Kredi Sayfam

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kart kullanmadan Yapı Kredi’den para çekmek artık çok kolay. Dijital çağın imkânlarını bankacılık sektöründe QR Kod (kare kod) kullanımı ile müşterilerinin kullanımına sunan Yapı Kredi Bankası bu yeni uygulamayla Yapı Kredi kartsız para çekme hizmeti ile müşteri memnuniyetini artırmıştır. Bu hizmet sayesinde ve para cüzdanı taşıma derdi, kredi kartı ya da bankomat kartımı almayı unuttum, nasıl para çekeceğim endişesi ortadan kalkmaktadır.

Sitemizden Yapı Kredi sanal kart detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekmede QR Kodunun İşlevi Nedir?

Yapı Kredi kartsız nakit çekmek için kare kodun işlevi dijital teknoloji ile arasında mesafe olan kişilerin aklına ilk gelen sorudur. Çünkü hayatın genel rutini içinde yapmaya ya da uygulamaya alıştığımız kullanım sistemlerinin modernize olması insanları bazen korkutabilmektedir. Aslında kare kod iki boyutlu bir barkod sistemi olup Denso Wave kuruluşu tarafında Japonya’da dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur. Bu iki boyutlu barkodun kullanımı ile bankomatlarda bilgi girişi süresi tamamen ortadan kalkmış ve hiç el değmeye gerek kalmadan bir kamera sistemi yardımı ile para çekilebilmektdir. Tek gereken kare kod okuyuculu bir akıllı telefon ve bu sistemi kullanıma açmış olan Yapı Kredi Bankası gibi bir bankada hesabınız ya da kredi kartınız olmasıdır. Bugün bu sistem sadece bankacılık sektöründe değil internet üzerinden her türlü bilginin güvenle paylaşımını sağlayan sihirli bir uygulamadır.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekmek İçin QR Kodu Nasıl Alınır?

Yapı Kredi’den kart kullanmadan para çekmek üzere Yapı Kredi Mobil programına öncelikle sahip olmak gerekiyor. QR kodu mobil bankacılık sistemi üzerinden müşterileri kartsız olarak banka ATM’lerinden para çekmeyi sağlayan yeni bir uygulama. Bu uygulamayı kullanabilmek için;

 • Yapı Kredi Bankasına ait bir kredi kartı ya da mevcut banka hesabınıza bağlı olan bir Yapı Kredi bankomatınız olması gerekli,
 • Mobil sisteme giriş yapabilmek için yeni nesil akıllı bir telefona sahip olmak gerekiyor.
 • Kullanılan telefonun niteliğine göre ilgili online telefon aplikasyonu uygulaması sağlayıcılardan Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasının telefona yüklenmesi gerekli.
 • Bu ana işlemleri gerçekleştirdikten sonra Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasının telefonda aktive edilmesi bir diğer aşama olarak karşımıza çıkmakta,
 • Aktivasyon işlemini takiben uygulama üzerinden banka tarafından müşteri için tanımlanan QR kodu aktif hale getirilir.

Yapı Kredi ATM’ye Dokunmadan QR Kodu İle Nasıl Para Çekilir?

Yapı Kredi ATM’de işlem yapmadan kare kod ile para çekimi için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

 • Cep telefonu üzerinden Yapı Kredi Mobil’e müşteri şifresi ile giriş yapılır,
 • Cep telefonu ekranına gelen menü üzerinde kare kod işareti olan Para Çek/Yatır alanına tıklanır,
 • Gelen ekran üzerinde hesap ya da kredi kartı seçim düğmesine tıklanır,
 • Gelen hesap kısmında çekim yapılacak hesap tipi seçilir,
 • Çekilecek para tutarı ilgili bölüme yazılır ya da mevcut hazır tutarlardan biri seçilir,
 • Cep telefonunun mobil şube ekranı üzerinde açılan kameraya ATM’de çıkan kare kod okutulur,
 • Okutma işlemi bitiminde ATM otomatik olarak çekilmek istenen tutarı müşteriye verir. İşlem bitiminde mobil bankacılık ekranında çıkan işlemi hatırla seçeneği seçildiği koşulda bir daha ki para çekimi için mobil ekran üzerinde hesap belirlemeye de gerek kalmadan daha hızlı olarak para çekmek kare kod uygulaması ile gerçekleşir.

Dolayısı ile başlangıçta karışık gibi görünebilen aslında çok basit bir uygulama ile Yapı Kredi Bankası müşterisi ATM üzerinde herhangi bir işlem yapmadan istediği tutardaki parasını çekmiş olur.

