Kredi Sayfam

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’nda sim kart bloke kaldırma işlemini yapmak çok kolaydır. Yapı Kredi sim kart bloke işlemini birkaç dakikanızı alacak bu işlemi internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı yardımıyla yapabilirsiniz. Buna ek olarak, isterseniz Yapı Kredi atmlerinden ya da bizzat şubeye gelerek sim kartınızın bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Numaranız değişince sim kartınızın bloke olmasının sebebi tamamen güvende olmanız içindir. Çünkü 3D güvenlik sistemi ile hırsızlığa karşı bir tedbir almış oluruz. Bu şekilde Yapı Kredi bankasına güvenerek verdiğiniz bilgiler güvende kalır. Yapı Kredi bankasıyla bütün harcamalarınız güvenlik altındadır. Bu durum hem sizin güvenliğiniz hem Yapı Kredi bankasına olan güveninizi sarsmamak içindir.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hesaplamaya buradan bakabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Neden Bloke Olur?

Yapı kredi sim kartının bloke olmasının başlıca nedenleri şunlardır:

 • 5 g uyumlu bir telefona ya da hatta geçmek,
 • Telefonunuzu değiştirmek,
 • Numarınızı artık kullanmamak,
 • Numaranızı başka bir hatta taşımak,
 • Sim kartı barındıran cihazı artık kullanmayı bırakmak ya da cihazı değiştirmek,

gibi sebeplerden dolayı sim kartınız bloke olur. Yapı Kredi Bankası kullandığınız numaraya önem verir. Çünkü herhangi bir hırsızlık durumunda kimseyi zor durumda bırakmamak için güncel numara kullanımı çok önem taşır.

Sim kart değiştiği zaman Yapı Kredi bankası internetten üzerinden alışverişe ya da mobil bankacılığa sınırlama getirir. Sim kartın blokesi kaldırıldığı zaman online alışveriş ve mobil bankacılığa aksama yaşamadan devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi bankası kişisel verilerin korunması kanununa önem verdiği için bilgilerinizi güncel tutmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Yapı Kredi Sim Kartı Bloke Olduğu Zaman Hangi İşlemlerde Kısıtlama Olur?

Yapı Kredi sim kartının bloke olmasıyla kısıtlanan hizmetler aşağıda sıralanmaktadır:

 • Online alışverişte kısıtlama yaşarsınız.
 • Mobil bankacılıkta kısıtlama yaşarsınız.,
 • İnternet bankacılığında kısıtlama yaşarsınız.,
 • Kişisel verilere erişme ya da kişisel verileri değiştirmede kısıtlama yaşarsınız.
 • Alışveriş için kredi çektiğiniz zaman kısıtlama yaşarsınız.
 • Yüksek fiyatlı alışverişlerde gibi durumlarda kısıtlama görülür.

Sim kartının bloke olması hem siz hem de Yapı Kredi bankası için büyük bir önem arz eder. Sim kartı bloke olması bir önlem gibi görebilirsiniz. Örneğin, internet üzerinden yapacağınız alışverişte 3 Boyutlu Güvenlik doğrulamasını kullanacaksınız. Sim kartınız bloke olduğu zaman bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Sim kartınız numaranızı değiştirdiğiniz de ya da başka bir hatta geçtiğiniz de bloke olmazsa bu sizin güvenliğiniz açısından dezavantajlara sebep olabilir. Bu yüzden bu gibi durumlarda sim kartınızın blokesini mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı ile kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Sim Kartı Blokesi Nasıl Kalkar?

Yapı Kredi sim kartı bloke kaldırma işlemi Yapı Kredi Bankası aracılığı ile çok kolay. İlgili bloke kaldırma işlemleri aşağıda detaylandırılmaktadır:

 • İnternet Bankacılığı ile Sim Blokesini Kaldırma: Yapı Kredi bankası bireysel müşterisi iseniz mobil bankacılık giriş ekranı üzerinden Kullanıcı Kodu ve şifre ile giriş yapınız. Sim kartınız bloke olduğu için telefonunuza Yapı Kredi bankasından bir mesaj gelir. O mesaj ile birlikte internet şubesine yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz ekrandaki bilgileri doğru olarak güncelledikten sonra sim kartı blokesini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.
 • Telefon Bankacılığı ile Sim Blokesini Kaldırma: Yapı Kredi bankası 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. Ayrıca, Yapı Kredi bankasını aradığınız zaman otomatik olarak sim bloke kaldırma menüsüne yönlendirileceksiniz.
 • ATM Üzerinden Sim Blokesini Kaldırma: Yapı Kredi bankasında sim kartı blokesini kaldırmak ATM ile de yapılabilir. Birkaç yönlendirme doğrultusunda kolayca sim kartı blokesini kaldırabilirsiniz:
 • Kullanıcı Başvuru İşlemleri
 • Kullanıcı İşlemleri
 • Sim Kartı Blokesi Kaldırma

Yukarıdaki işlemi sırasıyla ATM’de yaptığınız zaman sim kartı bloke kaldırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz en yakın Yapı Kredi şubesine gidip sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesine bizzat giderek sim kartınızın bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi Sim Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Gerçekleşir?

