Kredi Sayfam

Pratik Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri ?

Pratik Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri ?

Ücretsiz kredi notu öğrenme ve sorgulama yöntemleri ile ilgili bilgiler vermek, puanınız ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap vermek istiyoruz. Öncelikle günümüzde kredi puanımızın faydası çok büyük ve faydalıdır. Bir bankadan kredi kullanmak istediğimizde karşımıza çıkan bu sistem bizlere fayda sağlamakta ve kredi kullanmamız açısından büyük önem taşır. Bunun için bir bankadan kullanacağımız her hangi bir kart yada kredi başvurusu için kredi notumuzun yüksek olması gerekmekte ve sicilimizde her hangi bir problem olmaması gerekmektedir. Türkiye’nin büyü çoğunluğunun kredi kullanmak için başvurduğu, ancak çoğu insanın ret yediği bilinenler arasındadır. Bunun için en önemli etken ise puanının düşük olması ve kredi sicilimizde ödemelerden kaynaklanan gecikme problemleridir. Düzenli bir tüketici isek ve borcumuzu zamanında ödüyor isek bu bizim için fayda sağlar ve kredi notu  yükselmesinde büyük rol sahibi olur. Bu yüzden her hangi bir kredi için başvuru yapmayı düşünür isek yapmamız gereken hemen kredi puanımızı sorgulamak ve çıkan sonuç kötü değil ise en yakın banka yada İnternet bankacılığı aracılığı ile başvurumuzu gerçekleştirmek olacaktır. Bu sayede başvuru esnasında ret yeme olasılığınızın düşük olduğunu anlar, olumlu sonuç cebimize mesaj olarak gelmesi için beklemeye geçebiliriz.

Kredi Notu Nedir ?

Pek çok insanın sıkça sorduğu sorulardan birisi budur. İnsanlar bankalar ile çalışmaya başlamadan önce bunun ne demek olduğunu anlamakta zorlanırlar. Bu sistem sayesinde tüm bankalar eşit kararlar verebilir, müşterinin kredi taleplerini bu puan değerlendirmesine alarak karar verirler. Kısacası eğer bir bankadan kredi kullanmak yada kredi kartı almak istiyor iseniz yapmanız gereken kredi sicilinizi temiz tutmak ve bankaların size kredi vermesinde büyük önem taşıyan kredi puanınızı yüksek tutmaktır. Yüksek puana sahip bir tüketici iseniz ret yemez ve ihtiyacınız olan miktarı bankalardan kolaylıkla çekebilirsiniz. Ayrıca sizin için fırsat olarak’ta görebilir, daha düşük faizli kredi kullanma imkanından yararlanabilirsiniz. Findeks.com üzerinden sorgulanabilen bu sistem için ücret ödemeden sahip olmak mümkün değildir. Sizler için sunduğu üyelik paneli sayesinde kredi siciliniz ile ilgili tüm bilgilere erişebilir, aklınıza takılan soru işaretlerinden kesin ve hızlı yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Küçük bir ücret ödemesi yaptıktan sonra puanınız sorgulanır ve tüm gerekli bilgiler ekranınıza yansıtılır. Daha fazla ayrıntılı bilgiye KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

Nasıl Yükseltilir ?

Öncelikle kredi notu ile ilgili geniş bir bilgiye sahip olmak gerekir. Nasıl yükseltebileceğiniz ve hangi adımları izleyeceğiniz büyük önem taşımaktadır. Yapmanız gereken işlemlerden sizlere madde olarak bahsetmek ve daha ayrıntılı bilgi sahibi yapmak için aşağıda detaylı bir liste sunalım istedik. Bu sayede kredi puanınızı yapacağınız kolay işlemler ile yükseltmeniz mümkün olacaktır;

  • Düzenli kredi kartı ödemeleri.
  • Otomatik ödeme talimatları.
  • Günü geçmeden ödenen krediler.
  • Harcamalar yaparak her ay düzenli ödemek.
  • Bankada bulunan hesabınıza para giriş çıkışı.

Yukarıda belirtilen seçenekleri dikkatli ve doğru bir şekilde uygulamanız sonucunda kredi notu sıkıntınız çözülecek, ilerleyen zamanlarda rahatlıkla ev, araç yada ihtiyacınız için olan kredinizi temin edebileceksiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Sağlıklı’mı ?

Mümkün olmayan ve doğru sonuç vermeyecek bir sistem olarak değerlendirdiğimiz ücretsiz kredi notu sorgulama yapmak istediğiniz siteler sizlere doğru cevabı göstermeyebilir. Bu yüzden İnternet ortamında sizden kart bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi doldurmanızı isteyen sitelere itibar etmeyiniz. Bu şekilde güvenli bir sorgulama yapmak ve net cevabı öğrenmek için kendi sitesi olan Findeks.com üzerinden üyelik oluşturabilir, dilediğiniz zaman puanınızı çok az bir tutar ödeyerek öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra hizmet veren bankalarda bulunmaktadır. Çalıştığınız bankanın servisini kullanarak’da Findeks kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilir, ne kadar kredi kullanabileceğiniz hakkında geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. Çoğu insanın yaşadığı problemler ve ödeme düzensizliği sonucunda düşük puana sahip olduğu, bu yüzden kredi yada kart alamadığı bilinmektedir. Bunun için farklı para bulma yöntemleri elbette bulunmaktadır. En önemlisi sağlıklı olmayacak bu yöntemleri tercih etmemek için bankalar ile aranızda bulunan sicilinizi temiz tutmanızda fayda var.

Puanımız Neden Düşer ?

Bir çok kez bu soruyu kendimize sorabiliriz. Neden puanımız yükselmek yerine düşüş yaşar ve kredi kullanmamızı neden etkiler ? işte bu gibi sorulara yanıt vermek adına sizlere kısaca bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle puanımızın sicilimiz ile alakalı olduğunu belirtmek isteriz. Eğer bir banka ile çalışmış ve düzensiz ödemeler yapmış iseniz bu sizin notunuzu oldukça düşük seviyeye çekecektir. Çalıştığınız banka harici bir başka bankaya başvuru dahi yapsanız olumlu sonuç alamaz, düşen puanınızın etkilerini gösterdiğini fark edebilirsiniz. Bu yüzden en büyük düşme nedenlerinden birisi olan kart ödemeleri, kredi taksit gecikmeleri gibi aksattığınız durumlar sizlerin kredi notunu düşürmekte büyük rol alır. Ödemelerini düzenli bir şekilde yapan bir kişinin puanı her geçen gün yükselir iken, sizin yaptığınız düzensiz ödemeler sonucunda büyük ölçüde puan kaybı yaşayabilirsiniz.  Bunun için yukarıda size bahsettiğimiz yükseltme yöntemlerini dikkatli incelemenizi öneriyor, fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.