Kredi Sayfam

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu, Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi veriyor mu, başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankasının sunduğu kredinin vade seçenekleri, faiz oranları, gerekli evrakları, özellikleri nelerdir? Borç kapatma kredisi ile alakalı tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu, Nasıl Alınır?

Borçların kapatılması için Ziraat Bankası kredileri tercih edilebilir. Ülkemizde pek çok kişi kredi kartları borçlarını ya da aldıkları kredileri ödemekte büyük zorluklar yaşıyor. Ziraat Bankası’na bu kişilere özel, devlet desteği ile bir uygulama başlattı. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ile kredi ya da kredi kartı borçlarının kapatılabilmesi mümkündür. Fakat unutulmamalıdır ki bu Ziraat Bankası’nın verdiği de bir kredidir. Bu kredinin de ödenmesi gerekecektir. Bundan olayı kişiler bu krediyi alırken hangi vade ve faiz seçeneğini tercih etmeleri gerektiği konusunu iyi analiz etmelidir.

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ (RESMİ SİTE)

Ziraat Bankası Kredi Kart Yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kartı borç kapatma kredisi bir diğer adıyla birleştiren ihtiyaç kredisi devlet desteği ile sağlanıyor. Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken kişiler için Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama yapıldı. Bu açıklamada borçların ödenebilmesi için Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı yapılandırma uygulamasına gidileceği söylendi. Bu yapılandırma ile kişiler olan borçlarını kapatabiliyor. Bu yapılandırma kapsamında da kişiler düşük faiz oranları uygulanıyor. Bu faiz oranları vade seçeneğine göre değişkenlik gösteriyor. 24 aya kadar olan vadeler için %1,10’luk faiz uygulanıyor. 60 aya kadar olan vade de ise bu oran %1,20 olarak belirlenmiştir. Konu hakkındaki detaylar için Ziraat Bankası kredi kartı kapatma kredisi konumuzu inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisine başvurabilecek kişilerin bu kredi kartı borcunu ödeyemiyor olması gereklidir. Borcun geri ödemesinde zorluk çeken herkes Ziraat Bankası şubelerine giderek birleştiren ihtiyaç kredisine başvurabilir. Bu durumun istisnası ise borcundan dolayı takibe düşmüş kişilerdir. Kredi kartı yapılandırmasından faydalanabilmek için takibe düşmemiş olunması gereklidir. Bu yapılandırma da bir kredidir. Bundan dolayı Ziraat Bankası yapılandırmaya dahil edecek kişileri seçerken kredi başvurusu değerlendirmesi yapacaktır. Bundan dolayı da takibe düşmüş kişiler bu krediden yararlanamayacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyası Başvuru Şartları Nedir?

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandır koşulları arasında en önemli olanı takibe düşmemektir. Fakat eşi takibe düşmüş olan kişilerin bu yapılanmadan faydalanabilmesi mümkündür. Birleştiren krediye başvuran kişinin durumu göz önüne alınır. Bundan dolayı da eşin takibe düşmüş olması borcu olanın başvurmasına engel değildir. Bunun dışında aranan bir diğer şart da borcu olan kredi kartının kapatılmasıdır. Bu kredi kartının kapatılmadığı durumda yapılandırma için başvuruda bulunabilmek mümkün olmayacaktır. Ancak sonrasında kredi kartı talep edilirse Ziraat Bankası bu kişilerin gelir durumlarına göre en uygun olan kredi kartını sağlayacaktır.

Banka Dışındaki Borçlar Krediye Dahil Edilebiliyor Mu?

Kredi kartı yapılandırma kapsamı yalnızca Ziraat Bankası’na olan borçlar değildir. Hangi bankaya ait kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası’na giderek birleştiren ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra diğer bankalardan çekilen kredinin ödenebilmesi için de Ziraat Bankası’ndan kredi çekilebilir. Fakat bu krediler alınırken çok dikkatli davranılmalıdır. Devamlı olarak kredi çekmek kişileri çok büyük bir borç batağının içerisine sürükleyebilir.

Hangi Belgeler Gerekli?

Kredi kartı yapılandırma başvurusu evrakları arasında son 3 aya ait maaş bordrosu vardır. Bu bordronun da onaylı olması gereklidir. Emekliler ise bu belgenin yerine emekli aylık dökümlerini bankaya teslim etmelidir. Maaş bordrosu olmayan kişiler için ise güncel vergi levhası talep edilir. Bunun yanı sıra banka işlemleri için olmazsa olmaz kimlik belgesi de başvuru esnasında verilmelidir.

