

Ziraat Bankası emekli kredisi başvuru şartları emekli olmayan kişilerde aranan koşullardan biraz daha farklıdır. Özellikle ileri yaşlarda olan kişiler için banka kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor istemektedir. Yaş ilerledikçe akıl sağlığında da değişmeler olabilir bundan dolayı banka bir sorun yaşanmaması adına herhangi bir kredi isteyen kişinin akli dengesinin yerinde olduğunun kanıtlanmasını ister. Bunun yanı sıra krediyi alacak kişinin hayatı risk teşkil edecek bir hastalığının olmaması da aranan koşullardan birisidir. Bu kişilerden kefil istenebilir.

Ayrıca herhangi bir kişiye kredi çıkabilmesi için o kişinin kredi notunun risk grubunda olmaması gerekir. Kredi notları, varsa daha önceden çekilmiş olan kredilerin ya da kredi kartı borçlarının düzgün ödenip ödenmemiş olmasına göre belirleniyor. İster emekli olan ister olmayan kişi olsun kredi notu düşükse Ziraat Bankası’ndan kredi alınabilme ihtimali düşer.

Maaşını Ziraat’ten alanlara özel emekli kredi başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ziraat Bankası emekli kredisi başvuru belgeleri çoğu kredi ile benzerdir. Örneğin kredi başvuru formu diğer kredilerde olduğu gibi emekli kredisi için de gerekli olan evraklar arasındadır. Bunun yanı sıra şu belgeler de Ziraat Bankası tarafından başvuru sırasında istenmektedir:

  • Nüfus belgesi,
  • Aylık geliri gösteren belge,
  • En son tarihli fatura.

Banka bazı durumlar gerekli görürse ipotek ve kefil talebinde de bulunabilir. Özellikle geliri ve kredi notu düşük olanlardan ipotek ya da kefil istenmesi oldukça yüksek bir olasılıktır. Ayrıca yaşa bağlı olarak da akli dengesi yerindedir raporu da Ziraat Bankası tarafından talep edilebilir.

Ziraat Bankası Emekli Maaşının Kaç Katına Kadar Kredi Veriliyor?

Ziraat Bankası emekliye ne kadar kredi veriyor sorusunun yanıtı kişinin emekli maaşının miktarına göre değişiyor. Banka emeklilere farklı ayrıcalıklar ile kredi imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası’nın emeklilik kredisinin 48 aya kadar vadelendirme olanağı da mevcuttur. Ayrıca banka bazı promosyonlar ile faizsiz kredileri de müşterilerine sunabiliyor. Fakat genel olarak Ziraat Bankası emeklilere maaşlarının 10 katına kadar kredi sağlayabiliyor. Kişiler ne kadar kredi çekeceklerini belirleyebilir. Fakat maaşın 10 katından fazlası talep edilecek kredilerde banka tarafından bu kredinin ödenmediği durumlarda güvence olması açısından ipotek istenecektir. Emekli iseniz ve ne kadar kredi çekebileceğinizi merak ediyorsanız buradaki yazımızı inceleyiniz.

Ziraat Bankası 70 Yaş Üstü Kredi Veriyor Mu?

Ziraat Bankası 70 yaş üstü kredi alma şartları diğer kredilerden daha farklıdır. Fakat Ziraat Bankası bazı koşulların sağlanmasının ardından 70 yaş üstündeki kişilere de kredi verebiliyor. Ziraat Bankası emekliye kredi verirken bir yaş sınırı belirlemiştir. Eskiden 60 olan bu yaş Türkiye’deki insanları ortalama yaşam sürelerinin uzaması üzerine 70’e çıkarılmıştır. Bu yaşın üzerindeki kişilerin bankadan kredi alabilmeleri için da bazı şartları sağlamaları beklenir. 70 yaş üzeri kişilerin kredi alabilmeleri için aranan koşullar şunlardır:

  • Krediyi başvurusunda bulunan kişinin akli dengesinin yerinde olması,
  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin ölümcül bir hastalığının olmaması,
  • Geçmişte bankacılık işlemlerinde herhangi bir problemin olmaması.

