Kredi Sayfam

Yapı Kredi Çalışma Saatleri

Yapı Kredi Çalışma Saatleri

Yapı Kredi Bankası çalışma saatleri hemen hemen her bankayla benzerlik gösterir. Pek çok banka gibi Yapı Kredi Bankası’nın mesai saati de sabah 09.00’da başlamaktadır. Çalışanlar öğle 12.30’a kadar çalışmalarına devam etmekte ve çalışmalarının ardından 12.30’dan 13.30’a kadar süren 1 saatlik yemek molasına çıkmaktadırlar. 13.30’da yemek molaları biten çalışanlar işlerinin başına dönüp kapanış saati olan 17.00’a kadar çalışmalarına kaldıkları yerden devam etmektedirler. Ancak Yapı Kredi Bankası’nın öğle yemeği saatleri bazı zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bankaya gidecek olan müşterilerin Yapı Kredi çalışma saatleri kontrolünü yapmasında ve işlerini bu saatlere göre planlamasında fayda var.

Yapı Kredi Bankası’nın Tarihçesi

Yapı Kredi Bankası tarihi 1944 yılında perakende bankacılık odaklı ilk ulusal özel banka ünvanı ile kurulmasıyla başlamıştır. 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren Türkiye’nin en büyük üçüncü bankası olan Yapı Kredi “Hizmette sınır yoktur” anlayışıyla günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca Yapı Kredi, finans sektörünün gelişimi için yaptığı katkılar sebebiyle Türkiye’nin en değerli 10 markasından biridir. Müşteri odaklı ve yenilikçi bir bakış açısıyla ilerlemekte olan Yapı Kredi, güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. 2018 yılı sonundaki verilere göre Türkiye’nin dört bir yanına toplam 854 şube ve  4330 bankamatik ile dağılmış durumdadır. Bütün bunların yanı sıra internet bankacılığı ve müşteri hizmetlerinin kapsamıyla çığır açmıştır.

Yapı kredi SMS ile kredi başvurusu için buraya tıklayınız.

Yapı Kredi ATM Çalışma Saatleri

Yapı Kredi bankamatiklerinin mesaisi hiç bitmez! 4300’ü aşkın sayısıyla Türkiye’nin dört bir yanında ve her an ulaşabileceğiniz mesafede. 7/24 açık Yapı Kredi bankamatiklerinden işlemlerinizi banka ve kredi kartlarınız haricinde QR kodu ile de kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Döviz cinsinden para çekme, yatırma, kredi kartı borcu ödeme, fatura ödeme, vergi ödeme, kredi ödeme gibi işlemleri dilerseniz nakit dilerseniz de hesabınızdaki parayı kullanarak ödeyebilirsiniz. Nakit paraya ihtiyacınız olduğu durumlarda ihtiyaç kredisi ya da esnek hesap başvurusu yapabilirsiniz. Yapı Kredi bankamatikleri sizlere bunlar gibi pek çok hizmeti en kolay, hızlı, yakın ve güvenilir şekilde verebilmeyi kendisine amaç edinmiş bir bankadır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Çalışma Saatleri

Yapı Kredi internet bankacılığı mesaisi hiç bitmez ve internetinizin olduğu her an yardımınıza koşmaya hazır bir şekilde sizi bekler. Yapı Kredi Web sitesinden her daim giriş yapabilir ve bu adresi ihtiyacınız her ne ise o doğrultuda kullanabilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığında 500’e yakın işlem gerçekleştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Üstelik 7/24! Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu internet bankacılığı ayrıcalığı ve kolaylığı ile evinizden dışarı çıkmadan para yatırma ve çekme işlemleri haricinde her işi saat ve gün farketmeksizin gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz adrese giriş yaptığınız takdirde Yapı Kredi müşterisiyseniz “Şifre İşlemleri” bölümünden anında üye olabilirsiniz. Eğer Yapı Kredi müşterisi değilseniz size en yakın şubeye giderek veya 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarıyla iletişime geçerek Yapı Kredi internet bankacılığında İnternet Şubesi başvurusu yapabilmeniz mümkün.

Yapı Kredi Şubeleri Çalışma Saatleri

Yapı Kredi şubeleri mesai saatleri içerisinde müşterilerinin her ihtiyacına cevap vermektedir. Oldukça fazla olan sayısıyla Türkiye’yi ve dünyayı kuşatmış durumda diyebiliriz. Size en yakın şubenin nerede olduğunu bilmiyorsanız Yapı Kredi Web sitesine girerek size en yakın şubenin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi banka çalışanlarının belli bir mesai saati aralığında çalıştığını unutmayın! Hatırlatmakta fayda var ki Yapı Kredi şubeleri 09.00 – 17.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Tabii 12.30 – 13.30 saatleri arasında öğle yemeği molası olduğunu da unutmamak gerekir

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri/ Telefon Bankacılığı Çalışma Saatleri

