Kredi Sayfam

Yapı Kredi Faizsiz Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Faizsiz Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Bankası’ndan faizsiz nakit avans çekmek için Yapı Kredi World Kart kullanılmaktadır. World kart, nakit ihtiyacı durumunda bankamatikleri kullanarak avans çekme ve çekilen avansı taksitle ödeme imkanı sağlamaktadır. Yapı Kredi taksitli nakit avans başvuruları, ATM’lerden yapılabilmektedir. Bankayla ilgili diğer yazılarımız:

Yapı Kredi World Kart İle Nakit Avans Çekmek

Yapı Kredi Bankası’nın kartı ile nakit avans çekmek için, kartın içerisinde nakit avans payına ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümdeki miktar, karttan karta değişiklik gösterir ve kartın bakiyesine göre şekillenir. Nakit avans olarak kullanacağınız miktar, burada tanımlı olan kısma göre belirlenmektedir. Çekeceğiniz avansın taksitleri, 5 ay ile 12 ay arasında değişecektir. World kartın bir özelliği olarak kullanabileceğiniz Taksitçi Kart ile bu özellikten yararlanabilmekte iken, World karta Taksitçi Kart özelliği de tanımlayabilirsiniz. Bunun haricinde kartınızla yaptığınız nakit avans borcunuza, 6 ve 9 ay vade getirme seçenekleri de bulunmaktadır.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Çekimi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan nakit avans kullanımı, günün 24 saati, 2.700’den fazla Yapı Kredi ATM’sinden yapılabilmektedir. Bu ihtiyacı World kartınızla giderebileceğiniz gibi, World Tasitçi adlı başka bir uygulama ile de aynı şekilde kullanabilirsiniz. çabuk ve hızlı olması ile bilinen nakit avans kullanımı için Türkiye’de Yapı Kredi ATM’lerini, dünyanın her yerinde VISA ve MasterCard anlaşmalı ATM’leri kullanabilirsiniz. Bunun yanında bir ihtiyacınızda, havale ve EFT yollu ödemeler için mobil bankacılığı da nakit avans konusunda kullanabilirsiniz. çalışma saatleri içerisindeyseniz, Yapı Kredi Bankası şubelerinden ve change bürolarından nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Nakit Avans Kullanımı

ATM’den nakit avans limiti kullanmak için yapmanız gereken, kartınızı bankamatikteki kart bölümüne yerleştirmek olmalıdır. Ardından ekranda istenen şifreyi girdikten sonra kartınızın hesap özelliklerini direkt olarak görürsünüz. Seçenekler arasından nakit avansın tanımlı olduğu kartı seçmelisiniz. Sonrasında kartınızın üzerinde limit, limitin hemen alt kısmında ise nakit avans bakiyesi yazacaktır. Buradan çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra ekranda bulunan tamam kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

ATM’den Nakit Avans Kullanımında Taksitlendirme İşlemi

Nakit avans kullanımının ATM’den taksitlendirilmesi için, şu aşamalar izlenmelidir:

 • Kartınızı yerleştirdikten sonra şifrenizi girin.
 • Ekranda nakit avansın tanımlı olduğu kartı işaretleyin.
 • Nakit avans seçeneğini işaretleyin.
 • Kullanmak istediğiniz avans miktarını yazın.
 • Sağ alt kısımda bulunan Taksitlendir seçeneğine basın.
 • 3, 6, 9, 12 taksit seçenekleri arasından dilediğinizi girin.
 • Ekranda aylık ödenecek tutar görünecektir. Tutar, kredi kartınızın limitinden otomatik olarak düşülür.
 • Onayla butonuna tıklayın.
 • Paranızı, kartınızı ve makbuzunuzu alın.
 • Onayladığınız taksitli aylık ödeme miktarı, kartınızdan her ay otomatik olarak alınacaktır.

Yapı Kredi Nakit Avansın QR Kod İle Kullanılması

QR kod ile nakit avans çekmek için ATM’lerden yararlanılmalıdır. Yapı Kredi taksitli nakit avans çekiminde uygulanacak adımlar şöyle sıralanabilir:

 • Yapı Kredi Mobil kısmına giriş yapın. Ardından sayfa üzerinde bulunan Para Çek/ Yatır butonuna tıklayın.
 • Para Çek sekmesine tıkladıktan sonra ekran üzerinde Hesap ve Kredi Kartı olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Kredi Kartı butonuna tıklayın. Ardından nakit çekim yapmak istediğiniz kredi kartını seçin.
 • Aynı ekranda çekmek istediğiniz limiti yazmanız gereken bir boşluk bulunmaktadır. Burada limitinizi seçin.
 • Sağ alt kısımda bulunan Taksitlendir seçeneğine tıklayın.
 • Aktif hale getirdiğiniz Taksitlendir butonunun altında yapmak istediğiniz taksit sayısını belirten bir boşluk bulunacaktır. Taksit seçimini buradan yapın.
 • ATM üzerinde bir QR kod bulunacaktır. Telefonunuzda yüklü bulunan Yapı Kredi mobil şube uygulaması ile QR kodu okutun.
 • ATM, paranızı verecektir. Dilerseniz son aşamada seçimi hatırla butonuna tıklayarak daha hızlı bir şekilde nakit avans çekmenin önünü açabilirsiniz.

