Kredi Sayfam

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi 2020 ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi için başvurulabilecek en kolay yöntem bankanın internet sitesidir. Yapı Kredi Bankası krediye ihtiyaç duyan kişilere düşük faiz oranına ve uygun ödeme planlarına sahip kredi veriyor. Bu ihtiyaç kredisi sayesinde banka müşterileri ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve bütçelerini sarsmadan kredi taksitlerini ödeyebiliyor. Krediye başvurmadan önce Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hesaplamak isteyen kişiler bankanın internet sitesinden Kredi Hesaplama sayfasını açabilirler. Bu siteden şu bilgiler doldurularak kredi hesaplaması yapılabilir:

 • Müşteri tipi,
 • Kredi türü,
 • Kredi vadesi,
 • Kredi tutarı.

Bunun yanı sıra en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidilerek de kredi hesaplaması gerçekleştirilebilir. Banka şubelerindeki müşteri temsilcileri bütçenize uygun ödeme planını oluşturmak için size yardımcı olacaktır.

Kimler Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisini Alabilir?

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisini alabilecek kişiler arasında kredi notu iyi olanlar bulunuyor. Yapı Kredi’nin müşterileri için sunduğu ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için bazı şartların sağlanıyor olması gerekli. Bu şartlardan en önemlisi de kredi notunun iyi olmasıdır. Daha önceki bankacılık faaliyetlerine göre kişilere kredi notu verir. Bankaya olan borçlar düzenli bir şekilde ödeniyorsa kredi notu da yüksek olur. Ancak ödenmemiş bir borç söz konuysa kredi notu düşecek ve Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi alma şansı da azalacaktır. Bunun yanı bankanın kredi verirken istediği şartlar şunlardır:

 • Düzenli bir gelire sahip olunması,
 • 18 yaşından büyük olunması,
 • İpotek gösterilmesi halinde eşten izin alınması.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi başvuru belgelerinden bir tanesi gelir gösteren belgedir. Kişilerin çalışma durumlarına göre gelir belgesi farklılık gösterir. Örneğin kamu kurumlarında çalışan kişilerin maaş bordrosunu bankaya teslim etmesi gerekiyor. Serbest meslek sahiplerinin son vergi levhası fotokopisine ihtiyaçları vardır. Emekliler ise maaş cüzdanı fotokopilerini bankaya iletebilirler. Bunların yanı sıra bazı kişilerin gelirleri aldıkları kiralardır. Böyle bir durumda da tapu ve kira kontratının başvuru evraklarına eklenmesi gerekiyor. Ayrıca Yapı Kredi ihtiyaç kredisine başvuracak kişiler şu belgeleri de teslim etmelidir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Başvuru formu,
 • İkametgah belgesi ya da abonelik gerektiren hizmetin son 3 aya ait ödenmiş faturası.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisini almanın yolu ilk olarak başvuru evraklarının tamamlanmasıdır. Banka tarafından talep edilen tüm evrakların başvuru sırasında verilmesi gerekiyor. Eksik bir belgenin olması kredi başvurusunun reddedilmesi anlamına gelebiliyor. Evrakların hepsini edinen kişiler de bu evraklar ile banka şubesine gitmelidir. Şubede başvuru formunun doldurulmasının ardından kredi talebi bankaya iletilebilir. Şubede sıra beklemek istemeyen kişiler ise ATM’lerden de bireysel ihtiyaç kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Daha sonrasında banka bir değerlendirme yapar ve uygun görmesi halinde krediyi müşterinin hesabına yatırır.

