Kredi Sayfam

İnternetten Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi için kullanabileceğiniz sayfalar, elektrik borç ödeme için destek sunan enerji firmaları, internet bankacılığı üzerinden elektrik borç sorgulama ve ödeme işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

Elektrik fatura ödemesinin kredi kartı ile online bir şekilde yapılması, elektrik aboneliğinin bağlı bulunduğu dağıtım firmasına göre değişiklik göstermektedir. İnternetten kredi kartı ile elektrik faturası ödeme otomatik ödeme talimatı vererek düzenli olarak kredi kartından ödeme yapılması şeklinde gerçekleştirilebileceği gibi elektrik dağıtım firmalarının belirlemiş oldukları internet siteleri üzerinden de şubeye gitmek zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Elektrik Fatura Ödemeleri Nereden Yapılabilir?

Elektrik fatura tahsilatı gerek ticari işletmelerde gerekse de bireysel abonelerde elektrik tüketim faturasında belirtilen son ödeme tarihine kadar;

 • İlgili elektrik şirketinin ödeme vezneleri,
 • PTT şubeleri,
 • Anlaşmalı banka şubeleri ve ATM’leri ile internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden,
 • Anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarından otomatik ödeme talimatı vererek ödenebilmektedir.

Elektrik Faturası Sorgulama ve Elektrik Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

Elektrik faturası ile ilgili işlemler elektrik faturası sorgulama ve fatura ödeme işlemleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Elektrik faturasından haberdar olmayan tüketicilerin borçlarını zamanında ödememesi halinde elektrik kesintiyle karşılaşma ihtimali bulunduğundan elektrik fatura sorgulamalarının yapılması gerekmektedir. Elektrik fatura sorgulamaları dağıtım yapan elektrik şirketlerinin internet adresleri üzerinden abone numarası, kimlik numarası gibi kutucukların doğru olarak girilmesiyle kolayca gerçekleştirmektedir.

Elektrik borcu sorgulamasında borcu olan abone sahipleri aboneliklerine ait borçlarını süresi içinde dağıtım şirketlerinin veznelerine veya bankalara ödeyerek olası elektrik kesintilerinin önüne geçebilmektedir.

Gediz Elektrik Faturası Ödeme

Gediz elektrik borcu tahsilatı www.gediz.com.tr internet adresinin sağ üst köşesinde bulunan online işlemler sayfasından kolayca yapılabilmektedir. İzmir ve Manisa başta olmak üzere Ege Bölgesi’nde 3 milyondan fazla müşteriye hizmet veren Gediz Elektrik sağlamış olduğu online hizmetlerle kredi kartı ile borç tahsil etmesinin yanı sıra veznelerden kolay ödeme yapabilme ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile fatura ödeme imkanı vermektedir. Gediz Elektrik fatura ödemelerini online olarak yapabilmek için;

 • TC kimlik numarası,
 • Abone numarası

İle sisteme giriş yapılması sonrasında kredi kartı bilgilerinin girilerek ödeme işleminin tamamlanması gerekmektedir.

GEDİZ ELEKTRİK KREDİ KARTIYLA FATURA ÖDEME SAYFASI

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme Garanti

Garanti Bankası elektrik faturasının kredi kartı ile ödenmesi ister düzenli ödeme talimatı vererek isterseniz de son ödeme tarihinden önce internet bankacılığından ödeme işlemlerini takip ederek gerçekleştirilmektedir. Garanti Bankası girmiş olduğunuz fatura bilgilerini kaydetmenize imkan sağlayarak fatura numarası, abone numarası gibi bilgileri tekrar tekrar girmek zorunda kalmadan online olarak elektrik faturası tahsilatınızı hızlı bir şekilde yapmanıza imkan vermektedir.

Yapı Kredi Bankası Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik faturası Yapı Kredi kredi kartı ile tahsilatı www.yapikredi.com.tr/odeme-merkezi/elektrik-odeme adresi üzerinden;

 • İl bilgisi,
 • Fatura türünün elektrik olarak seçilmesi,
 • Elektrik fatura borcunun bulunduğu kurum,

Satırlarının doldurulmasıyla gerçekleşmekte ödenmemiş fatura bilgisi ödeme ekranına getirilerek seçim yapılmaktadır. Daha sonra kredi kartı bilgileri girilerek online bir şekilde hızlı ve kolay fatura tahsilatı herhangi bir ek ücretlendirmeye tabi olmadan yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası üzerinden elektrik fatura ödemesinin yapılabilmesi için bireysel ya da ticari yapı Kredi müşterisi olunması zorunludur.

İş Bankası İle Fatura Ödemenin Kolay Yolu

Elektrik faturasının İş Bankası ile ödenmesi gerek İş Bankası müşterileri tarafından gerekse de diğer kişiler tarafından internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki birçok elektrik dağıtım şirketiyle anlaşmalı olan İş Bankası gerek otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartından fatura tahsilatı gerekse de ödeme dönemlerinde İş Bankası bireysel ödemeler seçeneğinde;

 • Kurum adı,
 • Fatura türü

Bilgilerini girerek kredi kartı ile elektrik fatura ödemesi yapmaya imkan sağlamaktadır.