Yapı Kredi müşteri temsilcilerinin mesaisi 7 gün 24 saat. Türkiye’nin neresinde olursanız 444 0 444’ü arayarak olun hesabınız hakkında bilgi sahibi olabilir, para transferi yapabilir, yatırım konusuyla ilgili her bilgiye 24 saat ulaşabilir ve faiz oranları, döviz kurları gibi bankacılık konularına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi tarafından sunulan bütün bu imkanlar “Ses Tanıma Sistemi” ile güvence altında. Ses Tanıma Sistemi’nin ana başlıkları şu şekildedir:

 1. Kredi Kartı İşlemleri
 2. Bankacılık İşlemleri
 3. Şifre İşlemleri
 4. İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri
 5. Ürün, Hizmet Başvurusu ve Başvurularla İlgili Bilgi Almak
 6. Yapı Kredi Seyahat Hattı ve Diğer Etkinlikler
 7. Beni Tanı İşlemleri
 8. Ön Ödemeli Kart İşlemleri
 9. İngilizce için
 10. Kayıp- Çalıntı Kart be Şüpheli İşlem Bildirimi

Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden 0850 222 0 444’ü arayarak WhatsApp destek hattından destek alabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Yurt Dışındaki Müşterilerine De Hizmet Vermekte Mi?

Yurt dışında Yapı Kredi müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 222 0 444’ü arayarak yine 7/24 ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Türkiye’den aramanız ve yurt dışından aramanız arasında yapabileceğiniz işlemler açısından hiçbir fark yoktur. Dünyanın ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun Yapı Kredi aynı hizmetiyle karşınızda.

Yapı Kredi bireysel emeklilik detayları için tıklayınız.

Yapı Kredi Online Döviz Çalışma Saatleri

Yapı Kredi’nin sağladığı mesaisiz döviz imkanlarına şubelerden, bankamatiklerden ya da online olarak mobil bankacılıktan veya internet bankacılığından ulaşabilirsiniz. Döviz alım/ satım işlemlerinizi yapmanın en hızlı ve en güvenilir yolu Yapı Kredi’den geçmektedir.

 • Kurumsal internet şubesi ya da mobil bankacılığı farketmeksizin giriş yaptığınızda dilerseniz spot işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yapı Kredi’nin “Emir İşlemleri” ayrıcalığından yararlanarak 7/24 emir bırakabilirsiniz fakat şunu unutmamalısınız ki emirleriniz Yapı Kredi çalışma saatleri içerisinde işleme alınacaktır.
 • Emir vermek için hesabınızda bulunan paranın bir önemi yok fakat emrin işleme geçmesi için hesabınızdaki paranın bu işlem için yeterli olması gerekmektedir.
 • Emir verme aşamasında birden fazla ödeme aracı seçtiğiniz takdirde ödemeniz parçalı olarak gerçekleşebilmektedir.
 • Esnek hesabınızı ödeme aracı olarak belirttiğiniz takdirde limit olduğu müddetçe emir işleme girdiğinde esnek hesabınızın bakiye kullanılacaktır.
 • Emrinizin son bulacağı tarihi emir girişi yaparken bankanın belirlediği tarihler arasında seçebilirsiniz.
 • Emirler’inizin gerçekleşmesi ya da gerçekleşmemesi durumunda banka tarafından bilgilendirileceksiniz.
 • Döviz alımında veya satımında kullanacağınız bu emirleri Yapı Kredi şubelerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kar Al: Bu özellik düşük kurlardan alış ya da yüksek kurlardan satış yapmanızı sağlamaktadır.
  • Zarar Durdur: Bu özellik yüksek kurlardan alış veya düşük kurlardan satış yapmanızı sağlamaktadır. Açık döviz pozisyonunuz bulunduğunda yatırımcıya en yüksek zarar noktalarının belirlenmesini sağlamakta olan özelliktir.

Daha detaylı bilgilendirme için mesai saatleri içerisinde Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri Tatillerde Açık Mı?

Yapı Kredi bazı şubelerin tatili yok! Yapı Kredi’nin bazı şubeleri sizlere sorunsuz bir hizmet sağlamak için tatillerde de hizmet vermeye devam etmektedir. Tatillerde açık olan ve size en yakın Yapı Kredi şubelerini öğrenmek için Yapı Kredi Web sitesini ziyaret ederek arama kısmında “Tatillerde Açık Olan Şubelerimiz” diye bir arama yaptığınızda tatillerde açık olan şubelerin listesini göreceksiniz. Günümüzde market ihtiyaçlarından bankaya, alışverişten pek çok şeye internet aracılığıyla çok kolay ve rahat bir şekilde ulaştığımız için hayatın yoğun temposunda bankaya gidip sıra beklemek yerine, bankada sıra bekleyerek eziyete dönüşecek işleri kolayca ev konforunda bankaların sağladığı kolaylıklarla yapabilmekteyiz. Bu sebeple Yapı Kredi bankası şubeleri gibi diğer banka şubeleri çok da tercih edilmemektedir artık. Çünkü tek tıkla, yorulmadan, efor sarfetmeden bütün işlerimizi halledebilmekteyiz. Yapı Kredi müşterilerine kolaylık sağlama, güven verme ve müşterilerinin hızlıca yardımlarına koşma konusunda çığır açmış bir bankadır. Yapı Kredi çalışma saatleri içinde müşterilerinin yanında olduğu gibi mesai saatleri dışında da müşterilerinin yanındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.