Ayrıca bu kredi kartı yapılandırma koşullarından birisi olan borçlu kredi kartının kapatılmış olduğunun da ispatlanması gereklidir. Bunun için kredi kartı hangi bankaya ait ise o bankaya giderek yazı alınmalıdır. Bu yapılandırma da bir kredi olmasından dolayı gelirin yeterli olması beklenir. Geliri çok düşük olan kişilerden ipotek ya da kefil de istenebilir. Buna Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvurusu sırasında karar verilir.

Hangi Borç Dikkate Alınıyor?

Yapılandırma hangi borçlar için geçerlidir sorunun yanıtı da kredi koşulları açıklandığı sırada verilmiştir. Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırması için 31 Aralık 2018 tarihini sınır olarak belirlemiştir. Bu tarihe kadar olan borçlar için kredi başvurusunda bulunulabilir. Belirlenen tarihten sonra borca eklenen tutar kredinin dışarısında tutulur.

Bu tarihe kadar olan borçların kapatılabilmesi için Ziraat Bankası’na başvurulmasının ardından banka borçluları değerlendirmeye alır. Değerlendirme sonucunda da şayet bir kişiye kredi verilmesi kararlaştırılmışsa o kişinin borcu Ziraat Bankası tarafından doğrudan kapatılır. Bu kişiler daha sonrasında Ziraat Bankası’na ödeme yapmalıdır.

Borç Transferi Kredisinde Kredi Notu Önemli Mi?

Borç kapatma kredisinde kredi notunun önemi diğer krediler ile bir değildir. Bu yapılandırma da bir kredidir. Bundan dolayı kredi notuna bakılması da söz konusudur. Fakat kredi kartı borcunun kapanması için başvurulan bu krediler hali hazırda ödemekte güçlük çekilen borçlar içindir. Bu yüzden kişilerin gelirleri ve kredi notları da yüksek olmayabilir. Bundan dolayı Ziraat Bankası birleştiren kredi verirken kredi notunu göz önüne alsa da diğer kredilerden biraz daha esnek davranabilir. Fakat bir kişinin kredi notu düşükse o kişiden kefil ya da ipotek talep edilmesi de söz konusu olabilir. Ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir? İnceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Bireysel ihtiyaçlar için kredi Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sağlanıyor. Bankanın ihtiyaç kredilerinden bir tanesi kredi kartı yapılandırması için verilen birleştiren ihtiyaç kredisidir. Fakat bunun yanı sıra pek çok farklı ihtiyaç için de Ziraat Bankası’na başvurulabilmesi mümkündür. Bankanın genel ihtiyaçlar için sunduğu kredilerden bazıları şu şekildedir:

  • Tüketici kredisi,
  • İmar barışı kredisi,
  • Eğitim kredisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

İhtiyaç kredisi başvuru belgeleri birleştiren ihtiyaç kredisi ile benzerdir. Fakat Ziraat Bankası başvurulan krediye göre farklı evraklar da talep edebilir. Örneğin eğitim kredisi için eğitime ilişkin belgelerin başvuru sırasında bankaya verilmesi şarttır. Hangi kredi için neler talep edildiğine dair daha detaylı bilgi Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla öğrenilebilir. Bunun yanı sıra bankanın internet sitesine girilerek de krediler hakkında istenen bilgiler edinilebilir.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama işlemlerinin yapılabilmesi için oldukça basit bir yöntem mevcuttur. Bu hesaplamalara geçmeden önce hangi kredinin çekileceğine karar verilmelidir. Daha sonrası bu kredinin faiz oranları ve vade seçeneklerine bakılmalıdır. Bu seçeneklerin de incelenmesinin ardından en uygun olan vadelendirme tercih edilmelidir. Kişiler daha uzun sürelerde krediyi ödemek istediklerinden dolayı yüksek vadeleri seçebiliyor. Fakat bu tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. O da vadedeki artışın toplamda ödenmesi gereken borcun miktarını da arttıracaktır. Bundan dolayı kredi hesaplamaları oldukça önemli bir konudur.

Ziraat Bankası kredi hesaplamasının yapılabilmesi içinde bankanın internet sitesi ziyaret edilebilir. Bu siteden istenen kredinin sayfası açılmasının ardından ekranın sağ tarafında hesaplama aracı seçeneği tıklanmalıdır. Vade ve kredi tutarı bilgilerinin girilmesinin arından istenilen hesaplama kişilerin karşısına çıkacaktır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

İhtiyaç kredisi başvuru yolları kredinin türüne göre değişebilir. Ziraat Bankası borç kapatma kredisinde olduğu gibi tüm kredilerin başvurusu banka şubelerinden yapılabiliyor. Fakat bunun yanı sıra tüketici kredisi gibi kredilerin başvurusu için internet şubeleri, müşteri hizmetleri ya da ATM’ler de kullanılabiliyor.

ZİRAAT BANKASI İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Ekspertiz Raporu Sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.