Kredi Sayfam

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Yapı Kredi taksitli nakit avans uygulaması günümüz dünyasında cebimizde fazla para olmasa da, acil ortaya çıkan ihtiyaçlar için nereden para bulacağım ya da nasıl kredi çekerim diye düşünmemize gerek kalmadan Yapı Kredi Bankası tarafından kredi kartı üzerinden müşterilerine sunulan bir hizmettir. Yapı Kredi taksitli nakit avans hesaplama hizmeti; kredi kartı limiti içinde kişinin ihtiyacı olan nakit parayı, bankanın vade farkına göre belirlediği faiz oranları ve işlem masrafı ilavesi ile kredi kartından çekerek, taksitle bankanın sunduğu ödeme planı seçenekleriyle geriye ödenmesi işlemidir.

Yapı Kredi Nakit Avans Hizmetinden Nasıl Yararlanabiliriz?

Yapı Kredi taksitli nakit avanstan faydalanmak için Yapı Kredi Bankası’nda herhangi bir mevduat hesabına sahip olmaya gerek kalmadan öncelikle Yapı Kredi Bankası’na ait bir kredi kartına sahip olmamız gerekir. Bunun için eğer bir kredi kartınız yok ise Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmanız yeterlidir. Başvuru yapmak için sitenin kredi kartları bölümünü seçtikten sonra aşağıdaki aşamaları izlemeniz gerekir:

 • TC kimlik numarası kutucuğuna TC kimlik numarasını yazmak,
 • Cep telefonu numarası kutucuğuna cep telefonu numarasını yazmak,
 • Güvenlik kodu kutucuğuna ekrandaki numarayı yazmak,
 • Beni ara ya da yanında yer alan hemen başvur kutusunu tıklamak.

Ben internet kullanma konusunda başarısızım diyorsanız;

 • 4421’3 başvuruda bulunmak istediğiniz kredi kartı adı ve TC kimlik numaranızı SMS ile göndermeniz,
 • En yakın Yapı Kredi Banka Şubesine giderek doğrudan başvuru ile kredi kartına sahip olmanız mümkün.

Bankacılık sisteminde TC kimlik numarasının sisteme yüklenmesi ile online olarak kredi kartı talebinde bulunan kişilerin risk değerlendirme sonuçlarının izlenebilirliği nedeniyle, son yıllarda başvurularda çok gerekmedikçe evrak istenmemektedir. Yapılan başvuru onaylanarak banka tarafından gönderilen kredi kartına sahip olduktan sonra, kart limitinize göre bankanın kartınıza tanımladığı taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Yapı Kredi kart şifresi almaya buradaki linkten bakabilirsiniz.

Yapı Kredi’den Taksitli Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi taksitli nakit para çekimi hizmetinden yararlanmak günümüz dijital teknoloji imkânları ile çok daha kolaydır. Bu amaçla;

 • Bankalara ait ATM’ler,
 • Mobil bankacılık sistemi,
 • İnternet bankacılığı,
 • Telefon Bankacılığı,

İle bir iki dakika içinde ihtiyaç duyulan taksitli nakit avans Yapı Kredi Bankası müşterileri tarafından hızla kullanılabilmektedir. Ben bunların hiçbirini tek başıma yapamam diyorsanız o zaman en yakın banka şubesine gitmeniz yeter.

Kullanılacak Olan Taksitli Nakit Avans ve Ödenecek Olan Faiz Miktarı Nasıl Hesaplanır?

Taksitli nakit para kullanma miktarı; banka tarafında müşteriye verilmiş olan kullanılabilir kredi kartı limitini geçemez. Ödenecek geri ödemeye yansıtılacak olan faiz oranı, geri ödeme için tercih edilmiş olan taksit sayısına göre farklılık göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirlenen “akdi faiz” oranına göre taksitli nakit avans faiz oranı banka tarafından uygulanmaktadır. Artan vade oranlarında geri ödemeye yansıyan taksit tutarı da artmaktadır. Taksitli nakit avans çekimlerinde geri ödeme vade sayısına göre uygulanan faiz dışında nakit avans çekim masrafı da banka tarafından alınmaktadır. Taksitli nakit avansı çekme yöntemine göre masraf oranları değişiklik gösterir:

 • Yapı Kredi Telefon Bankacılığı, internet bankacılığı sistemi ya da Yapı Kredi Bankası ATM’si üzerinden yapılan taksitli nakit avans işlemlerinde çekilen taksitli nakit avans tutarının %3,75’i + 9 TL,
 • Yapı Kredi Bankası şubelerinden yapılan taksitli nakit avans işlemlerinde ise çekilen taksitli nakit avans tutarının %3,75’i + 11 TL işlem masrafı olarak alınmaktadır.

