Kredi Sayfam

TEB Esnaf Kredisi 2019

TEB esnaf kredisi 2019 yılında cazip ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla esnaflara sunulmaya devam ediyor. Türkiye Ekonomi Bankasının esnaflara sunduğu kredinin şartlarını, başvuru seçeneklerini ve kredi hakkındaki diğer bilgileri yazımızdan okuyabilirsiniz.

TEB Esnaf Kredisi 2019

Müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayan ve buna yönelik çözümler getiren TEB, esnaf kredileri ile de oldukça öne çıkmış bankalardan bir tanesidir. Her türlü finansman ihtiyacının karşılanmasında müşterilerine uygun çözümler sunan ve nakdi olarak ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayan banka aynı zamanda esnafa yönelik sunmuş olduğu TEB esnaf kredilerinde uygun geri ödeme koşullarına ve vade seçeneklerine sahiptir.

TEB Bankası Esnaf Kredileri Çeşitleri

Esnaf kredileri açısından bakıldığında en geniş esnaf kredisi seçeneklerine sahip olan TEB, sunmuş olduğu geniş kredi seçenekleriyle sizlerinde aradığınız krediyi rahatlıkla bulabilmenizi sağlar. Her açıdan oldukça avantajlı olan TEB bankası kredi çeşitleri şunlardır:

 • Tez kredi,
 • Nakdi Krediler,
 • Gayrinakdi Krediler,
 • Exim Bank Kredileri,
 • Hazine Müsteşarlığı Destekleri,
 • KOSGEB Destekli Krediler,
 • Kredi Garanti Fonu İşbirliği,
 • Taksitli Ticari Kredi,

Gibi pek çok kredi çeşidine sahiptir. Yukarıda verilen kredi türlerinden siz de ihtiyacınız olan kredi çeşidini seçebilir ve kendinize en uygun geri ödeme koşullarını belirleyebilirsiniz.

TEB TEZ Nakdi Krediler

Acil nakit paraya ihtiyaç duyan herkesin imdadına koşan TEZ nakdi kredileri, TEB bankasının müşterilerine sunmuş olduğu en önemli olanaklardan bir tanesidir. Nakit ihtiyacı yaşayan kişilerin en kısa sürede nakitlerine kavuşmalarını sağlayan TEZ nakdi uygulaması, pek çok kanaldan müşterilerine başvuru imkânı sağlar. Ayrıca TEB TEZ nakdi kredileri; şirket kartı ve KMH ürünlerini bir arada sunan Patron Kart’ına da sahip olmanızı sağlamaktadır. Tez Nakdi kredilerini 50.000 TL’ye kadar alabilen işletme sahipleri, banka tarafından onaylanan kredilerini anında kullanabilirler.

TEB TEZ Nakdi Kredisi Başvuru Şartları ve Gereken Belgeler

Nakit ihtiyaçlarına anında yanıt veren TEZ nakdi kredisi, ticari faaliyette buluna ve vergi levhasına sahip olan firmalar için sağlanan bir kredi türüdür. Buna göre TEZ kredisi alabilmek için kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Krediye başvuran kişinin medeni haklarını kullanıyor olabilmesi,
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin sicilinin yeterli derecede temiz olması,

Gibi şartlar TEZ kredilerinin alınmasında oldukça önemli bir rol oynayan şartlardır. Bunun yanı sıra kişiler TEZ kredisi başvurusu yaparken;

 • Firma sahiplerine ait olan kimlik kopyalarını,
 • Firmanın geçerli imza sirküleri ya da beyannamelerini,
 • İş yerine ait son dönem SGK iş yeri bildirim formlarını,

Hazırlayarak banka şubelerine başvuruda bulunabilirler. Banka tarafından yapılacak olan değerlendirmede eğer herhangi aykırı bir durum bulunmazsa kişiler TEB bankası TEZ kredilerine anında kavuşabilirler.

TEB Bankası Nakdi Krediler

Müşterilerine oldukça uygun koşullarda sunulan TEB bankası nakdi krediler, pek çok farklı türde ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Kişilerin gereken ihtiyaçları banka tarafından tespit edilerek oldukça uygun koşullar altında sağlanan TEB bankası nakdi kredi çeşitleri şunlardır;

 • Spot Krediler,
 • Rotatif Krediler,
 • Taksitli Ticaret Kredileri,

Gibi krediler banka tarafından işletme sahiplerine sunulan oldukça avantajlı kredilerdir.

TEB Spot Kredi Nedir?

Spot kredi, faiz oranlarının kişilerin kullanmış olduğu kredi tarihinde sabitlenerek kredi vadesinin haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebildiği kredi türüdür. Bu kredinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, kredi uygulamasında faiz oranlarının belirli periyotlara bölünebilmesidir.

TEB Rotatif Kredi Nedir?

