Kredi Sayfam

TEB Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

TEB kredi kartı başvurusu yapmak için mobil bankacılık, telefon şubesi ve banka şubesi gibi yerleri kullanabilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankasının sunduğu farklı özelliklerdeki kredi kartlarının kapsamlarını ve başvuru yollarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

TEB kredi kartı başvurusu yapma yolları arayan kişilere gösterebilecek farklı yöntemler vardır. TEB, Bonus kartlarıyla müşterilerine ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor. Bu kartlar ile alışveriş yaparken kazançlı çıkabilmek mümkün. Herkesin alışverişine göre farklı kart çeşitleri sunun TEB, kazandıran fırsatları sayesinde pek çok kişinin tercih ettiği bankalar arasında yer alıyor. TEB kredi kartı seçeneklerinden herhangi birisine hızlı bir şekilde başvuru yapılabilir ve alışverişin tadı sürülebilir.

Şubeden TEB Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Şube aracılığıyla TEB kredi kartı başvurusu tercih edilebilecek yollardan bir tanesidir. En yakın TEB şubesine giderek kredi kartı çıkarmak istendiği dile getirilebilir. Banka çalışanları da gerekli işlemleri hallederek en kısa sürede kredi kartını almanızı sağlar. Bunun yanı sıra şubeden ek kart isteme talebinde de bulunulabilir. Eşine ya da çocuğuna ek kart çıkarmak isteyen TEB müşterileri başvurularını banka şubesinden yapabilir.

TEB Kredi Kartı Online Başvurusu

İnternet ile TEB kredi kartı için başvuru yapabilmek de mümkündür. Banka şubesine giderek vakit kaybetmek istemeyen kişiler TEB’in internet bankacılığını kullanarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. TEB’de bir hesabı olmayan ya da internet bankacılığı kullanmayan kişiler de TEB’in internet sayfası üzerinden başvuru yapabilir. Bunun için Ana Sayfa’da yer alan Kartlar yazısına gelinmeli ve aşağıda çıkan seçenekler arasından Kredi Kartları seçilmelidir. Daha sonrasında açılan ekranda çıkan kartlardan hangisine başvurulmak isteniyorsa o tıklanmalıdır. Son aşamada ise

 • TC kimlik numarası,
 • Cep Numarası,
 • Çalışma, gelir ve adres bilgileri,

Girilmelidir. Bu işlemin ardından başvuru talebi bankaya iletilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

Telefon Bankacılığıyla TEB Ek Kart Başvurusu

Ek kart başvurusu için telefon bankacılığı kullanılabilecek kolay yöntemlerden birisidir. TEB’in kredi kartlarının yanı sıra ek kartları için başvuru yapmak gereklidir. Bu başvuruların da nasıl yapılacağını bilmek önemli konulardan birisidir. TEB’in ek kartlarına başvurmak isteyen kişiler telefon bankacılığını tercih edebilir. Bunun için asıl kart sahibi TEB çağrı merkezini aramalıdır. Sonrasında ek kart talep ettiğini müşteri temsilcisine aktarmalıdır. Müşteri temsilcisi de ek kart çıkarma işlemlerine başlayacaktır.

Ek Kart Başvurusunu SMS İle Yapmak Mümkün Mü?

TEB ek karta SMS ile başvuru yapmak banka tarafından kabul gören bir yöntem değildir. Asıl kart ya da ek kart çıkarabilmek için banka şubesi, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi farklı kanallar kullanılabiliyor. Fakat başvuru yöntemleri arasında kısa mesaj servisi yer almıyor. Bunun da esas sebeplerinden birisi SMS günümüzde çok sık kullanılan bir yöntem olmamasıdır.

Nasıl Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenebilirim?

Kredi kartı başvuru sonucunu öğrenme yöntemi TEB’in internet sitesidir. Kredi kartı başvurusunda bulunmuş olan kişilerin bu başvurunun değerlendirilmesini beklemesi gerekiyor. Değerlendirmenin ardından olumlu yanıt gelirse kredi kartı kişilerin adreslerine gönderiliyor. Bu başvurunun sonucunu öğrenmek isteyen kişiler de TEB’in internet sayfasında bulunan Kartlar menüsüne gelmeli ve Başvurum Nerede linkini tıklamalıdır. Buradan TC kimlik numarası, cep telefonu ve ürün seçimi bilgileri doldurulmalıdır. Daha sonrasında başvuru durumu hakkında bilgi alınabilir.

TEB Bonus Kartın Limitini Arttırma

TEB kredi kartı limit artışı yapma işlemi için farklı yollar kullanılabilir. Mevcut limiti yeterli gelmeyen kişiler TEB’e başvurarak limitini arttırmak istediğini dile getirebilir. TEB de özellikle daha önceki kredi kartı borçlarının düzenli ödenip ödenmediğine bakar ve artış talebi hakkında bir karar verir. Bu limit artışı için başvurulabilecek kanallar şu şekildedir:

 • TEB şubeleri,
 • Müşteri hizmetleri numarası,
 • ATM’ler
 • İnternet bankacılığı,
 • LIMIT yazıp 4616’ya SMS göndermek.

