Kredi Sayfam

Senetle Kuyumcudan Altın Satın Alma Yolları ( Veresiye )

Güvenilir senetle altın veren kuyumcular hakkında detaylar, hangi kuyumcunun kefilsiz para verdiği, taksitle altın veren kuyumcuların adresi ve daha bir çok faydalı olacak bilgiler hazırladık. Aşağıdan detayları öğrenerek sizde altın ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Senetle Kuyumcudan Altın Satın Alma Yolları ( Veresiye )

Türkiye’de altın dediğimizde direk düşüncemiz değer kazanan para olarak belirmekte. Durum böyle olunca her gün değer kazanan altın üzerinden kar elde etmekte mümkün. İleriye dönük olarak alınarak saklanan altınlar bize katkı sağlayabiliyor. Bunun dışında kişisel kullanımlarımız içinde altın alımı yapıyoruz. Düğün ve diğer sevinçli günlerimizde, doğum günlerinde ve daha bir çok durumda altın hediye etme ihtiyacı duyarız. İşte bu gibi durumlarda altın almak için maddi gücümüz olmasa bile senetle alabileceğimiz yerler mevcut. Tanıdık olan bir kuyumcudan veya çevremizde tanıdıklarınızın kefil olacağı bir yerden kolaylıkla altın alabiliyoruz. Bilindiği üzere kredi kartı ile taksitli altın almak artık imkansız. Çoğu zaman insanlar altın ihtiyaçlarını borçlarını karşılayabilmek adına taksitle almak istemekte. İşte bu durumlarda taksitle ve veresiye altın veren yerler hakkında bilgiler hazırladık.

Türkiye’nin her yerinde yaygın olan senetle altın alma işlemi en çok Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde çoktur. Nüfusun yüksek olması ve altın satan kuyumcuların çok olması dezavantaj sağlıyor.  Bu büyük şehirlerde altın almak isteyenlere veresiye veren kuyumcu bölgeleri bulunuyor. Özellikle kredi kartı ile taksitli altın almanın yolu kapandıktan sonra.  Yasadan sonra kuyumcu ve sarraflar kendi bünyelerinde taksit imkanı sunmaya başladı. Sizlerinde almanız için detaylı bilgiler hazırladık ve faydalı olacağını düşündük.

Senetle Altın ve Bilezik Satın Almak

Öncelikle almak istediğiniz altının tanıdık kuyumcular sayesinde daha kolay verildiğini söylemeliyiz. Alacağınız altın ne kadar yüksek ise risk o kadar artacaktır. Bu nedenle ihtiyacınızı giderecek ve ödemeleri düzenli yapacak tutarda altın almanızda fayda var. Bunun için oturduğunuz semte yakın olan kuyumcuları tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü uzakta olan kuyumcular sizi tanımaz ve veresiye vermek istemeyebilirler. Bu nedenle alacağınız altın için kuyumcuyu tanımıyor iseniz ikamet ettiğiniz adresi doğrulamanız istenebilir. Bu gibi durumlarda her zaman kimliğiniz ve yanınızda kuyumcuya güven verecek bir kefil olmasıdır. Yakınınızda yer alan kuyumcular veresiye altın vermiyor ise telaşlanmayın. Size yakın konumda olan diğer kuyumcular işinizi çözecektir. Özellikle İstanbul gibi büyük bir ilde binlerce kuyumcu bulunuyor. Bunların çoğuda senetle altın verenler arasında yer alıyor.

Kredi Çekemeyenler için Borç Para Veren Kuyumcular

Kredi çekemeyen kişiler için alternatif olarak borç veren kuyumcular hakkında bilgiler açıklamak istiyoruz. Bankadan kredi kartı veya ihtiyaç kredisi kullanmış, ödemeleri aksatmış iseniz tekrar başvuru yaptığınızda olumsuz sonuç alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kredi notu büyük önem taşımaktadır. Eğer kredilerinizi zamanında ödememiş, bankada skorunuzu düşürmüş iseniz yapmanız gereken kuyumculardan borç almak. Eğer yinede bankalardan kredi kullanmak ister iseniz ücretsiz kredi notu öğrenme yazımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Her ihtimali göz önüne alarak senetle borç veren kuyumcuları belirtelim. Sonuç olarak kuyumcular Türkiye’nin dört bir tarafında size nakit ihtiyacınızı karşılamak için yardımcı oluyor. İster altın olarak, isterseniz’de nakit olarak senetle paranızı alabilir, ödemelerinizi uygun faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. Kuyumcu veya sarraflardan alacağınız para ile bankadan alacağınız kredi arasında fark olacaktır. İhtiyacınızı görmek için başka seçeneğiniz kalmadı ise kuyumcular ile görüşerek paranızı alabilirsiniz.

İstanbul’da Taksitle Altın Veren Kuyumcular Çarşısı

Her zaman en büyük il olarak İstanbul aktif bir rol oynamaktadır. Bu ilimizde insanların yoğun olarak ilgi gösterdiği taksitle altın satan kuyumcular çarşısı bulunur. Burada bankalardan kredi çekemeyen, kredi kartı olmayan ve ihtiyacı olan tüketiciler kolaylıkla altın alabiliyor. Bunun için İstanbul’da ikamet etmeniz gerekmekte. Alacağınız altınlar için her ihtimale karşı sizden ikamet adres bildirgesi istenebilir, kaç yıldır orada oturduğunuz sorulabilir. Bu nedenle bunları kanıtlayan tüm belge, faturalar ve benzeri dosyaları yanınızda almanız fayda sağlayacaktır. Kuyumcular çarşısına nasıl gideceğinizi ise aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

Senetle altın veren kuyumcular çarşısı adresi; Mecidiyeköy Mahallesi, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. Numara:1, 34387 – Şişli/İstanbul

Yukarıda belirttiğimiz adresi ziyaret ederek sizde ihtiyacınız için para yada altın alabilirsiniz. Bunun dışında sormak istediğiniz soruları yorum bölümüne yazarak bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Çalışmayan Kişilere Kuyumcular Altın Veriyor mu ?

Hangi zaman çalışmayan birisine bir hizmet sağlanmış ? bu nedenle çalışmıyor olmamız bize bu gibi durumlarda para bulmamızın imkansız olduğunu göstermektedir. Kuyumcularda bunu göz önüne alarak size ne para, nede altın verecektir. Eğer bir işiniz yok ise bu yöntem sizin için uygun olmayacak, olumsuz sonuç alacaksınız. Bu nedenle yapmanız gereken bir işte çalışıyor olmak ve gelirinizi doğrulatmaktır. Bu şekilde güven verir ve ihtiyacınız olan para veya altını kolaylıkla alabilirsiniz.

Son olarak eğer bankalardan kredi çekebiliyor, kredi kartınızı aktif olarak kullanıyor iseniz senetle altın işine hiç girmemenizi öneriyoruz. Bankalar resmi kurumlar olduğu için haklarını yasal yollarla aramakta. Ama bazı kötü niyetli insanlar sizden alacaklarını zorla tahsil etme yoluna başvurabilirler. Bu nedenle eğer senetle alacaksanız alacağınız yerin tanıdık olmasında fayda var. Bu sayede ödemede gecikme yapsanız bile başınız ağrımaz ve daha güvenli alışveriş yapmış olursunuz.

Bu içeriğimiz ile sizi altın ve nakit ihtiyaçlarınız için bilgilendirmeye çalıştık. Eğer faydalı olduğunu düşünüyor iseniz aşağıya bir yorun bırakarak görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.