Kredi Sayfam

Kredi Kartı Borç Yapılandırması 2020

Kredi Kartı Borç Yapılandırması 2020

Kredi kartı kullanan çoğu kesimin yaşadığı sorunlar arasında borç yapılandırması yer alıyor. Kart borcunu ödeyemeyen kişilerin başvurmak istediği borç yapılandırma seçenekleri hakkında detaylar hazırladık. Her hangi bir durumda kartınızın borcunu ödeyememe durumlarında atacağınız bazı adımlar vardır. Çoğu banka tüketicilerin kart kullanımını destekler ve bazı kampanyalar sunar. Hemen hepimizin bir kredi kartı bulunmaktadır. Bu kartlar ile günlük yaşantımızda taksitli alışveriş yapabiliyor, aldığımız ürünlerin parasını daha ileri zamana yayarak rahat bir nefes alabiliyoruz. Bazı zamanlarda ise kredi kartımızın limitini tüketerek ödemekte zorlanabiliyoruz. Bu durumlarda bankanın sunduğu kredi kartı borç yapılandırması bizim işimize yarıyor. Düzenli bir tüketici isek kullandığımız kartı bütçemize göre değerlendirmemiz gerekir. Gelirimizden yüksek tutarları harcamamak kart kullanımı açısından büyük önem taşır. Borcumuzu ay sonunda düzenli bir şekilde ödemek için limitlerimizi kendimiz belirlemeliyiz. Ödemelerimizi düzenli bir şekilde yapamama sorunlarımızın en büyük nedeni düzensiz harcamalardır. Bu sıkıntıya maruz kalarak kart borcunuzu yapılandırmak istiyor iseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Son günlerde Ahaber’de yer alan kredi kartı yapılandırması ile ilgili kritik soruların cevabı:

Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kullanmış olduğunuz kartınızın borcunu yapılandırma yapmak istiyor iseniz uymanız gereken bazı kurallar var. Bunların en başında bankaya daha önce kredi kartı borcu yüzünden yapılandırma talebinde bulunmamış olmanız geliyor. Eğer kartınız borcundan dolayı kullanıma kapatılmış ve daha önce bir yapılandırma yapmış iseniz geçmiş borçlarınızı ödemeniz gerekir. Yapılandırmada bulunan kart için tekrar bir yapılandırma söz konusu olamaz. Bu nedenle eğer ilk kez kredi kartı yapılandırması yapmak istiyor iseniz başvuruda bulunmanızda fayda var. Kart kullanımı oldukça yaygınlaştı ve çoğumuz alışverişlerimizi kart ile yapmaktayız. Bu nedenle kredi kartı borcumuzu bir an önce kapatarak bankada tekrar itibar sahibi olmamız gerekir. Yapılandırma kurallarına uyan her tüketici kolaylıkla borcunu 72 aya kadar taksitlendirme şansına sahip olacaktır. Yapılandırmada bulunan kartınızın borcunu tekrar aksatmanız ve hiç ödeme yapmamanız durumunda davalık olma riskiniz bulunuyor. Ödeme taahhüdü vererek yapılandırma yaptırdığınız kart borcunuzu mutlaka ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Borç Transferi ile Yapılandırma

Kullanmış olduğunuz kartınızı her hangi bir nedenle yapılandırma yapamamanız durumunda borç transfer sistemini kullanabilirsiniz. Size sunulan borç transferi fırsatından bir bankaya başvurarak yararlanabilirsiniz. Bu sayede başvuru yaptığınız banka kredi kartı borcunuzu ödeyerek size yeni bir ödeme tablosu oluşturabilir. Kartınızın borcunu ödedikten sonra tekrar bir kart almak için başvuruda bulunabilir, yapılandırma sonucunda ödemiş olsanız dahi bankaya borcunuz olmadığından dolayı kredi kartı alabilirsiniz. Kartınızın borcunu transfer ederek bitirdiğinizi düşünerek size sunulan diğer fırsatlardan yararlanmak için zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle transfer ettiğiniz borcunuzun bitiminden sonra daha düzenli para trafiğine sahip olmalı ve bankalarda tekrar itibar sahibi olmalısınız. Bir çok yapılandırma fırsatı olduğu gibi bunların imkansız olduğu zamanlarda oluyor. Bu nedenle borcunuz icra takibe alınmadan bankanızla görüşerek yapılandırma talebinde bulunmanız size fayda sağlayacaktır.

Kredi kartınız yoksa buradaki yazımızdan başvuru öncesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.