Kredi Sayfam

Yapı Kredi SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Yapı Kredi kredi kartına başvurmak için WORLD boşluk TC Kimlik Numarasını 4421’e mesaj atılması gerekiyor. Yapı Kredi’nin bir kredi kartı olan World Card’a başvurabilmek için banka şubelerine gidilebilir. Banka şubelerinden başvuru formunu dolduran kişiler kredi kartlarına kavuşabilir. Ancak banka şubesine gitmeden evlerinden hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler de sms yöntemini kullanabilir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusunu sms ile yapan kişilerin bu başvuruna anında cevap verilir. Ayrıca kredi kartı, başvuru sahiplerinin evlerine kadar teslim edilir.

Telefon Bankacılığı ile Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için telefon bankacılığı da tercih edilebilecek bir yöntemdir. Kredi kartı başvurularını oldukça kolay bir hale getiren Yapı Kredi Bankası şubeye kadar gitme derdini ortadan kaldırıyor. Kredi kartı başvurusu Yapı Kredi’nin telefon bankacılığı ile yapılabiliyor. Bunun için de 444 0 444 telefon numaralı Yapı Kredi’nin müşteri hizmetleri aranması gerekiyor. Telefon bankacılığını arayan kişiler kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilmek için sırasıyla 5 ve 2 rakamlarını tuşlamalıdır. Bu rakamları direkt olarak tuşlayan kişiler vakit kaybetmeden Yapı Kredi’nin World Card’ına başvurabilirler.

Yapı Kredi İnternet Sitesi ile Kredi Kartı Başvurusu Yapabilmek Mümkün Mü?

Yapı Kredi internet sitesinden kredi kartı başvurusu yapabilmek için TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgisi yeterlidir. Yapı Kredi’nin kredi kartlarından birisine başvurabilmek için kullanılabilecek bankacılık kanalından bir tanesi bankanın internet sitesidir. Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesinde Kredi Kartı Başvurusu sayfası mevcuttur. Bu sayfayı açan kişiler TC Kimlik Numarası, Cep Telefonu ve Güvenlik Kodu bilgilerini yazarak hızlı bir şekilde kredi kartı başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu yöntem ile kredi kartı başvurusu yapan kişilerin kartlarını almak için banka şubesine gitmelerine de gerek yok. Yapı Kredi Bankası başvuru yapan müşterilerine kredi kartlarını kapılarına kadar gönderiyor.

Kredi Kartı Başvuru Sorgulamayı Nasıl Yapabilirim?

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu sorgulama işlemi için tercih edilecek yöntemlerden bir tanesi internet sitesidir. Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartlarından bir tanesi başvuran kişiler bu başvurularının son durumları hakkında bilgi alabilirler. Bu bilgiyi alabilmek için de farklı yöntemler tercih edilebilir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sorgulamak için bankanın internet sitesinden Kredi Kartı Sorgulama sayfası açılmalıdır. Bu sayfaya giren kişiler TC kimlik numarası ve cep telefonlarını yazarak kredi kartı başvurusu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra telefon bankacılığı ile de başvuru sorgulanabilir. Bunun için ilk olarak Yapı Kredi’nin telefon bankacılığı aranmalı daha sonrasında da sırayla 5 ve 1 rakamlarını tuşlamak gereklidir.

İnternet Üzerinden Yapı Kredi Bankası Kredi Kartına Şifre Belirleme

Yapı Kredi kredi kartı şifre belirlemeyi internet ile yapmak için Kredi Kartı Şifre Belirleme sayfası açılmalıdır. Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartını ya da banka kartını alan kişilerin bu kart için şifre belirlemesi gerekiyor. Şifre belirleme işlemi yapılmadan alınan kredi kartının kullanılabilmesi mümkün değildir. Yapı Kredi kredi kartının da şifresi belirlenebilmesi için bankanın internet sayfası ziyaret edilebilir. Bunun için ilk olarak Yapı Kredi internet sitesinden Kredi Kartı Şifre Belirleme sayfası açılmalıdır. Daha sonrasında da TC Kimlik Numarası, Kart Numarasının Son 6 Rakamı ve Kart Güvenlik Numarası bilgilerinin girilmesi ardından da kişisel bilgilerin yazılması gerekiyor. Sonraki aşamada ise şifre belirlenmeli ve bu şifre onaylanmalıdır. Yapı Kredi kredi kartı başvurusunun ardından aldıkları kredi kartının şifresini belirleyen kişiler anında kredi kartlarını kullanabilirler.

Yapı Kredi Kredi Kartı Şifresini SMS ile Nasıl Belirlerim?

