Kredi Sayfam

Kredi Notunuzu Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Kredi Notunuzu Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Kredi notu kredi çekebilmeniz için en belirleyici unsurlardan biridir. Bu nedenle kredi çekmeden önce kredi notunuzun yüksek olduğundan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda aylık bir miktar geliriniz olmalıdır. Bu şartları sağlayanlar kolayca kredi çekebilir. Sağlamayanlar ise kredi notunu yükselterek tekrar başvurmalıdır. Bu durumda kredi notunuzu nasıl yükseltebilirsiniz? Anlamanız gerekir. Öncelikle kredi notunu yükseltmek için bir bankadan kredi kartı almanız gerekir. Bu kart ile tüm harcamalarınızı karşılamanız ve borçlarınızı düzenli bir biçimde ödemeniz gerekir. Belirli bir süre bu şekilde kullandığınız zaman kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Bunların yanında yüklü bir miktar parayı bankada vadeli mevduat açarak da tutabilirsiniz. Bunun da notunuza olumlu etkileri olacaktır.

Kredi Notunu Yükseltmeden Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi çekmek için kredi notunuza yüksek olması şarttır. Kredi notu sizin aldığınız parayı geri ödeme durumunuz hakkında bilgi verir. Bankalar verdikleri paranın geri gelmesini önemserler. Bu nedenle kredi notunu yükseltmeden kredi çekmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda belirli oranda bir geliriniz de olmalı. Bu nedenle kredi notu yüksek olan herkese de kredi verilmez.

Daha önce açıkladığımız Kredi notum neden düşer sorusunun cevabını’da inceleyebilirsiniz.

Kredi Çekerken Karşılaşılabilecek Terimler Nelerdir?

En önemli terimlerden birisi Bütçedir. Bütçenizin kredi çekmeye uygun olması gerekir. Bütçe geliriniz ile giderinizi gösterir ve sizin ekonomik durumunuz hakkında bilgi verir. Bu sayede kredi alıp alamayacağınıza karar verilir. Bunların yanında vade de çok sık karşılaşılan bir terimdir. Vade bir borcun geri ödenmesi için son günü ifade eder. Borçlarınızı vadesi dolmadan önce ödemiş olmanız gerekir. Diğer bir terim ise geri ödeme planıdır. Bir kredi çektiğinizde bu kredi için bir geri ödeme planı oluşturulur. Siz bu plana göre her ay ödemeniz gereken tutarı görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.