TEB Bonus Kartın Özellikleri Nelerdir?

TEB Bonus kartları ayrıcalıkları pek çok bankanın kartına göre daha fazladır. Bonus kartın en önemli özelliklerinden bir tanesi yapılan harcamalara göre bonus kazandırmasıdır. Biriken bu bonuslar da farklı alışverişlerde kullanılabilir. Bunun yanı sıra alışverişlerde ekstra taksit imkanı da yine Bonus kart sayesinde elde edilebilir. Pek çok mağaza Bonus karta özel taksit seçenekleri sunmaktadır. Bu tarz ayrıcalıklardan yararlanmak için de başvuru kanalları kullanılarak TEB kredi kartı alınmalıdır.

TEB Bonus Kart Çeşitleri

Farklı TEB Bonus Kart ürünleri müşterilerin harcamalarına göre sunulmaktadır. TEB’in birbirinden farklı kredi kartı çeşitleri vardır. Bu kartlar da kart sahibinin durumu ya da harcama oranına göre seçilebilir. TEB Bonus’un müşterilere sunduğu kredi kartlarından bazıları şu şekildedir:

 • TEB Bonus Plus Kart,
 • CEPTETEB Kredi Kartı,
 • TEB SHE Card,
 • ÜniversiTEB Kartı,
 • Sanal Kart.

TEB’in SHE Card’ı Nedir?

TEB SHE Card ayrıcalığı nedir sorusuna verilecek yanıt yalnızca kadınlara özel olmasıdır. Kadınların harcamalarına göre ayrıcalıklı fırsatlar sunan SHE Card, ekstra bonus kazanma imkanı da sunuyor. Giyim, kozmetik mağazalarının yanı sıra kuaför ve sağlık harcamalarında %5’e kadar ek bonus kazanma olanağını SHE Card kadın müşterilerine veriyor. Ayrıca ek taksit şansı da yine SHE Card ile yakalanabiliyor.

TEB Platinum Özellikleri

TEB Platinum Card seyahat etmeyi ve eğlenmeyi seven TEB müşterilerinin en çok başvurduğu kartlardan birisidir. Bu kart sayesinde dünyanın neresine gidilirse gidilsin yapılan harcamalarda bonus kazanma fırsatı elde edilir. Ayrıca restoran harcamalarında da %10 ekstra bonus kazanma şansı da yine TEB Platinum Card ile mümkündür.

TEB Total Card

TEB’den müşterine Total Card imkanı sunuluyor. Bu kart tüm bonus kart avantajlarını içermektedir. Örneğin sinema ve tiyatro harcamalarında Total Card ile ekstra indirimler kazanabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra biriktirilen Bonus’lar da uçuş mili yerine kullanılabilir. Her türlü Bonus Kart ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen kişiler için en ideal kart TEB Total Card’tır.

Platinum Doktor Kart

TEB’in doktorlara özel kredi kartı Platinum Doktor Kart’tır. TEB doktorların kişisel ve mesleki harcamalarını rahat bir şekilde yapabilmeleri için avantajlı kredi kartı sağlıyor. Bu kredi kartının en önemli ayrıcalığından bir tanesi ücretsiz Motovale hizmeti sunmasıdır. Ayrıca restoran harcamalarında da %10 ekstra bonus kazanma fırsatı da vardır. Bu bonuslar mağazalarda harcanabilmesinin yanı sıra uçuş mili olarak da kullanılabilir.

ÜniversiTEB Bonus Kart

Üniversite öğrencileri için kredi kartı TEB’den müşterilerine sağlanmaktadır. TEB genç müşterilerini unutmadı. Üniversiteye giden kişiler için özel kredi kartı imkanı veren TEB, gençlerin harcamalarına göre de ekstra kampanyalar düzenliyor. Ek bonus kazanma fırsatı veren ÜniversiTEB Bonus Kart, özellikle sinema ve tiyatro biletinde sağladığı %50 indirim şansı ile öğrencilerin ilgisini çekmeyi başardı.

Sanal Bonus Kart

TEB sanal alışveriş kartı olan Sanal Bonus Kart ile güvenli alışverişin keyfi sürülebilir. İnternetten alışveriş yapan kişilerin en çok akıllarına takılan şey kredi kartı bilgilerinin birilerinin eline geçip geçmediğidir. Sanal Bonus Kart ise bu dersi ortadan kaldırıyor. Bu kart sayesinde sanal alışverişler şüphe duyulmadan yapılabilir.

TEB Sade Kart

TEB Sade Kart özellikleri arasında yıllık aidat ücret kesintisinin olmaması vardır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanılabilen bu kart, ATM’lerden nakit çekme olanağı da sağlıyor. TEB kredi kartı olan Sade Kart peşin alışveriş yapmayı tercih eden müşteriler için uygundur. Bu kart taksitler için faiz uyguluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.