Yapı Kredi ATM’ye Dokunmadan QR Kodu İle Para Yatırma

Yapı Kredi ATM’de işlem yapmadan kare kod ile hesaba para yatırma işlemi ise, tıpkı kare kod kullanarak para çekme işlemi gibi Yapı Kredi Bankası müşterilerine ayrıcalık sağlayan bir hizmettir. Bu işlem içinde bankomat ya da kredi kartı taşımaya gerek kalmadan para yatırma işlemi yapılır. Kare kod kullanılarak para yatırmak için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

 • Cep telefonu üzerinden Yapı Kredi Mobil’e müşteri şifresi ile giriş yapılır,
 • Cep telefonu ekranına gelen menü üzerinde kare kod işareti olan Para Çek/Yatır alanına tıklanır,
 • Para yatırılacak hesabı seçmek için hesap seçilir,
 • Mobil ekran üzerine gelen para yatır alanı seçilir,
 • ATM üzerinde herhangi bir işlem yapmadan para yatırımını sağlamak için “Hızlı işlem yapmak istiyorum, yatırdığım para ATM’den onay gerektirmeden direk banka hesabıma geçsin” seçeneği aktif hale getirilir,
 • Cep telefonunun mobil şube ekranı üzerinde açılan kameraya ATM’de çıkan kare kod okutulur,
 • ATM’nin para yatırma haznesine yatırılacak para tutarı yerleştirilir,
 • ATM tarafından alınan para istenilen hesaba aktarılır.

Dijital bankacılık sayesinde tamamen kare kod ve cep telefonu üzerinden kullanılan mobil bankacılık sistemi ile istediğiniz hesaba para yatırmak artık daha kolay.

Yapı Kredi QR Kod İle Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans Çekimi

Kare kod ile taksitli nakit avans ya da nakit avans kullanmak Yapı Kredi Bankası mobil bankacılık uygulaması ile şimdi daha kolay. Yapı Kredi Mobil Bankacılık ve kare kod uygulaması ile kullanılmak istenilen nakit avans ya da taksitli nakit avans, doğrudan müşteri tarafından ATM üzerinde hiçbir işlem yapılmadan alınabilmektedir. Yapı Kredi Mobil Bankacılık kare kod okutma sistemi ile Yapı Kredi kartsız para çekme işlemlerinde nakit avans kullanmak için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

 • Cep telefonu üzerinden Yapı Kredi Mobil’e müşteri şifresi ile giriş yapılır,
 • Cep telefonu ekranına gelen menü üzerinde kare kod işareti olan Para Çek/Yatır alanına tıklanır,
 • Gelen ekran üzerinde kredi kartı seçim düğmesine tıklanır,
 • Çekilmek istenilen nakit avans tutarı yazılır,
 • Eğer taksitli nakit avans kullanmak isteniyorsa o zaman ekran üzerinde bulunan taksitlendir alanı işaretlenir,
 • Cep telefonunun mobil şube ekranı üzerinde açılan kameraya ATM’de çıkan kare kod okutulur,
 • Okutma işlemi bitiminde ATM otomatik olarak çekilmek istenen tutarı müşteriye verir.

Tıpkı hesabınızdan para çekimde yaşadığınız kolaylığın aynısı kare kod uygulaması avantajı ile nakit avans çekimlerinde de yaşanmaktadır.

Yapı Kredi Kartsız İnternet Alış Verişi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanmadan Yapı Kredi’den internet alış veriş işlemi tıpkı bankadan kart kullanmadan para çekmek gibi Yapı Kredi Bankasının sağladığı alış veri fırsatlarından biridir. Bu işlem içinde para çekme ya da yatırmada kullandığımız mobil bankacılık kare kod uygulamasından yararlanılmaktadır. İnternet üzerinden yaptığımız alış verişlerde izlenecek yöntem şudur:

 • İnternet alış verişi sonunda ekranda çıkan ödeme seçeneklerinden Yapı Kredi Pay seçimi sonrasında ekranda kare kod çıkar,
 • Cep telefonu üzerinden Yapı Kredi Mobil’e müşteri şifresi ile giriş yapılır,
 • Kartlarım menüsü seçilir,
 • Menüde çıkan QR Kod ile ödeme seçeneği alanı seçilir,
 • Çıkan ekrana internet alı veriş sitesi üzeninde çıkan kare kod okutulur,
 • Ödeme yapmayı istediğiniz kredi kartı (World kart ya da TLCard) mobil bankacılık ekranından seçilir ve ödeme gerçekleştirilir.

Yapı Kredi POS destek hattına ulaşım için tıklayınız.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Güvenli midir?

Yapı Kredi’den kart kullanmadan para çekme işlem güvenliği banka müşterilerinin merak ettiği hususların başında yer alır. Özellikle son yıllarda internet alış verişlerinin ve bununla birlikte kara dijital çağ gereği dolandırıcılık sorunlarının artması farklı uygulamalarla ilgili müşteri çekincelerin de beraberinde getirmektedir. Kare kod uygulaması bu çekinceleri ortadan kaldıracak olan oldukça güvenli yöntemlerden biridir. Öncelikle bu uygulama tamamen müşteriye özel olan bir uygulamadır ve cep telefonunuz çalınmadığı ve kötü niyetli kişilerin eline geçmediği durumlarda tamamen kontrolü kişinin elinde olan bir sistemdir. Dolayısı ile kullanımı güvenli bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Avantajından Nasıl Yararlanılır?

Yapı Kredi’den kart kullanmadan para çekme fırsatı için eğer Yapı Kredi Bankası’nda bir hesabınız ya da Yapı Kredi Kredi Kartınız yok ise hiç beklemeden bir kart ya da hesap sahibi olmak için gerekli başvuruları yapın. Arkasından yeni nesil akıllı telefon olarak adlandırılan cep telefonlarınıza Yapı Kredi Mobil Bankacılı uygulamasını yükleyin ve Yapı Kredi Kartsız Para Çekme ayrıcalığından hemen yararlanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.