Yapı Kredi Nakit Avans Uygulamasına İnternetten Başvuru Yapmak

Yapı Kredi faizsiz nakit avans uygulamasına başvuru için internet bankacılığı ya da Yapı Kredi mobil uygulaması kullanılabilmektedir. Bu kapsamda zaten banka müşterisi olmanızın avantajı ile mobil uygulama üzerinden nakit avans özelliğini açtırmanız mümkün olacaktır.

Bankanın mobil bankacılık hizmetleri kullanılarak yapılacak işlemde, bankanın öncelikle resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Siteye giriş yapmak için müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası girişi istenecektir. Banka müşterisi olduğunuzu kanıtlar nitelikteki bu bilgi girişlerinin ardından ekranda kendi profilinizi göreceksiniz. Direkt olarak ekranda mevcut kartlarınız arasından, nakit avans kullanmak istediğiniz kartı seçmelisiniz. Ardından kartınız üzerine tanımlı limit, taksit ve nakit avans gibi özellikleri görmek için sağ üst kısımda bulunan 3 noktalı kısma tıklamalısınız. Buradaki seçenekler arasından nakit avans başvurusunu seçmeniz gerekmektedir. Burada miktar istenecektir. Nakit avans için açık tutulmasını talep ettiğiniz tutarı bölüme girmeniz gerekmektedir. Onay ya da ret mesajı anında size iletilir.

Yapı Kredi Mobil Uygulamasından Nakit Avans Başvurusu Yapmak

Mobil uygulama üzerinden yapılacak nakit avans ve taksitli nakit avans başvuruları için ise bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Girişte sizden istenen şifreyi girdikten sonra ekranda kullanmakta olduğunuz kartları, seçenekler halinde göreceksiniz. Kartlardan hangisine nakit avans uygulamasını yüklemek istiyorsanız, onu seçiniz. Kartınızın seçenekleri arasında nakit avans bölümü olacaktır. Burayı, yanındaki düğme aracılığıyla aktive etmeniz halinde sizden bir limit girmenizi isteyecektir. İstediğiniz limiti, uygun ölçülerde girerek onay gelmesini bekleyebilirsiniz. Onayınız, kartınızın da uygun olması halinde anında gelecektir. Ancak kart borcu, kredi kartından yapılan harcamanın ödenmemesi gibi durumlar, kartınıza nakit avans limiti tanımlanmasının önüne geçmektedir.

Nakit Avans Kullanım Limitleri

Yapı Kredi nakit avans kullanımı, en az 300 TL olarak karta tanımlanmaktadır. Avansın tanınacağı kredi kartının limitlerinin en az 5.000 TL ve üzeri olması gerekmektedir. ATM’den yapılan nakit çekim işlemleri için günlük olarak belirlenen miktar 10.000 TL’dir. Kartında tanımlı nakit avans limiti 10.000 TL’nin altında olan kart sahipleri, nakit avans limitlerinin sınırında çekim yapabilir.

Nakit Avans Borcu Nasıl Ödenir?

Yapı Kredi nakit avans borcu ödeme işlemi, her ay tanımlandığı kartın limitinden düşme şeklinde yapılır. Dolayısıyla kart ekstreleri de bu doğrultuda yükselir. Nakit avans çekiminde taksit yapılması halinde, kart üzerinden puan kazanmak söz konusu değildir. Taksitler her ay kartın dönem borcuna eklenir. Kredi kartının son ödeme tarihinde ödeme yapılmaması durumunda, hesap kesim tarihi esas alınarak dönem borcu zamanında ödenmeyen nakit avans tutarına, nakit çekim faizi eklenir. Ancak ödemelerin zamanında yapılması durumunda böyle bir uygulama söz konusu değildir.

Ödemenin zamanında yapılmaması ya da eksik yapılması halinde, anapara üzerinden günlük faiz işletimi gerçekleşir. Nakit avans limiti için uygulanacak faiz oranı farklı, kredi kartı limiti için planlanan faiz farklıdır. Taksitli nakit avans açtırıldıktan sonra, 14 gün içinde cayma hakkı müşteriye aittir. Bu uygulama ile vadesi gelmemiş taksit ödemelerinde bulunulabilir, birden fazla taksit aynı anda ödenebilir. Yapı Kredi taksitli nakit avans çekiminin yapıldığı gün içerisinde, kullanılan avansın geri ödemesi gerçekleştirilemez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.