Kredi Sayfam

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019 ( BAŞVURU ve ŞARTLAR )

Gençler için öğrenciye kredi veren bankalar büyük önem taşımakta. İhtiyaçları için kredi kullanmak isteyen öğrenciler için başvurabilecekleri bankalar hakkında detaylar hazırladık. Kolaylıkla alabilecekleri kredi seçenekleri için haberimizin devamını okumaya hemen başlayın.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019 ( BAŞVURU ve ŞARTLAR )

Öğrenci için kredi veren bankalar arasında ülkenin en büyük bankaları yer alıyor. Öğrencilik zamanları insanların en yoksul zamanlarından birisidir. Bir yandan çalışıp bir yandan okumak oldukça zor bir iş olduğundan pek çok genç ailelerinden aldıkları destekler ile eğitim hayatlarını tamamlamaya çalışır. Fakat özellikle yurt dışında eğitim gibi fırsatların yakalanmasının ardından bu eğitimlerin masraflarının nasıl karşılanacağı büyük problem yaratabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken şey öğrenciye kredi sağlayan bankaların birisine başvurmaktır. Pek çok banka öğrenciye ve eğitime özel imkanlar sunuyor. Bu olanaklar sayesinde de öğrenciler aldıkları krediyi kolay bir şekilde ödeyebiliyor.

Öğrenci Kredileri Alma Şartları Nelerdir?

Öğrenci kredisi başvuru koşulları arasında kredi notunun risk seviyesinde olmaması vardır. Kredi notu her tür kredi için bakılan en önemli konulardan bir tanesidir. Kredi notu ne kadar düşükse kredi alma ihtimali de aynı ölçüde azalacaktır. Fakat birçok öğrencinin daha önceden bankacılık faaliyetinde bulunmamış olmasından dolayı kredi notu da olmayacaktır. Bundan dolayı düzenli bir gelire sahip aile bireylerinden birisinin kefil olması pek çok banka tarafından istenen şartlardan birisidir. Şayet öğrencinin kendisinin düzenli bir geliri varsa da bu durumda kefile de ihtiyaç olmayacaktır. Öğrenciler kendi konumlarına göre hangi krediyi almalarının daha iyi olacağı konusunda detaylı araştırma yapmaları gereklidir.

Denizbank Öğrenciye Kredi

Öğrencilerin eğitimi için kredi Denizbank’a başvurulmasının ardından alınabilir. Denizbank eğitim masraflarının kolay bir şekilde karşılanabilmesi için öğrencilere kredi sağlıyor. 55 bin TL’ye kadar alınabilen bu kredinin 60 aya kadar da vade seçeneği bulunuyor. Bu kredi ile özel okul, üniversite ya da özel kurs ücretleri rahatlıkla karşılanabilir. Denizbank’ın eğitim kredisine öğrencilerin kendileri başvurabildiği gibi veliler de başvurabilir. Denizbank şubelerinden başvurunun gerçekleştirilebileceği eğitim kredisi için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Nüfus belgesi,
  • Gelir belgesi,
  • İkametgah belgesi,
  • Öğrenci kabul belgesi.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu eğitim kredisi üniversite masrafları, özel okul masrafları gibi giderlerin karşılanabilmesi adına öğrencilere sağlanıyor. İş Bankası’nın eğitim kredisini alabilmek için de masrafların belgelenmesi gerekiyor. Özel okulda okuyan kişiler okuldan aldıkları faturayı bankaya teslim etmelidir. Banka da alınan eğitim miktarına göre öğrencilere kredi verecektir. İş Bankası aynı zamanda bu eğitimler adına verdiği kredi için uygun faiz ve ödeme seçeneği de sunuyor. Bundan dolayı da kredi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla başvurduğu adreslerden birisi oluyor.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi Vakıfbank’tan öğrencilere sunulan fırsatlardan birisidir. Vakıfbank eğitime özel olarak 40 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu krediyi öğrenci velileri çocukları adına alabiliyor. Vakıfbank’ın eğitim kredisi MEB’in onayladığı kurslar, spor okulları, lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri, yaz okulları gibi eğitim masraflarının karşılanabilmesi için sağlanıyor. Bankanın bu kredisinden yararlanabilmek için de gelir belgesi ile en yakın şubeye başvuruda bulunmak gerekiyor.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenci kredisi için Ziraat Bankası başvurulabilecek adreslerden birisidir. Uygun ödeme seçenekleri sunan Ziraat Bankası bundan dolayı da birçok öğrencinin kredi için başvurduğu adreslerden birisidir. 36 aya kadar vade imkanı veren banka bu krediyi eğitim, kurs ve dershane gibi masrafların karşılanabilmesi için sağlıyor. Ziraat Bankası öğrenciye kredi verirken gelir belgesinin bankaya teslim edilmesini talep ediyor. Kredi çekmek isteyen kişilerin aile bireylerinden birisi de krediyi çekecek öğrenci yerine gelir belgesini bankaya teslim edebilir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Öğrenciye Özel Kredi