Yapı Kredi Bireysel internet üyeliğinde sim kartın blokesini kaldırma mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı yardımıyla kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki adımları izleyerek sim kartı blokesini kaldırabilirsiniz:

 • Mobil bankacılığa TCKN ve şifrenizi giriniz.
 • Ekrandaki verileri güncelleyiniz.
 • Telefonunuza gelen mesaj ile doğrulayınız.

İşte Yapı Kredi bankasında bu üç adımı izleyerek kolayca Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi Sim Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Gerçekleşir?

Yapı Kredi online kurumsal sim kartı blokesini kaldırma kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Kurumsal şirket üzerine kayıtlı olan GSM numarasının değişmesiyle sim kartı bloke olur. Aşağıdaki adımları izleyerek sim kartı blokesini kaldırabilirsiniz:

 • Mobil bankacılığa Firma Kodunu ve şifresini giriniz.
 • Ekrandaki bilgileri güncelleyiniz.
 • Telefonunuza gelen mesaj ile doğrulama işlemi gerçekleştiriniz.

Sim kartınız bloke olmuşsa müşteri hizmetlerini arayarak doğrudan Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma menüsüne yönlendirilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Formu Nedir?

Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırmak daha çok kurumsal üyeler tarafından form doldurulmaları istenmektedir.  GSM no değişimi bağlı olduğu şirketin bilgisi dahilinde olduğunu bildirmeleri gerekir. Çünkü internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı kayıtlı olduğu GSM numarası üzerinden doğrulanarak yapılır. Bu şirket güvenliği için çok önem arz eder. Sim kartı bloke olduğu zaman bu işlemlere kısıtlama gelir. Kurumsal olarak onaylı sim kartı bloke kaldırma formunun doldurulması gerekir.

Yapı Kredi Sim Kart Blokesini Kaldırmak İçin Evrak Gerekli midir?

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemlerinde gerekli evrak bulunmamaktadır. Yapı Kredi Bankası’nda bulunan ‘akıllı asistan’ özelliğinden dolayı mobil bankacılığa giriş yaptığınız zaman sizi otomatik olarak Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırma menüsüne yönlendirir. Sim kartınızın bloke kaldırma özelliği sadece telefonunuza gelen doğrulama kodu ile yapabilirsiniz.

Ancak bireysel ve kurumsal müşteriler arasında birkaç küçük fark bulunmaktadır:

 • Yapı Kredi bankasına bağlı bireysel üyeler TCKN ve şifre ile kolayca Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırabilir.
 • Yapı Kredi bankasına bağlı kurumsal üyeler ise bloke kaldırma adlı evrakı doldurarak Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırabilirler.

Yapı Kredi bankası sizin güvenliğinize önem verdiği için böyle bir uygulama yapar. Çünkü doğrulama kodu ile 3D sistemi kullanılır.

Yapı Kredi Sms ile kredi başvurusu bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankasında ATM İle Sim Kart Blokesi Kaldırılabilir Mi?

Yapı Kredi sim kart blokesini ATM yardımıyla kaldırmak Yapı Kredi Bankası ile çok kolay bir işlem. İlk olarak, size en yakın Yapı Kredi bankasının ATM’sine gidin. Size en yakın ATM’yi bulmak için mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Daha sonra yapacağınız işlemler şu şekildedir:

 • Kullanıcı başvuru işlemleri
 • Kullanıcı işlemleri
 • Sim kart bloke kaldırma
 • Onay

Yukarıdaki adımları ATM’nin yanına gittiğiniz zaman takip ederek yaparsanız kolaylıkla Yapı Kredi sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Yapı Kredi Müşteri hizmetlerinin numarası  444 0 444 / 0850 222 0 444’dür. Bu numaraları arayarak kolayca Yapı Kredi bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Yapı Kredi bankası ‘akıllı asistan’ özelliği sayesinde yukarıda verilen numaraları aradığınız zaman direkt olarak sim kartın bloke kaldırma işlemleri menüsüne yönlendirilirsiniz. Müşteri temsilcisinin söylediği direktiflere bağlı kalarak sim kartınızın bloke işlemini hızlıca kaldırabilirsiniz. Böylece,

 • İnternet alışverişine,
 • Mobil bankacılığa güvenli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi bu kadar kolaydır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.