Yapı Kredi kredi kartının şifresini SMS ile alma başvurulacak diğer bir yöntemdir. Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartını ilk kez alan kişilerin bu karta şifre belirlemek için SMS yöntemini kullanabilirler. Bunun için de SIFRE boşluk Kartı Numarasının Son Dört Rakamı boşluk Kartın Arkasındaki 3 Haneli Güvenlik Kodu boşluk 4 Haneli Şifreyi yazıp 4440’a SMS göndermelidir. Bu yöntem ile birkaç dakika içerisinde kredi kartına şifre belirleyebilmek mümkündür. Bu yöntemin yanı sıra telefon bankacılığı ile de şifre belirlenebilir. 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Bankası’nın telefon bankacılığını arayan kişiler de hızlı bir şekilde şifre belirleme işlemini gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi World Kart Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi World Card’ın avantajlarından en önemlisi World puan biriktirmeyi olanaklı kılmasıdır. Daha sonrasında da bu World puanlar alışverişlerde kullanılabilir. Bunun yanı sıra World Card üye işyerlerinde ekstra taksit seçeneği de sunuyor. Ek taksit elde etmek isteyen kişilerin de World Card’ı kullanması gerekiyor. Bunların dışında yapılan bazı harcamalarda da ek World puan kazanılabiliyor. Bu harcamalardan da bazıları şu şekildedir:

 • Gıda marketi ve giyim alışverişleri,
 • Restoran harcamaları,
 • Toplu taşıma harcamaları,
 • Digitürk’ün 1 yıllık sporun yıldızı üyeliği.

Puanları Seyahat İçin Kullanmak İsteyenler Hangi Kredi Kartına Başvurmalı?

Yapı Kredi’nin seyahatlerde kazandıran kredi kartı Adios karttır. Yapı Kredi’nin farklı kredi kartları mevcut. Bu kredi kartları da yapılan harcamalara göre farklı avantajlar sağlıyor. Sık sık yurtdışına çıkan kişiler için de en ideal olan kredi kartı Adios’tur. Yapı Kredi Bankası 3 farklı Adios kredi kartına sahiptir. Bu kredi kartları şunlardır:

 • Yapı Kredi Adios,
 • Yapı Kredi Adios Premium,
 • Yapı Kredi Crystal.

Bu kredi kartların sağladığı en büyük avantaj seyahat harcamalarında ekstra puanlar kazandırmasıdır. Adios kredi kartının ekstra puan kazandıracağı yurtiçi ve yurtdışı harcamaları ise şu şekildedir:

 • Uçak bileti,
 • Oteller harcamaları,
 • Tur harcamaları,
 • Araç kiralama.

Yapı Kredi Bankası’nın Gençlere Özel Kredi Kartı

Gençler için özel Yapı Kredi’nin kredi kartı Play karttır. Yapı Kredi Bankası 18 yaş ile 26 yaş arasındaki gençler için özel kredi kartı sağlıyor. Play kartı alabilmek için de öğrenci olunması gerekiyor. Öğrenci belgeleri ile başvuran kişiler Yapı Kredi Play karta sahip olabilirler. Bu kart ile kitap, kırtasiye ve eğitim harcamalarında ekstra puan kazanabilmek mümkündür. Ayrıca temasız kart kullanan kişilere de toplu taşımada 10 TL indirim sağlanıyor. Bu kredi kartını almak isteyen kişiler de banka şubelerinin yanı sıra internet bankacılığı, SMS, ve Yapı Kredi Mobil’den de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Play kredi kartının sağladığı diğer avantajları öğrenebilmek adına da Yapı Kredi Play internet sitesine girilebilir.

Yapı Kredi’nin Opet ile Anlaşması Nedir?

Yapı Kredi’nin Opet ile olan anlaşması banka müşterilerine ekstra puan kazandırıyor. Yapı Kredi’nin müşterileri için sunduğu kredi kartlarından bir tanesi Opet Worldcard’tır. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaparken Opet Worldcard’ı alan kişiler Opet’ten yapacakları akaryakıt ve otogaz harcamalarında yakıt puan kazanabiliyorlar. Kazanılan bu opet puanlar daha sonrasında seçkin markalarda harcanabiliyor. Ayrıca bu karta sahip olan kişiler her ay en az bir kez Opet’ten 125 TL ve üzeri harcama yaparsa anında 5 TL kazanabiliyor. Toplamda da 25 TL kazanabilmek mümkün oluyor. SMS ile Opet kredi kartına başvurabilmek için de OPET boşluk TC Kimlik Numarası yazılarak 4421’e mesaj gönderilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.