Yapı Kredi eğitim kredisi fırsatından yararlanabilmek için gerekli olan evraklar ile beraber banka şubesine başvuruda bulunulması gereklidir. Öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak isteyen Yapı Kredi 50 bin TL’ye kadar eğitim kredisi veriyor. Uygun ödeme seçeneklerini de müşterilerine sunmak adına gayret gösteren banka bu kredi için 36 ay vade imkanı sağlıyor. Ayrıca Yapı Kredi Bankası verdiği eğitim kredisi için de herhangi bir dosya masrafı istemiyor. Bu krediye başvurabilmek için gerekli olan belgeler ise nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesidir. Gelir belgesi olmayan öğrencilerin velileri kendi gelir belgelerini de bankaya başvuru sırasında verebilir.

Garanti Bankası’nın Eğitim İçin Kredi Desteği

Garanti Bankası eğitime destek kredisi veren bir diğer bankadır. Diğer bankalara göre daha uygun faiz oranlarını müşterilerine sunan Garanti Bankası eğitim için 25 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredi hem eğitim için hem de özel okulların masrafları için kullanılabiliyor. Garanti Bankası krediyi verirken eğitim masrafını kanıtlayacak bir belge de talep ediyor. Ayrıca bir okuldan kabul alma söz konusuysa buna ilişkin yazı da yine bankaya başvuru sırasında teslim edilmelidir. Garanti Bankası öğrenci kredisine başvurabilmek için ilk olarak banka tarafından istenen evrakların temin edilmesi gereklidir. Daha sonrasında bu evraklar ile en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvurular gerçekleştirilebilir.

Öğrenci Kredisi Hesaplama

Öğrenci Kredisi hesaplama işlemlerini yapabilmek internet sayesinde oldukça basittir. Pek çok banka internet sitesi üzerinden kredi hesaplama olanağı sunuyor. Bu hesaplama ile de geçilecek olan kredi miktarına ve vade sayısına göre aylık ödenmesi gereken taksit miktarı aşağı yukarı öğrenilebilir. Bazı masraf ücretlerinde değişkenlikler meydana gelebileceği için bu hesaplamalar tamamen net olmayabilir.

Kredi hesaplaması yapmadan önce ilk olarak hangi bankanın kredisine başvurulacağına karar verilmelidir. Daha sonrasında o bankadan çekilecek olan kredinin sayfası açılmalıdır. Bu sayfalarda kredi hesaplama araçları mevcuttur. Bu hesaplama araçlarının açılmasının ardından ne kadar kredi çekilmek istendiği ve vade sayısının ne kadar olacağı bilgisinin girilmesinin ardından hesaplama kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Evraksız Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz krediler öğrencilerin de eğitimleri için rahatlıkla başvurabilecekleri krediler arasındadır. Bu kredilerin en önemli özelliği başvuru sırasında herhangi bir evrak talep edilmemesidir. Bundan dolayı gelir belgesine sahip olmayan öğrenciler de bu kredilere başvurabilir. Evraksız kredi alabilmek için başvurulabilecek adreslerden bir tanesi TEB’in mobil uygulaması olan CEPTETEB’tir. 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisinin CEPTETEB uygulaması ile alınabilmesi mümkündür. Bir diğer gelir belgesiz kredinin adresi ise enpara.com’dur. Herhangi bir tahsis ücreti de talep etmeyen enpara.com yine 30 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Gelir belgesi olmayan kişilere kredi için tavsiye edilebilecek bir başka kanal ise N Kolay Kredi’dir. N Kolay Kredi için de herhangi bir evraka ihtiyaç yoktur.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere özel kredi kartları pek çok bankanın sağladığı avantajlardan birisidir. Bankalar kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı kredi kartı seçeneklerini müşterilerine sunuyor. Bu kredi kartlarından da bir tanesi öğrenciler için olandır. Öğrenciye kredinin yanı sıra kredi kartı veren bankalarında hangileri olduğunu bilmek isteyen kişilere gösterilebilecek pek çok banka vardır. Bu kredi kartlarının de birçoğu öğrencilerin harcamalarında ekstra puanlar kazandırmalarıyla meşhurdur. Öğrenciye özel kredi kartlarından bazıları ise şu şekildedir:

  • İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kartı,
  • Ziraat Bankası’nın Bankkart Genç Kredi Kartı,
  • TEB’in ÜniversiTEB kartı,
  • Akbank’ın Axess exi26 kredi kartı,
  • Garanti Bankası’nın Bonus Genç kredi kartı.

Yukarıda öğrenciler için en önemli kredi kullanma adımlarını ve yöntemlerini gösterdik. Farklı bir sorunuz var ise bize aşağıdaki yorum alanından kolaylıkla sorularınızı sorabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.