Kredi Sayfam

Yapı Kredi Borç Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Borç Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi borç geçmişini öğrenme konusunda müşterilerine farklı yollar sunarak konu ile ilgili müşterilerin hızla bilgilenmesini sağlayan bir bankacılık sistemine sahiptir. Özellikle kredi kartları ile yüksek tutarlı alış veriş yapmak isteyen, ancak mevcut kart limitinin ne kadarının kullanıma uygun olduğunu bilmeyen müşteriler için Yapı Kredi borç sorgulama sistemi büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde kart sahipleri harcamalarını daha kolay planlamaktadırlar. Günümüzde ev ve araba sahibi olmak isteyenler toplu para ödemek yerine ev kredisi, araba kredisi gibi banka kredilerinden yararlanmak istemektedirler. Ancak yakın zaman içinde bir kredi kullanmışlar ise, yeni bir kredi başvurusu için ne kadarlık bir limit kullanabilecekleri konusunda tereddüt içinde kalabilmektedirler. Bunun yanı sıra ödemesi unutularak yapılmamış olan çok küçük bir kredi borcu tutarı, faizlerin eklenmesi ile birlikte birikebilmektedir. Bu da kredi kullanacak kişinin farkında dahi olmadığı ancak sahip olduğu unutulmuş bir borç nedeniyle bankacılık sistemi üzerinde mevcut olan kredi notunun düşmesine neden olabilmektedir. Yapı Kredi borç sorgulama hizmeti aracılığı ile kredi ihtiyacı olan kişiler mevcut borç bilgileri hakkında hızlı bilgi edinerek yapacakları yatırım için bütçelerini kolayca planlama şansına sahip olurlar.

Sitemizden Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Borç Durumu Öğrenme

Yapı Kredi borç bilgisi öğrenme konusunda müşterilerine faklı seçenekler sunan bir bankacılık sistemine sahiptir. Borç durumu öğrenme ve sorgulama için Yapı Kredi tarafından sunulan alternatif yöntemler aşağıda sunulmuştur:

 • Yapı Kredi Bankasına ait ATM’lerden borç sorgulamasının yapılması,
 • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı sistemi üzerinden borç sorgulamasının yapılması,
 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık sistemi üzerinden borç sorgulaması,
 • Telefon Bankacılığı ile borç sorgulaması,
 • E-devlet üzerinden Yapı Kredi Bankacılık Sistemine giriş yaparak borç sorgulama,
 • En yakın Yapı Kredi Banka şubesine giderek mevcut borç durumunun şube aracılığı ile sorgulanarak dökümünün alınması söz konusu yöntemlerden biridir.

ATM’ler Üzerinden Borç Sorgulaması

ATM’ler aracılığı ile borç geçmişini öğrenmek için Yapı Kredi Bankasına ait bankomat ya da kredi kartı ile sorgulama yapmak oldukça kolay olan yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu amaçla yapılacak işlemler aşağıda sunulmuştur:

 • En yakın Yapı Kredi Bankası ATM’sine giderek sahip olduğunuz banka kartınızı ATM’ye yerleştirip şifrenizi girmeniz gerekmektedir,
 • Şifre girişi sonrası ekrana gelen menüden kredi kartları alanının seçimi yapılmalıdır,
 • Kredi kartları menüsü üzerinden hesap özeti bilgisi seçilmelidir,
 • Gelen hesap özeti bilgisi istenirse yazdırma alanı tıklanarak yazdırılabilir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Üzerinden Borç Sorgulaması

Yapı Kredi online borç sorgulama sistemi ile ilgili bankaya gitmeğe hiç gerek kalmadan, hızlıca kısa yoldan gerekli bilgiye ulaşmanızı sağlamaktadır. İnternet bankacılığı sistemini kullanan müşterilerin izlemesi gereken yol;

 • Yapı Kredi internet Bankacılığı sistemi üzerinden kredi kartı ve müşteri bilgilerini kullanarak bir internet bankacılığı hesabı açılmalıdır,
 • Hesap açıldıktan sonra müşteri TC kimlik numarası, kredi kartı numarası ya da müşteri numarası ve oluşturmuş olan internet bankacılığı şifresi ile sisteme giriş yapılır,
 • Gelen ekrandan kartlar menüsü seçilir,
 • Borcu öğrenilmek istenen kredi kartını tıklanarak seçilir,
 • Ekranda kart borçlarım alanı tıklanır,
 • Tüketici kredisi borcu var ise o zaman kredilerim menüsü seçilir,
 • Borçlarım sekmesi tıklanarak borç dökümü incelenebilir,
 • Ekrana gelen borç dökümü istenirse yazdır seçeneği seçilerek yazdırılabilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Üzerinden Borç Sorgulaması