SMS İle Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisine SMS ile başvurmak için 4411’e mesaj gönderilmelidir. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilere şubeye kadar gitmeden kolay bir şekilde başvuru yöntemi sunmaktadır. Bu yöntemlerden de bir tanesi SMS ile olandır. SMS ile ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler Kredi Türü boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Aylık Geliri 4411’e göndermelidir. Bu mesajı gönderen kişilerin başvuruları da çok kısa bir şekilde yanıtlanmaktadır. Ayrıca Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla da ihtiyaç kredisine başvurulabiliyor. Bunun için de 444 0 444 telefon numaralı çağrı merkezi aranmalıdır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine İnternet Hızlı Bir Şekilde Başvurma

İnternet üzerinden Yapı Kredi ihtiyaç kredisine başvurmak için internet bankacılığı ya da mobil şubeler kullanılabilir. Yapı Kredi Bankası müşterisi olan ve internet bankacılığı hesabı bulunan kişiler bu hesaplarına girerek anında kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayan kişilerin de internet üzerinden kredi başvurusu yapabilmesi mümkündür. Bunun için de bankanın internet sitesine girilmesi gereklidir. Bankanın internet sitesinden Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yapılabildiği gibi kredi başvuruları da gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi’nin internet sitesinde Bireysel İhtiyaç Kredisi sayfasını açan kişiler Hemen Başvur seçeneğini görebilirler. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan ekrandaki bilgiler doldurulabilir ve kredi başvuru işlemi tamamlanabilir.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç İçin Ne Kadar Kredi Sağlıyor?

Yapı Kredi’nin bireysel ihtiyaç kredisi miktarı 100 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Yapı Kredi’nin bireysel ihtiyaç kredisine başvuran kişiler 100 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunabiliyor. Ancak çekilmek istenen kredinin miktarı ne kadar artarsa bankanın talep ettiği teminatlar da artabiliyor. Örneğin aylık gelirinden fazlasına denk gelecek bir taksitlendirmeye sahip kredi çekilmek isteniyorsa bunun için banka ipotek talep edebiliyor. Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredinin en düşük tutarı ise bin TL’dir. Bin TL’nin altındaki meblağlar için kredi başvurusunda bulunulamaz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Vade Sayısı Kaçtır?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi vade sayısı 60 aydır. Yapı Kredi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi için müşterilerine uygun ödeme planı oluşturabiliyor. Kişilerin bütçelerini sarsmayacak bir ödeme planının oluşturulmasına gayret eden banka, müşterileri için 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Bu vade sayısı da belirlenirken aylık ödenmesi gereken taksitlerin miktarına bakılmalıdır. Bu taksitlerin aylık gelirin yarısından fazlasını kapsayacak şekilde olmamasına özen gösterilmelidir. Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama araçları da bundan dolayı oldukça önemlidir. Banka ayrıca müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi imkanı da tanıyor. Bu krediyi alan kişiler de krediyi aldıktan 3 ay sonra ödemeye başlayabiliyor. 30 bin TL limiti bulunan bu kredinin azami vade sayısı ise 57 aydır. 57 ay üzerinden 90 gün kredi taksitleri ötelenebilir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusunu reddettiği durumlarda yapılması gereken ilk şey başvurunun neden reddedildiğinin öğrenilmesidir. Kredi başvuruları çeşitli nedenlerden dolayı reddedilebilir. Bu nedeni öğrenmek bir sonraki kredi başvurusu için oldukça önemlidir. Örneğin istediği kredi miktarına uygun bir gelirin olmamasından dolayı başvuru reddedilmişse ya daha düşük krediye başvurulabilir ya da bankaya gösterilen teminat arttırılabilir. Bundan dolayı da ilk olarak banka ile iletişime geçerek neden başvurunun reddedildiği öğrenilmeli ve daha sonrasında da reddedilme nedeni ortadan kaldırılarak tekrar başvuruda bulunulmalıdır.

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Kaçtır?

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranı çekilmek istenen kredi ve vade sayısına göre değişiyor. Yapı Kredi Bankası uygun ödeme seçeneklerinin yanı sıra düşük faiz oranına sahip de ihtiyaç kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı %2,16’dan başlıyor. Ancak vade sayısı arttıkça istenen faiz oranı da düşüyor. Bazı kredi tutarı ve vade sayısına göre banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranları şu şekildedir:

 • 10 bin TL 36 ay vade için %2,08,
 • 50 bin TL 36 ay vade için %1,86,
 • 75 bin TL 60 ay vade için %1,78.

Daha net bir hesaplama yapmak isteyen kişiler de Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hesaplama sayfasını açabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.