Kredi Sayfam

İsimden Telefon Numarası Sorgulama ve Bulma ( Ücretsiz Yöntemler )

İsimden ücretsiz telefon numarası bulma ve sorgulama yöntemiyle istediğiniz kişinin telefon numarasına erişebilirsiniz. Telefon numaralarına nasıl ulaşacağınızı veya sizi arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız detayları yazımızdan okuyabilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Sorgulama ve Bulma ( Ücretsiz Yöntemler )

İsimle telefon numarasına ulaşabilmenin yollarından bir tanesi operatörleri kullanmaktır. Bazen kişiler telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek ve sorgulamak için yöntemler arar bazen de bir kişiye ait telefon numarasını bulmak için. Bir kişiye ait telefon numarasının bulunabilmesi için başvurulacak yollar vardır. Fakat bu yollar ile yalnızca görünüme açık olan kişilerin numaralarına ulaşılabilir. Bir kişi telefon numarasının farklı kişiler tarafından bilinmesini istemiyorsa bu kişilerin numaralarının hangi yöntem ile olursa olsun bulabilmesinin olanağı yoktur. İsimden telefon numarası bulabilmek için operatörler dışında başvurulacak yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bazıları için ücret alınırken bazı yöntemler ise ücretsizdir.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

İsimden numara bulma işlemi için öncelikle hangi yöntemin kullanılacağına karar verilmelidir. Bazı operatörler isimden telefon numarası bulunabilmesine olanak veriyor. Bunun dışında bilinmeyen numaralar servisi de telefon numarası öğrenebilmek için sıklıkla başvuruluyor. Telefon numarasını öğrenebilmek için de sunulan her bir kanalın farklı sorgulama yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerin bilinmesi ve ona göre aramaların gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu yöntemlerin fiyatlandırmaları da birbirinden farklıdır. Fakat isimden telefon numarası sorgulamak hangi yöntem ile yapılırsa yapılsın oldukça basit bir işlemdir.

Hangi Numaralara Ulaşılabilir?

Sorgulama ile ulaşılacak kişiler yalnızca erişime açık olan numaralardır. Yasallar gereği bir kişinin iletişim bilgileri kişilerin rızası olmadan başka kişiler ile paylaşılamaz. İzinsiz telefon numarasının da paylaşılması hak ihlaline girer. Bundan dolayı başkalarının erişimine izin veren kişilerin telefon numaraları sorgulamalar ile öğrenilebilir. Fakat bazı kişiler doğrudan izin vermeseler bile bilgilerini erişime kapatmamalarından dolayı bu kişilerin telefon numaraları başkalarıyla paylaşılabilir. Böyle bir şeyi istemeyen kişiler kullandıkları operatör ile iletişime geçerek telefon numarasını paylaşıma kapatmalıdır.

11880 Numara Sorgulama

Numara öğrenme için bilinmeyen numaralar gösterilebilecek en ideal adreslerden bir tanesidir. Bilinmeyen numaralar servisinin özelleştirilmesi ile beraber önceden tek bir hat olan bu servis günümüzde farklı şirketlere ait numaralar şeklinde karşımıza çıkabiliyor. Fakat ortak olarak en çok başvurulan numara ise 11880’dir. Bu numaranın aranmasıyla beraber birçok işlem gerçekleştirilebilir. Acil numaraların kaç olduğu 11880 bilinmeyen numaralar servisi üzerinden öğrenilebilirken kişilere ait numaralar için de yine bu hatta başvurulabilir. Ayrıca bu servis ile herhangi bir operatöre ait numaranın öğrenilebilmesi de mümkündür. İnsanlar yalnızca isim ve soy isim vererek 11880’den kişilere ya da şirketlere ait numaraları kolay bir şekilde öğrenebilir.

Hangi Operatörler İle Sorgulama Yapılabilir?

Telefon numarası öğrenmek için operatörler tercih edilecek yöntemlerdendir. Her operatör kendisine ait numaraların öğrenilebilmesi için yol sunmaktadır. Bu yöntem ile kısıtlı sayı da kişilerin numaraları öğrenilebilir. Operatörler aracılığıyla isimden telefon numarası öğrenmek için her operatörün kendi yöntemi kullanılmalıdır. İsim söyleyerek numara öğrenebilmek için başvurulabilecek operatör şirketleri şu şekildedir:

  • Turkcell,
  • Vodafone,
  • Türk Telekom.

Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone telefon numarası öğrenmek için isimin ve soy isimin bilinmesi yeterlidir. Vodafone bir telefon numarasının kime ait olduğunun öğrenilmesine olanak sağlıyor. Bunun için KIM boşluk başına 0 konmadan telefon numarasının yazılmasının ardından 7048’e kısa mesaj gönderilmelidir. Böylece bir numaranın kime ait olduğu öğrenilebilir. Bunun dışında isimden numara öğrenmek de Vodafona aracılığıyla yapılabilmektedir. Bunun için de 11842 nolu Vodafone’nun bilinmeyen numaraları aranmalıdır.

