Kredi Sayfam

Senetle Para Veren Yerler (ADRESLER Ve GÜNCEL BULMA Yöntemleri)

Senetle para veren yerler işinize yarayabilir, güncel borç bulma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Senetle borç alabileceğiniz yerleri inceleyerek kısa zamanda sizde faydalanmaya başlayın.

Senetle Para Veren Yerler (ADRESLER Ve GÜNCEL BULMA Yöntemleri)

İhtiyaçlarınızı gidermek için senetle para veren yerler işinize yarayabilir. Kredi çekemeyenler için senetle güncel borç bulma yöntemlerini aşağıda sizin için hazırladık.

Senetle para alma yolları arasında faktöring firmaları vardır. Ayrıca bazı bankalar da yine senet karşılığı kredi verebilmektedir. Acil olarak nakde ihtiyacı olan kişilerin birçoğu senet karşılığında para alıp alamayacaklarını araştırıyor. Bunun da en önemli nedenlerinden bir tanesi paraya ihtiyacı olan bu kişilerin kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin paraya ihtiyaçları olduğunda bankalardan kredi alabilme ihtimalleri oldukça azdır. Bundan dolayı da bu kişiler genellikle senetle para alabilecekleri yerlere başvururlar.

Senetle Para Almak Güvenilir Mi Yöntem Mi?

Senetle para almanın güvenilir olup olmadığı başvurulan yönteme göre değişiklik gösterir. Senet karşılığında birisinden para almak ya da birisine para vermek tefecilik suçudur. Ayrıca size borç verdiğini söyleyen insanların da dolandırıcı olma ihtimali oldukça yüksektir. Senet karşılığında birilerinden borç alma yöntemine başvuran kişiler ödeyemeyecekleri kadar çok bir borcun altına girebilirler. Bundan dolayı bunların alternatifi olan yollara başvurulması gereklidir. Bu alternatif yollar hem suç teşkil etmeyecek hem de daha güvenilir olacaktır.

Faktöringlerden Senetle Borç Alın

Senetle para için faktöring firmalarına başvurmak denenebilecek yöntemlerden bir tanesidir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenen faktöring firmaları senet ile para da veren yerler arasında bulunuyor. Özellikle Kobi ya da esnafların sıklıkla başvurduğu adreslerden birisi olan faktöring firmaları nakit sorununu çözebilmek için uğraşıyor. Bundan dolayı senet karşılığı borç almak istiyorum diyen kişiler de bu firmalara başvurabilir. Faktöring firmalarına gitmeden önce yapılması gereken en önemli şey o firmanın BDDK tarafından denetlenip denetlenmediğine bakılmasıdır. Daha sonrasında istenen firmaya giderek senetle para alma talebi iletilebilir.

Senetle Borç İçin Kuyumculara Başvurun

Kuyumculardan senetle borç alma pek çok kişinin paraya ihtiyacı olduğunda ilk yaptığı şeylerden bir tanesidir. Özellikle kredi notu düşük olan ve bu yüzden bankalardan kredi alamayan kişiler nakit ihtiyaçlarını gidermek için kuyumculara başvuruyor. Bu yöntem için kredi notunun önemi olmamasından dolayı kara listeye girenler dahi bu yola başvurabiliyor. Pek çok kuyumcu genellikle senet karşılığında altın satışı yapıyor. Daha sonrasında bu altınları yine kendileri alarak kişilere nakit sağlayabiliyor. Senet ile satın alınan altınlar aynı kuyumcuya satılmasa dahi farklı bir kuyumcuya satılabilir ve nakit elde edilebilir. Daha sonrasında da senetle alışveriş yapışan kuyumcuya bu borç ödenmelidir.

