Kredi Sayfam

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (MESAJ NUMARASI)

Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu yaparak telefon aracılığıyla kısa bir süre içerisinde istediğiniz nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ziraat Bankasından mesajla kredi talebinde bulunmak için kullanacağınız numara ve diğer bilgileri yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (MESAJ NUMARASI)

Kredi başvurusunu SMS üzerinden yapmak isteyen kişiler için oldukça alternatif çözümler üreten Ziraat Bankası, sadece kredi başvurularını değil aynı zamanda diğer bankacılık işlemlerini de SMS üzerinden de gerçekleştirebilmektedirler. Yeni bankacılık hizmetleri sunmak adına her geçen gün kendisini geliştiren Ziraat Bankası, uygulamaya koyduğu SMS bankacılık işlemleri ile müşterilerinin 7 gün 24 saat, diledikleri anda banka işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Ziraat Bankası SMS ile Yapılan Bankacılık İşlemlerinin Avantajları Nelerdir?

SMS ile yapılan bankacılık işlemleri, Ziraat Bankası kullanıcılarına oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. SMS bankacılığının kişilere sunmuş olduğu avantajlar şunlardır;

 • Vatandaşlar Ziraat Bankası SMS bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat şubeye gitmeye gerek kalmadan hizmet alabilmektedirler.
 • Müşteriler diledikleri vakitte kendi hesaplarına kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler.
 • Müşteriler kendi hesaplarında kalan bakiyelerini rahatlıkla görüntüleyebilirler.
 • Yatımları için güncel döviz kurlarına rahatlıkla ulaşabilirler.
 • Kredi ve kredi kartlarına ilişkin tüm işlemleri kısa yoldan halledebilirler.

Tüm bu avantajları Ziraat Bankası, müşterilerine oldukça hızlı ve kısa bir yoldan sağlamaktadır. Kişilerin talep ettikleri işlemlere göre işlem cevapları banka sistemi tarafından kısa sürede gönderilir.

SMS Bankacılığı ile Yapabileceğiniz İşlemler

Ziraat Bankası müşterilerinin SMS bankacılığı ile ulaşabilecekleri işlemler listesi şunlardır;

 • 4747 Bankkart Genç Başvuru İşlemleri,
 • 4747 Bakiye Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Hesap Hareketleri İzleme İşlemleri,
 • 4747 FON Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Döviz Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Kredi Kartı Güncel Limit Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Kredi Kartı Son Ekstre Detayları Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 OGS Etiketi Bakiye Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 OGS Etiketi Bakiye Yükleme İşlemleri,
 • 4747 Tüketici Kredisi Başvurusu İşlemleri,
 • 4747 Taşıt Kredisi Başvurusu İşlemleri,
 • 4747 Konut Kredisi Başvurusu İşlemleri,
 • 4747 Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu İşlemleri,
 • 4757 Bankkart Combo Başvurusu İşlemleri,
 • 4747 IBAN Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Hesap Numarası Sorgulama İşlemleri,
 • 4747 Harçlık Avans Bakiye Sorgulama İşlemleridir.

Yukarıda verilen banka işlemlerinin tamamına SMS bankacılığı kullanılarak ulaşa bilinmektedir.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Yapma

Kredi başvurularını SMS üzerinden yapmak isteyen kişiler sistem üzerinde tanımlı olan Tüketici Kredisi Başvurusunda bulunabilmektedirler. Nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla bu kredi ile karşılayabilen müşteriler, sisteme kayıtlı telefon numaraları üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin yapmaları gereken adımlar şunlardır;

 • Büyük harflerle “TUKETICI” yazıp birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, alınmak istenen kredi miktarı, vadesi ve aylık net gelir yazılarak 4747’ye SMS gönderilir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları konumuzdan konu detaylarını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Taşıt Kredisi Başvurusu Yapma

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusunu SMS ile yapmak isteyen kişiler;

 • Büyük harflerle “TAŞIT” yazıp birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, alınmak istenen kredi miktarı, vadesi ve aylık net gelir yazılarak 4747’ye SMS göndererek taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası SMS İle Konut Kredisi Başvurusu Yapma

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusunu SMS ile yapmak isteyen kişiler;

 • Büyük harflerle “KONUT” yazıp birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, alınmak istenen kredi miktarı, vadesi ve aylık net gelir yazılarak 4747’ye SMS göndererek konut kredisi başvurusunda bulunabilirler. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Yapılan Kredi Başvuruları Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi başvurularını SMS ile yapan vatandaşların, genel kredi durumlarına göre geri dönüşler yapılmaktadır. Buna göre sistem üzerinden hızlı bir şekilde değerlendirilen kişilerin kredi başvuru sonuçları, olabildiğince hızlı bir şekilde cevaplanmaktadır. Eğer banka sistemine kayıtlı bir telefon numarası bulunmuyorsa, kişiler başvuru işlemlerini banka şubeleri üzerinden yapmak zorundadırlar.