Vodafone’nun bilinmeyen numaralar servisi ile bir telefon numarasının sahibinin öğrenilmesi mümkün. Aynı hat üzerinden aynı zamanda bir kişinin telefon numarası da öğrenilebilir. Yalnızca şahıs değil şirket numaralarını öğrenmek için de bu numaraya başvurulabilir.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom isimden numara bulma için farklı yöntemler sunmaktadır. Türk Telekom ile cep telefonu numaralarının yanı sıra sabit hatlarında öğrenilebilmesi mümkündür. Bunun için başvurulabilecek iki yol vardır. Sabit hatlar için Türk Telekom’un internet sayfası ziyaret edilmelidir. Bu sayfa üzerinden bir telefon numarasının kime ait olduğu ya da bir kişinin numarasına ulaşılabilir.

Cep telefon numarasına dair sorgulamanın yapılabilmesi için ise Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar servisi aranmalıdır. Bu servisin numarası 11811’dir. Numarası gizli olmayan herkesin telefon bilgisine bu servis üzerinden ulaşılabilir.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama

Turkcell numara sorgulama işlemi yapılabilmesine olanak veren bir başka operatördür. Bir kişiye ait numaranın ne olduğunu Turkcell aracılığıyla öğrenmek isteyen kişiler 11832 hatlı numarayı aramalıdır. Hizmet rehberinde kayıtlı olan kişilerin numaralarına bu hat üzerinden ulaşılabilir. Diğer operatörlerde olduğu gibi yine Turkcell’de de numara öğrenmenin yanı sıra bir numaranın kime ait olduğu bilgisine ulaşılabilir. Bunun için de başvurulabilecek farklı bir yol yoktur. İsimden numara öğrenmede olduğu gibi numara sahibini öğrenmek için de 11832 numaralı hat aranmalıdır. Ad ve soyadın verilmesinin ardından bir kişinin numarası paylaşıma açıksa hızlı bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Daha fazla ayrıntı için buraya tıklayarak uygulamasını indirebilirsiniz.

Telefon Numarası Öğrenme Ücreti

İsimden numara öğrenmek için ücret operatörlere göre farklılık gösterebiliyor. Bir numaranın kime ait olduğunun öğrenilebilmesi ya da bir kişinin telefon numarasının ne olduğu bilgisine ulaşılabilmesi için bazı ücretler ödenmesi gerekiyor. Operatörler bu işlemler için ücret kesintisi uyguluyor. Vodafone ve Turkcell bilinmeyen numaralar servisleri için dakikasına 1,25 TL’lik ücret tarifesi uyguluyor. Türk Telekom’un ücreti ise dakika başına 97 kuruştur.

Bu operatörlerin yanı sıra 11880 bilinmeyen servisi de isimden telefon numarası öğrenilmek için başvurulabilecek hatlar arasında yer alıyor. Bu servisin uyguladığı ücretlendirme ise dakikası 1 lira 97 kuruştur. Bu hat diğerlerinden biraz daha pahalı olsa da her operatörden kişilerin numarasına ulaşılabilmesinden ötürü en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Özellikle bir kişinin hangi hattı kullandığı bilinmiyorsa en ideal olan 11880’in aranmasıdır.

Ücretsiz Telefon Numarası Öğrenebilmek Mümkün Mü?

İsimden ücretsiz telefon numarası öğrenme çok az numara için mümkündür. Bir numaranın kime ait olduğunu ya da bir isme ait telefon numarasının ne olduğunu öğrenebilmek için başvurulabilecek birçok adres vardır. Fakat operatörler bu yöntemleri ücretsiz olarak sunmamaktadır. Her bilinmeyen servisin de farklı ücretlendirme tarifesi mevcuttur.

Ücretsiz telefon numarasının bulunabilmesi için ender yöntemlerden birisi Türk Telekom’un internet aracılığıyla verdiği hizmettir. Fakat Türk Telekom’un internet sayfası üzerinden de yalnızca sabit hatlara ait bilgilere ulaşılabilir. Bunun dışında cep telefonu numarası öğrenmek için ücret ödenmesi gereklidir. Ayrıca ücretsiz sorgulama için gösterilebilecek bir başka adres ise sosyal medya hesaplarıdır.

Facebook İle Telefon Numarası Öğrenme

Telefon numarasını Facebook ile öğrenme başvurulabilecek yollardan birisidir. Facebook mail adreslerinin yanı sıra cep telefonu bilgileri ile de hesaba giriş yapabilme olanağı veriyor. Bu olanağın da bazı ayrıcalıklarının olması kişilerin giriş için cep telefonu bilgilerini kullanmaya itiyor. Fakat bu yöntem ile hesap sahibinin telefon numarasının doğrudan öğrenilebilmesi mümkün değildir.

Facebook’a kayıtlı bir kişinin telefon numarasının öğrenilebilmesi için bu kişinin telefon numarasını görünüme açmış olması gereklidir. Şayet kişilerin telefon numarası gizli değilse isimden telefon numarası öğrenmek için Facebook rahatlıkla kullanılabilir. Ancak çok az insan Facebook’a girdiği telefon numarasını başkalarının görmesi için izin verir.

Daha önce paylaştığımız beni kimin aradığını nasıl öğrenirim başlıklı içeriğimiz’de ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.