Senetle Beyaz Eşya Alım Satımı Yapın

Senetle beyaz eşya alım satımı ile nakit elde edilebilir. Bu yöntemdeki mantık kuyumculardan altın alıp satmaya oldukça benzer. Bazı beyaz eşya firmaları senetle satış yapabiliyor. Acil olarak nakde ihtiyacı olan ve bankalara kredi için başvuramayacak durumdaki kişiler bu beyaz eşya mağazalarına başvurabilir. Bu mağazalardan beyaz eşya senet ile satın alındıktan sonra satın alınan bu mallar satılabilir. Böylece senet karşılığı borç almış olunabilir. Alınan beyaz eşyaların satışı daha düşük ücretlere yapılabilir. Paketleri hiç açılmamış dahi olsa ikinci el statünde değer görebilir. Senetle para için beyaz eşya alım satımı yapacak olan kişilerin bunu göz önüne almalarında fayda var. Bunun için başvurulabilecek mağazalar ise şunlardır:

  • Mutlu evim,
  • Göktaşlar,
  • Yiğit alışveriş.

Senetle Araba Alarak Para Elde Edin

Nakit ihtiyacı için senetle araba alma gösterilebilecek bir başka yöntemdir. Kuyumcularda ya da senetle satış yapan beyaz eşya mağazalarında olduğu gibi senetle araç alarak da nakit elde edilebilir. Bunun için ilk olarak senetle araba satan firmaların bulunması gereklidir. Senetle araç satan yerleri bulmak senetle altın ya da beyaz eşya almak kadar kolay olmayabilir. Bu yöntem ikinci el araçların alımında da kullanılabilir. Fakat araç alıp satarak nakit elde etmek isteyen kişilerin başvuracakları firmaları iyi bir şekilde araştırması gereklidir.

Sizin Adınıza Kredi Çeken Firmalar Bulun

Başkası adına kredi çeken firmalar kredi notundan dolayı kredi başvurusu yapamayan fakat nakit ihtiyacı olan kişilerin başvurduğu yerlerden birisidir. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin diyen bazı firmalar mevcuttur. Bu firmalar sizin adınıza kredi çeker ve bu krediyi senet karşılığında size verir. Bu yönteme başvuracak olan kişilerin dikkatli bir şekilde araştırma yapmaları şarttır. Sizin adınıza kredi çekeceğini söyleyen her firmaya güven olmaz. Bundan dolayı ilk olarak diğer yöntemlerin denenmesinde fayda vardır.

Ziraat Bankası Senetle Avans Kredi

Senetle avans kredi için Ziraat Bankası gösterilebilecek adresler arasındadır. Fakat Ziraat Bankası’nın bu kredisi senet imzalayarak kredi alma gibi yöntem değildir. Hiçbir banka tefeciler gibi senet karşılığında borç vermez. Ziraat Bankası’nın da özellikle işletmelerin nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için sunduğu bu olanak kambiyo senetleri karşılığında sağlanıyor. Kişilerin ellerinde olan senetler bankaya devredilerek senetle avans kredisi alınabilir. Ayrıca Ziraat Bankası senet karşılığı spot kredilerin kullanılmasını da mümkün kılıyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir veya buradan başvuru gerçekleştirebilir.

Kredi Notu Düşük Kişilere Kredi Veren Bankalar

Kredi notum düşük nereden kredi alabilirim diye merak eden kişilere gösterilebilecek adreslerden bir tanesi AktifBank’tır. AktifBank kişilerin kredi notlarıyla çok ilgilenmiyor. Bundan dolayı kredi notu riskli olan kişilerin hepsi AktifBank’a giderek ihtiyaç kredisine başvurabiliyor. 30 bin TL’lik limiti olan bu kredi PTT şubelerinden çekilebiliyor. Kredi notu yüksek olmayan kişilerin başvurabileceği bir başka banka ise TEB’dir. TEB’in mobil uygulaması olan CEPTETEP ile ihtiyaç kredisine başvurusu yapıldığı zaman herhangi bir evrak talep edilmiyor. Bundan dolayı da kredi notu düşük olan kişiler de bu krediyi alabiliyor. Senetle paraya alternatif olarak gösterilebilecek bir başka adres ise enpara.com’dur. Bu da yine TEB ya da AktifBank’ın ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi herhangi bir belge talep etmiyor.

Yorumlar
  1. Sinem dedi ki:

    Senetle nakit imkanı sağladılar güvenilir yerdir her seyi sistem üzerinden yapılıyor bizler aldık bilginiz olsun önden 110 TL sadece masraf yatırdık numarası budur almak istiyen ler arayabilir 0534 *** ** **