Taksitli nakit avans ihtiyacı olan kişiler çekmeyi düşündükleri para tutarını en hesaplı şekilde ve az faiz ödemesi ile nasıl ödeyebileceklerini öğrenmek için;

 • En yakın Yapı Kredi Bankasına ait ATM’den,
 • Cep telefonlarında yüklü olan mobil bankacılık programı üzerinden,
 • Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesi kredi kartı işlemleri menüsünü kullanarak,
 • Telefon Bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşarak,
 • En yakın banka şubesinden bilgi alabilirler.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Hesaplama Örneği

Taksitli nakit para çekimi hesaplaması nakit avans çekilmeden önce kişi tarafından yapılırsa avansı çekecek kişinin geriye ödeme planı ile ilgili doğru bir öngörüye sahip olması sağlanır. Bu amaçla ATM ya da a Online Bankacılık hizmetlerinden yararlanılarak aşağıdaki aşamaları takip etmek gerekir:

 • ATM’den işlem yapıyorsa kredi kartını kullanmamız, ATM üzerinden kart şifresi ile giriş yapmamız gerekir,
 • Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı işlemi yapıyor isek ilgili sistem üzerinden TC kimlik numaramız ve şifre ile giriş yapılır,
 • Giriş işlemini takiben gelen menüden kredi kartları sekmesi seçilir,
 • Gelen yeni ekran üzerinden nakit avans düğmesine basılır,
 • Taksitli nakit avans seçeneği seçilir,
 • ATM üzerinden yapılan işlemlerde Yapı Kredi taksitli nakit avans ATM’den kişiye ödenir. Eğer Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı üzerinden işlem yapıyorsak çekeceğimiz nakit avans mevcut vadesiz banka hesabımıza ya da kredi kartına transfer edilir. Bunu bilerek nakit avans işlemi yapmakta yarar vardır.
 • Çekeceğimiz nakit avans tutarını İnternet ya da Mobil Bankacılık sistemlerini kullanıyorsak hangi hesaba aktaracağımızı seçtikten sonra ekran üzerinde görünen kredi kartı güvenlik kodu, son kullanma tarihi ve tutar kısmına ilgili bilgilerin girilerek devam tuşuna basılır,
 • Sistem üzerinden 3 ile 12 ay arasında seçmemiz istenilen vade sayısı seçilir,
 • 2000 TL’lik bir nakit avans çekmek istiyorsak 3 ay vadeli geri ödeme seçmiş isek sistem bize aylık ödeme tutarımız ile birlikte toplam faiz ödemesini bildirir. Kişi farklı vade seçeneklerini seçerek kendi bütçesine uygun en uygun faiz seçenekli taksitlendirme sayısını ve ödeme planını parasını çekmeden gerek ATM gerekse online sistemler üzerinden öğrenme şansına sahip olur.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Ödemesinin Taksitlendirilmesi

Taksitli nakit avans geri ödemesinin vadelendirilmesi için, Yapı Kredi Bankası tüm kredi kartlarında 3 ile 12 ay süre ile taksitlendirme olanağını müşterilerine sunmaktadır. Bankacılık sistemi gereği taksitlendirme 12 ay ile sınırlandırıldığı için ödemeler en fazla 12 ay vade ile geri ödenebilmektedir.

Taksitli Nakit Avans Ödemesi Nasıl Yapılır?

Vadeli nakit avansın geriye ödenmesi için; müşterinin her ay bankaya gidip geri ödeme ile ilgili tutarı bankaya yatırması gibi zaman kaybına neden olacak bir uygulama söz konusu değildir. Taksitli nakit avans, kredi kartı üzerinden çekilen ve doğrudan taksitleri kredi kartına yansıtılan bir ödeme olarak müşterilere kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Böylelikle müşterine taksitli alış veriş yapma sistematiği içinde taksitli nakit avans hizmetinden yararlanarak nakit ihtiyacını karşılamış olur.

Yapı Kredi play kart kullanımı için buraya tıklayınız.

Zamanında Ödenmeyen Taksitli Nakit Avans Taksiti

Geciken taksitli nakit avans ödemesi durumlarına örnek olarak aşağıda sıralanan;

 • Kredi kartı hesap özetinde belirtilen kredi kartı borcunun ödenmesi gereken son ödeme tarihinde ödenmemiş olması,
 • Son ödeme tarihinde ödenmesi gereken en az tutardan daha az bir meblağın kredi kartı borcu ödemesi olarak yapılması durumu.

Gibi borç geri ödemesinde yapılan gecikmeler sonrası ödeme dönemine yasal sınırlar içinde yansıtılan gecikme faizi nakit avans taksitine de uygulanır.

Taksitli Nakit Avans İle Yapılabilen Diğer Ödemeler Nelerdir?

Taksitli nakit para çekimi sistemi; sadece müşteriye banka ya da ATM üzerinden para çekme kolaylığı sağlamaz. Kredi kartı sahibi müşteriye ait Yapı Kredi Bankası vadesiz hesabı üzerinden yapılacak online ödemelerde ihtiyaç duyulan ödeme tutarı, müşteri tarafından vadesiz hesabına taksitli nakit avansı transfer etme imkanı sunarak, hesap üzerinden yapılması gereken acil ödemelerin gerçekleşmesini sağlar. Böylece kimseden borç istemeden, kişi kendi kendine Yapı Kredi taksitli nakit avans ayrıcalığı ile borçlanarak ödeme yapmış ve müşteri memnuniyetini artırmış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.