İşletme sahipleri için oldukça büyük bir avantaj olan Rotatif krediler, genellikle ham madde ya da ticari faaliyet esnasında ihtiyaç duyulan malların alımı-satımı gibi durumlarda kullanılan kredi çeşididir. TEB rotatif kredide vade seçenekleri, o günün koşullarına ve karşı tarafın talep ettiği miktara göre belirlenmektedir.

TEB Taksitli Ticari Kredi

İşletme sahipleri için en avantajlı kredi türlerinden birisi olan taksitli ticari kredi, bir firmanın sahip olduğu tüm finansman ihtiyaçlara destek olabilen bir kredi türüdür. Taksitli ticari krediler;

 • Firmaların nakit akışlarına uygun olarak ödeyebilecekleri sabit eşit taksitli ya da esnek geri ödemelidir.
 • Alınan bu krediler TL ya da dövize endeksli bir şekilde kullanılabilir,
 • 48 aya varan vade seçenekleriyle müşterilere sunulur.

Yukarıda verilen TEB taksitli ticari kredilerin özellikleridir. Kredi kullanım şartları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bankaya doğrudan iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

TEB Süper Hesap

Acil ve beklenmedik durumlara karşı çözüm sunan süper hesap, TEB bankasının müşterileri için sunmuş olduğu avantajlı kredi türlerindendir. Kısa vadeli kaynak arayışında KOBİ’lere büyük destek olan süper hesap; çek, fatura, maaş, vergi veya diğer başka ödemeler için devreye giren bir sistemdir. İşletme sahiplerine acil finansman ihtiyaçlarını şubeye girmeden otomatik olarak sağlayan bu hesap, TEB ATM’leri üzerinden günün 24 saati kredi çekme avantajını müşterilerine sunar. Ayrıca para aktarım için aynı zamanda 444 0 832 numaralı TEB bankasının şirket telefon şubesini arayabilirsiniz. TEB süper hesap hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler TEB şubelerine uğrayarak ya çağrı merkezleri aracılığı ile gereken bilgileri kolaylıkla alabilirler.

Eximbank Performans Kredisi

Diğer kredilerden farklı olarak ihracatçı firmalara doğrudan kullandırılan eximbank performans kredileri, belli bir miktarın üzerinde ihracat gerçekleştirmiş olan firmalar için sağlanmaktadır. Banka müşterilerinden bu kredilerin kullandırma aşamasında iki farklı niyet mektubu bekler. Niyet mektubu olan ilk mektup, kredi kullanma aşamasının başvuru adımında diğer Teminat mektubu ise kredilerin kullanım aşamasında kişilerden alınmaktadır. Eximbank performans kredisi almak isteyen kişiler, niyet ve teminat mektupları hakkında bankamız üzerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin bilmesi gereken diğer önemli bir konu ise TEB kredi limitlerinin olması gerektiğidir. pek çok yerde sekvkiyat öncesi ihracat kredisi olarak bilinen Eximbank performans kredileri, TEB bankasının bu amaçla çalışan bankalar için özel olarak düzenlediği bir kredi türüdür.

Dövize Endeksli Kredi

TEB dövize endeksli krediler, TEB bankası tarafından özelikle ihracat esnasında bir dövize endekslenerek Türk Lirası olarak kullandırılan kredilerdir. Bu sebepten ötürü ihracat taahhüdü içermezler.

 İş Yeri Destek Kredileri

İş yerini değiştirmek isteyen iş yeri sahipleri için oldukça uygun koşullarda sunulan iş yeri destek kredileri işletme sahiplerine;

 • Eşit taksitli ya da esnek geri ödeme koşulları,
 • Alınan kredileri TL ya da dövize endeksli olarak kullanabilme imkânı,
 • Alınan iş yerleri uzun süre boyunca finanse edebilme imkânlarıyla,

Müşterilerine sunulmaktadır. Aynı şekilde TEB bankası üzerinden iş yeri yenileme kredileri de alabilen işletme sahipleri iş yerlerinde yapacakları tadilatları;

 • Normal taksitli olan TEB kredilerini daha düşük faizlerle kullanabilme,
 • Esnek geri ödeme koşulları ve geri ödeme planlarıyla sağlayabilmekte,
 • 36 aya kadar vade şansına sahip olabilmektedirler.

Yukarıda verilen pek çok kredi türü TEB bankasının müşterilerine uygun koşullarda ve cazip vade seçenekleriyle sunmuş olduğu kredilerdir. Oldukça avantajlı olan bu krediler sayesinde pek çok işletme sahibi hem devlet destekli kredilerden faydalanabilmekte hem de pek çok kredi türünden kendi ihtiyacına uygun olan kredi türünü seçebilmektedir. Kredilerle ilgili daha detaylı bilgi almak ve kendinize en uygun krediyi seçmek için https://www.teb.com.tr/esnafim/nakdi-krediler/ resmi TEB internet adresine giderek, müşteri hizmetlerini arayarak ya da en yakın TEB bankası müşteri hizmetlerine ulaşarak sizler de bankanın sunmuş olduğu ayrıcalıklı kredi dünyasından faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.