Kredi Sayfam

Yapı Kredi’den Kredi Hesabı Açma Anlatımı

Yapı Kredi’den Kredi Hesabı Açma Anlatımı

Yapı Kredi bankası önemli derecede kredi potansiyeline sahip önemli bankalardan biridir. Müşterilerine her türlü avantajı sağlamasının yanı sıra kredi kullanıcılarının kredi tahsislerinin yapılması adına kredi hesapları açar.

Kredi Hesabı Nasıl Açılır?

Kredi hesabı açmanız gerektiği durumlarda pek çok seçenek ile karşılaşırsınız. Yapı Kredi bankası böyle durumlarda, ödeme kolaylığını sunarken aynı zamanda uygun faiz oranları avantajını da sağlar. Yapı Kredi bankası kredi hesabı açmak istiyorsanız ve bankanın müşterisi iseniz yapacağınız en kolay işlem, Yapı Kredi bankası internet veya mobil şubesinden başvuru yapmaktır. Hafta sonları dahi internet üzerinden, şubeye gitmenize gerek olmadan kredi kullanımı yapabilirsiniz. Eğer Yapı Kredi bankasının müşterisi değilseniz, bankanın ilgili internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise, size en yakın Yapı Kredi bankası şubesine gidip şahsen başvuru yapılmasıdır. Başvurunuz neticesinde kredi hesabınız açılır ve kredi kullanımı yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’ndan Kredi Hesabı Açmak İçin İstenen Belgeler

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgeniz Yapı Kredi Bankası kredi hesabı açmak için istenen belgelerdir. Eğer kefil gerekiyorsa, kefil olacak kişinin de nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesinin bankaya verilmesi gerekir. Kamu veya özel sektör çalışanı iseniz belirtilen belgeler haricinde güncel SGK hizmet belgesi ve e-bordro dökümleri de istenir. Kredi kullanacak kişi emekli ise emeklilik belgesi ve maaş cüzdan fotokopilerini bankaya iletmesi gerekir.

Serbest meslek sahibi olmanız durumunda ise, nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra vergi levhası fotokopisi vermeniz gerekir. Kredi kullanmak isteyen kişi, kira geliri ile başvuru yapıyorsa eğer; nüfus cüzdanı fotokopisine ek olarak kira gelirinin elde edildiği yere ait tapu fotokopisi ve güncel tarihli kira kontratı fotokopisinin de verilmesi gerekir.Ayrıca çekeceğiniz Kredinin Hesaplamasını Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama sistemi ile yapmak çok kolay.

Yapı Kredi’den Kredi Hesabı Açmak İsteyen Tüzel Kişilerden İstenen Belgeler

Yapı Kredi bankası kredi hesabı açmak için tüzel kişilerden şirket yetkilisinin nüfus cüzdanı fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, güncel oda kayıt belgesi fotokopisi, güncel ticaret sicil belgesi fotokopisi, faaliyet belgesi ve finansal detaylar istenir. Belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi durumunda kredi kullanımı yapılabilir. Kullanacağınız kredinin vade ve faiz oranları o dönem olan kampanya ve seçeneklere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bunun dışında vadeli hesap açarak en yüksek faiz veren bankaları buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.