Ziraat Bankası SMS ile Yapılan Kredi Başvurularının Ücretlendirilmesi Ne Kadardır?

Kredi başvurularını SMS ile yapan vatandaşların SMS ücretlendirmeleri için banka tarafından herhangi bir şekilde ücretlendirilmeye tabi tutulmaz. Ancak SMS gönderildiği anda kişilerin kendi telefon operatörleri tarafından ücretlendirme yapılmaktadır. Bu ücretlendirmeler, 1 SMS karşılığı kadar ücretlendirilir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Yapma

SMS ile kredili mevduat hesabı başvurusu yapmak isteyen kişiler, sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonlarından KHM yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, KHM miktarı ve aylık net gelir yazarak 4747’ye SMS göndererek konut kredisi başvurusunda bulunabilirler. Kredili mevduat hesabı talebinin cevabı kısa sürede cep telefonu numaralarına gönderilecektir.

Ziraat Bankası SMS ile Bankakart Combo Başvurusu Yapma

Ziraat Bankası Bankakart Combo’ya sahip olmak isteyen kişiler, büyük harflerle COMBO yazıp aralarda boşluk bırakarak TC kimlik numaraları ile 4757’ye SMS gönderebilirler. Kısa sürede cevaplanan talep mesajları ile kişiler kart başvurularının olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını anında öğrenebilirler.

Ziraat Bankası SMS ile Harçlık Avans Bakiye Sorgulama İşlemleri

Harçlık ve avans bakiye sorgulama işlemlerini Ziraat Bankası SMS sorgulama yöntemi ile yapmak isteyen kişiler; HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp ve 4747’e mesaj gönderebilirler. Harçlık ve avans bakiye bilgileri, atılan SMS’in hemen ardından cevaplanmaktadır. Harçlık ve avans bakiye sorgulama işlemleri için daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişiler Ziraat Bankası resmi internet adresi olan https://www.ziraatbank.com.tr/tr/sss/kart-ve-uye-isyeri/bankkart-genc üzerinden diğer bilgilere kolaylıkla erişebilirler.

Ziraat Bankası SMS ile Bankakart Genç Başvuru İşlemleri

Genellikle öğrencilerin en fazla tercih ettiği Ziraat Bankası imkanlarından birisi olan Bankakart Genç işlemleri sayesinde pek çok öğrenci masraflarını faizsiz bir şekilde yaşamanın keyfini çıkartıyor. Özellikle KYK’dan burs ya da kredi alıyorsanız ve Bankakart Genç’iniz yoksa yaptığınız alışverişlerde kullanmak üzere Ziraat Bankasından faizsiz ve masrafsız 350 TL limitli harçlık avansını da Bankakart Genç hesabınıza tanıtabilirsiniz. Bankakart Genç sistemine başvurmak isteyen kişiler büyük harflerle GENC BANKAKART yazıp 4747’ye mesaj atarak başvuru işlemlerini yapabilirler.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama İşlemleri

Bakiye sorgulama işlemlerini SMS ile servisi sayesinde günün her saatinde kolaylıkla yapılabilmektedirler. Bu sayede kişiler bankada bulunan hesaplarına ilişkin bakiyeleri anlık olarak görebilirler. Ziraat Bankası SMS ile bakiye sorgulama işlemleri 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu yollar şunlardır;

 • Ziraat Bankası müşterileri, banka sistemi üzerinde tanımlı telefon numaralarından büyük harflerle BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj atabilirler. Tanımlanan şekilde mesaj gönderme işlemi yapıldığında Ziraat Bankası müşterilerinin sistem üzerinde tanımlı ilk 10 hesaplarına ait bakiye bilgileri kişilerin cep telefonlarına gelmektedir.
 • Ziraat Bankası müşterilerinin, banka sistemi üzerinde tanımlı telefon numaralarından büyük harflerle BAKIYE (Ek No) yazarak 4747’ye mesaj attıklarında, yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi kişilerin cep telefonlarına gelmektedir.
 • Ziraat Bankası müşterilerinin, banka sistemi üzerinde tanımlı telefon numaralarından büyük harflerle MUSTERI NO yazarak 4747’ye mesaj attıklarında, kişinin kendi müşteri numarasına kayıtlı tüm hesapların bakiyeleri telefonlarına SMS ile gelmektedir.

Yukarıda tanımlanan pek çok işlem ve daha fazlasına SMS kanalı ile ulaşabilen Ziraat Bankası müşterilerinin dikkat etmeleri en birincil konu; banka hesabı üzerinde tanımlı bir numaralarının olmasıdır. Eğer kişilerin banka hesapları üzerinde tanımlı bir numarası yoksa, SMS bankacılığı kanalı maalesef bu kişiler için kullanılamamaktadır. Bunun için müşterilerin her türlü başvuru işlemleri için şubeye gitmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda yukarıda verilen bilgilere Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden de ulaşılabilinmektedir.

ZİRAAT BANKASI İLE ALAKALI DİĞER YAZILAR

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller 2019

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.