Kaç Yaşından Sonra Kredi Çekilemez?

Kredi çekme yaş sınırı 18’dir. 18 yaşının üstündeki herkes kredi başvurunda bulunabilir. Bunun için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Ancak 70 yaş üzeri kişilere kredi çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Bu kişilerden ekstra şartlar aranır. Bu şartların sağlanmasının ardından herkes Ziraat Bankası’na giderek kredi talebinde bulunabilir. Yaş ilerledikçe kredi alabilme olanağı da düşüyor. Fakat yaş kaç olursa olsun kredi alma olasılığı imkansız değildir. Şartlar sağlanırsa kredi alma ihtimali de her zaman mevcuttur.

Şubeye gitmeden kredi çekmek istiyorsanız buradaki yazımızı inceleyiniz.

Emekli Maaşını Ziraat Bankasına Taşıyana Özel Kredi

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişilere özel kredi imkanları banka tarafından sağlanıyor. Ziraat Bankası emekli maaşının taşınması durumunda müşterilerine pek çok avantaj sunuyor. Örneğin maaşı ya da emekli maaşı Ziraat Bankası’na yatan kişiler belli sayıda eft ve havaleyi internet bankacılığı üzerinden ücretsiz şekilde yapabiliyor. Bunun yanı sıra banka kredi çekmek isteyen müşterilerine de bazı özel fırsatlar sunuyor. Uygun faiz oranı tüketici kredisi ya da konut kredisi emekli maaşı Ziraat Bankası’na yatan kişilere sağlanıyor.

Bu krediler ile ilgili tüm detaylı bilgilere de banka şubeleri aracılığıyla ulaşılabiliyor. Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu avantajlı kredilere başvurular da internet üzerinden hızlı şekilde yapılabilir.

Ziraat Emekli Kredisi

Ziraat Emekli Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranı

Emekli konut kredisi Ziraat Bankası faiz oranları diğer bankalara göre daha uygundur. Ziraat Bankası konut için kredi almak isteyen emeklilere 1,98 faiz oranlı 120 aya kadar vadelendirme seçeneği sunuyor. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan ya da taşıyan kişilerden alınan faiz oranı ise konut kredisinde 1,28’dir.

Ziraat Bankası Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranı

Emekli ihtiyaç kredi faiz oranı Ziraat Bankası’nda %2,27’dir. Ziraat bankası emeklilere birçok kredi veriyor. Bu kredilerden bir tanesi de ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisine başvuracak olan emekliler şu belgeleri edinmeleri gerekiyor.

  • Bankadan alınmış ve doldurulmuş başvuru formu,
  • Aylık geliri gösteren belge,
  • Kimlik belgesi.

Bu belgeler ile banka şubeleri üzerinden kredi başvuruları yapılabilir. Bu kredinin farklı vadelendirme seçeneği de mevcuttur. 36 ay vadeyi seçen kişilerden alınacak olan faiz oranı da %2,27’dir.

Ziraat Emekli Kredisi İçin Önemli Uyarılar

Ziraat Bankası kredisi için dikkat edilmesi gerekenler arasında istenen evrakların eksiksiz bir şekilde bankaya teslim edilmesi vardır. Bunun yanı sıra vade süresinin belirlenmesi ve aylık ödenmesi gereken tutar ile toplam kredinin borcunun ne kadar olacağı iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Bilinçsiz bir şekilde tercih edilen vade seçenekleri ve çekilen kredi tutarı daha sonrasında kişileri çok büyük bir derdin içerisine sokabiliyor. Bazı kişiler uzun vadede kredi borçlarını ödemeyi tercih edebiliyor. Bu tercih daha rahat bir ödeme olanağı sunsa da toplamda daha fazla tutarda ödeme yapılmasına neden oluyor. Ziraat Bankası emekliye kredi imkanından yararlanmak isteyen kişiler tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak kredi başvurularını gerçekleştirmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.