Yapı Kredi mobil bankacılık sistemi borç sorgulama seçeneklerinin bir diğeri ise, cep telefonu üzerinden mevcut kredi borçlarımızın (kredi kartı ya da tüketici kredileri) geriye dönük dökümünü alınmasıdır. Yapı Kredi borç sorgulama işleminin mobil bankacılık sistemi üzerinden yapılaması gereken işlemler aşağıda sıralanmaktadır:

 • Mevcut yeni nesil akıllı telefon ya da tablete öncelikle Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulaması yüklenmelidir.
 • İlk defa giriş yapılacak ise sistem aktif hale getirilmeli ve ilgili müşteri bilgileri sisteme yüklenmelidir.
 • Yapı Kredi Mobil’e cep telefonu ya da tablet üzerinden müşteri şifresi ile giriş yapılır.
 • Ekranına gelen menü üzerinden kredi kartları seçeneği seçilir.
 • Kredi borçlarına bakılacak ise kredilerim alanı seçilir.
 • Görüntülenen ekranda kredi kartı seçimi yapılır.
 • Borçlarım sekmesi tıklanır.
 • Hesap dökümü alınır.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Üzerinden Borç Sorgulama

Yapı Kredi telefon bankacılığı aracılığı ile borç öğrenme bir diğer borç öğrenme seçeneği olarak internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemini kullanmayı tercih etmeyenler için sunulan bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen müşteriler 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak TC kimlik numaraları ya da müşteri numaraları ile mevcut kart şifrelerini kullanarak müşteri hizmetlerinden borçlarını öğrenebilirler. Hatta telefon tuşları ile işlem yapmayı sevmeyen müşterilere yönelik olarak hayata geçirilen sesli bankacılık sistemi ile telefon bankacılığını kullanmak artık daha kolay bir hal almıştır. Müşteri hizmetleri ile borç sorgulamaya yönelik olarak yapılacak görüşmede bilgilerin net ve güvenlik sistemine uygun olarak müşteri temsilcisine aktarılması atlanmaması gereken önemli bir noktadır.

Yapı Kredi Borç Sorgulama Banka Şubesinde

Yapı Kredi Bankası şubeleri aracılığı ile borç öğrenme seçeneği; dijital bankacılık sistemlerini ya da telefon bankacılığını kullanmayı sevmeyenler için alternatif bir yöntemdir. Hatta ben işimi sağlama alırım, gider bankadan borcumu doğrudan öğrenirim diyen banka müşterilerine bire bir banka müşteri temsilcisi aracılığı ile sunulan bir hizmettir. Burada izlenmesi gereken yol; müşterinin kimlik belgesi ile birlikte ilgili banka şubesine giderek mevcut kredi ödemelerine yönelik geriye dönük dökümlerini talep etmesidir. Bu şekilde mevcut borçlara ait dökümünün alınması mümkün olabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası sanal kart bilgileri için tıklayınız.

E-Devlet Üzerinden Borç Sorgulama

E-devlet sistemi aracılığı ile borçların öğrenilmesi 2019 yılı itibarı ile Bankalar Birliğinin almış olduğu karar ile kredi borcu olan kişilere sunulan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapı Kredi Bankasının üye olduğu Türkiye Bankalar Birliği, E- devlet üzerinden bankalar arasında bilgi koordinasyonu sağlayarak, kredi borçlarının dökümüne geriye dönük olarak vatandaşların ulaşmasına olanak sağlayan bir sitemi de hizmete sokmuştur. E-devlet şifresine sahip olan vatandaşlar sisteme giriş yaparak E-devlete üzerinde de kredi borçlarını öğrenme hizmetinden yararlanabileceklerdir. E-devlet üzerinden kredi borcu öğrenmek için takip edilmesi gereken aşamalar:

 • E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapılır,
 • Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu bölümü seçilir,
 • Gelen menüde ‘Yeni Başvuru” alanı tıklanır,
 • Kullanılan kredi ve geri ödemelerine ait raporlar görüntülenir.

Bu sistem üzerinden ayda bir kereye mahsus olmak kaydı ile şu an için bilgi aktarımı yapılabilir.

Yapı Kredi Borç Öğrenmede Alternatif Yol E-Hesap Özeti Talimatı

Yapı Kredi E-Hesap özeti talimatı ile borç takibi artık çok daha kolay. Kredi kartı borçlarınızı kağıt tasarrufu yaparak online olarak takip etmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Yapı Kredi internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı üzerinden ya da doğrudan banka şubesine giderek E-hesap özeti talimatı vermek. Böylelikle hesap dökümlerinizi elektronik olarak arşivleyerek zamanında Yapı Kredi borç sorgulama yaparak borçları takip etmek daha rahat olacak ve unutulmuş ödemeler kalmayarak, beklenmedik borçlar ile karşılaşma korkusu ortadan kalkacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.