Enerjisa PTT Ücretsiz Elektrik Faturası Ödemesi

PTT işlem ücreti olmadan Enerjisa elektrik borcu tahsilatı Enerjisa Elektrik Dağıtım Şirketi’nde aboneliği bulunan kimseler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Yaklaşık 11 milyona ulaşa abone sayısı ile ülkemizin enerji dağıtım alanında %25’lik abone sayısına sahip olan Enerjisa İstanbul, Ankara ve Toroslar bölgesindeki abonelerine herhangi bir PTT şubesine müracaat ederek fatura ücreti dışında ek ücret ödemelerine gerek kalmadan elektrik faturalarını ödemelerine imkan vermektedir. PTT elektrik fatura ödemesi sırasında sözleşme hesap numarası ya da faturaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Enerjisa Online Hizmetler İle Elektrik Faturası Ödeme

İnternet üzerinden Enerjisa Elektrik borcu ödeme online.enerjisa.com.tr internet adresi üzerinden;

 • Elektrik faturası üzerinde bulunan müşteri numarası,
 • Aboneye ait T.C. kimlik numarası

Bilgilerinden herhangi birisinin girilmesiyle hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir. Enerjisa internetten kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemlerinde 500 TL’yi aşmayan fatura ödemeleri online hizmetler merkezinden gerçekleştirilmekte bu limiti aşan tutarlar veznelerden, PTT şubelerinden ya da anlaşmalı bankalardan tahsil edilmektedir.

ENERJİSA FATURA ÖDEME SAYFASI

Enerjisa Anlaşmalı Bankalar Aracılığı İle Elektrik Faturası Ödeme

Bankalar aracılığı ile Enerjisa elektrik aboneliği borç tahsilatları birçok banka kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verme ya da fatura döneminde abone tarafından ödeme işleminin yapılmasıyla gerçekleşmektedir. Enerjisa elektrik aboneliklerinde kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabilen bankalar şunlardır;

 • Akbank,
 • Denizbank,
 • Garanti Bankası,
 • Denizbank,
 • HSBC,
 • İş Bankası,
 • Kuveyt Türk,
 • TEB,
 • Vakıfbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Ziraat Bankası

CK Enerji Boğaziçi Elektrik İnternetten Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

CK Enerji Boğaziçi Elektrik online borç tahsilatları oim.ckbogazici.com.tr/odeme/ internet adresi üzerinden faturaya ek ücret ödemeden kolayca yapılabilmektedir. Ülkemizde 2,5 milyondan fazla müşteriye sahip olan CK Enerji Boğaziçi Elektrik online olarak sunmuş olduğu ödeme hizmeti ile abonelerine 7/24 fatura ödeme imkanı vermektedir. Hesap numara bilgilerini girerek kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz Boğaziçi Elektrik hesap numaranızı öğrenebilmeniz için abone numaranız ile hesap numarası sorgulama imkanı vermektedir. Ayrıca online hizmetler ile havale ve EFT yaparak da elektrik faturaları tahsilatları gerçekleştirilmektedir.

CK BOĞAZİÇİ FATURA ÖDEME SAYFASI

Aras Elektrik Faturası Ödeme İşlemleri

Aras Elektrik aboneliği ödeme yöntemleri Aras ödeme merkezleri başta olmak üzere anlaşmalı bankaların internet sitelerinden veya otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartı ile yapılabilmektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde 1 milyondan fazla aboneye hizmet veren Aras Elektrik Dağıtım Şirketi anlaşmalı bankalar aracılığı ile internet üzerinden fatura tahsilatı yapılmasına imkan sağlamaktadır. Aras Elektrik Dağıtım Şirketi ile anlaşmalı olan bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Denizbank,
 • Garanti Bankası,
 • Akbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • TEB,
 • QNB Finansbank,
 • Aktif Bank
ARAS ELEKTRİK FATURA ÖDEME SAYFASI

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme Halk Bankası

Halk Bankası Paraf Kart elektrik borcu ödeme işlemleri düzenli ödeme talimatı vererek yapılmakla birlikte Halk Bankası internet şubesi aracılığı ile Halk Bankası hesap numarası üzerinden havale yaparak elektrik fatura borçlarının kolayca ödenmesi mümkündür.

CLK Çamlıbel Elektrik Faturası İnternetten Ödeme Nasıl Yapılır?

Online elektrik borcu ödeme CLK Çamlıbel Elektrik aboneleri tarafından internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde yaklaşık 1 milyon aboneye enerji sağlayan Çamlıbel Elektrik ckcamlibel.com.tr internet adresinin sağ üst köşesi üzerinde bulunan ‘fatura ödeme’ seçeneği ile kredi kartı bilgileri ve fatura bilgileri girilerek taksitle elektrik faturası ödemesi yapmaya imkan vermektedir.

Ziraat Kredi Kartı İle Otomatik Fatura Ödeme Talimatı

Ziraat Bankası elektrik borcu otomatik ödeme talimatı verme, yaklaşık 80 adet elektrik dağıtım abonesi ile anlaşması bulunan Ziraat Bankası aracılığı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Fatura ve elektrik abonesi olunan kurum bilgileriyle otomatik ödeme talimatı verilerek kredi kartı ile düzenli olarak elektrik faturasının ödenmesi mümkündür. bununla birlikte Ziraat Bankası vadesiz hesap sahipleri internet ve mobil bankacılık ödeme işlemleri üzerinden kolayca elektrik fatura ödemelerini gerçekleştirebilecekleri gibi ATM ve Ziraat şubeleri de anlaşmalı kurumlarla ilgili fatura ödemelerini tahsil etmektedir.

Vakıfbank İnternetten Elektrik Faturası Ödeme

Vakıfbank online elektrik borcu ödeme işlemleri internet bankacılığı ve 0850 222 07 24 numaralı müşteri hizmetlerinden kolayca yapılabilmektedir. Vakıfbank hesabı bulunan kimseler hesap numaralarından veya kredi kartlarından otomatik ödeme talimatı vererek elektrik fatura ödemelerini düzenli olarak yapabilirler. İnternetten kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemlerinde Vakıfbank Bankomat kartın seçilmesi halinde hesabınızda para olmasa bile fatura ödemesi yapılarak elektriğinizin kesilmesinin önüne geçilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.