Kredi Sayfam

Sera Kurmak İçin Hibe ve Örtü Altı Tarım Destekleri

Sera Kurmak İçin Hibe ve Örtü Altı Tarım Destekleri

Sera kurmak için gerekli hibe kredi ve örtü altı tarım destekleri ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik. Çiftçiler için büyük ilgi odağı olan bu destek sayesinde büyük atılımlar gerçekleşmiş ve üretimde hız artmıştır. Sera kurmak isteyenler devletin sunduğu bu destekten faydalanmak için girişimde bulunabilir ve destek alabilirler. Sunulan bu paket sayesinde çiftçilerin seracılıkta daha çok üretim ve verim alması maksadı ile sunulmaktadır. Kış aylarında üretimin durmaması için çiftçiye sunulan kapalı tarım için kredi desteği aralıksız devam ediyor. Üretimde aksaklık yaşamamak için sunulan bu tasarı sayesinde çiftçilerin veriminin azalmasının önüne geçmek planlanıyor. Bu hibe ile ilgili geniş bilgiler sunduğumuz haberimiz yazının devamında sizler için yer alıyor…

Örtü Altı Tarım Destekleri 2018

Dışarıdan ithalatın önüne bir nebze geçmek için kış aylarında kapalı tarımı desteklemeye çeşitli yöntemler ile devam eden Devlet, üretimde hız kesmeden devam etmek ve dışarıya muhtaç olma durumundan kurtulmayı hedefliyor. Kendi ülkemizde üretebildiğimiz sebze ve seracılık ürünlerini olabildiğinin en üst düzeyinde gerçekleştirmek istemektedir. Bu yüzden örtü altı olarak bilinen bu tarım desteğini tüm çiftçilerimiz almaya hak kazanmaktadır. Gerekli belge ve doğrulama işlemi ardından yapacağı sera için devletten destek talebinde bulunarak masraflarını kış aylarının zorluğundan etkilenmeden karşılayabiliyor. Tarımda hız kazanmak isteyen çiftçiler bu destek için başvuru yapabileceği en yakın Ziraat şubelerine gidebilirler. Alabileceği destek miktarını öğrenmek ve daha fazla ayrıntıya ulaşmak için aşağıdaki yazımızı incelemeye devam edin..

Tarım Destek Ödemesi Limitleri 

Kırsal kalkınmayı desteklemek için adım atan Hükumet, çiftçiyi desteklemek amacı ile sunulan destek tasarısını Bakanlar Kurulu aracılığı ile yayınladı. Tarıma yönelik yatırımları arttırmak ve seracılık, balıkçılık ve diğer sebze yetiştiriciliği gibi dallarda alabilecekleri destekleri belirlenen en üst sınırın %50 kadarına destek vereceği belirtildi. Sunulan bu destek içinde 100.000 TL Faizsiz, 30.000 TL geri ödemesiz kredi’de bulunuyor. 81 İlde yürürlüğe giren bu tasarıyı şimdiden bütün çiftçiler sevinçle karşıladı. Kaynak bütçe ile sunulan bu hizmetten faydalanabilmek için en yakın Ziraat bankası şubelerine gidilmesi yeterli olacaktır. Modern seralar için sunulan destekler değişiklik gösterirken daha ön planda yer almaktadır. Kullanmak istediğiniz destek için başvurmanız durumunda kısa bir inceleme sonucunda size geri dönüş yapılır ve olumlu sonuçlanması durumunda hemen kullanıma açılır. Üretimde hız kesmeden büyümek ve gelişmek için mücadele eden çiftçiler için tarım desteğini takip etmek büyük avantajlar kazandıracaktır.

Sera Kurmak İçin Destekler

Sera kurmak isteyen çiftçilerimiz için KOSGEB, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Kırsal Kalkınmayı destekleme kurumu, devlet bankaları ve özel bankalar aracılığı ile sunulan bu desteği alabilirsiniz. %0 Faizli ve düşük faiz oranları ile sunulan bu destekten Milli Tarım Projesi kapsamında yararlanmanız mümkündür.  Sizde hemen başvurmaya başlayın ve tarımsal kalkınmaya desteğinizi hem kazanarak hemde üreterek gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.