Kredi Sayfam

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan İş bankası müşteri hizmetleri numarasına direk bağlanmak isteyenler için detaylar hazırladık. Sizde aşağıdan hızlı bağlanma yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

İş Bankası müşteri temsilcisine direk bağlanmak için ilk olarak müşteri hizmetlerinin aranması gereklidir. İş Bankası şubelerinde sıra beklemek istemeyen kişiler pek çok işlem için müşteri hizmetlerine başvurabilir. İş Bankası’nın çağrı merkezi 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine hizmet verebilmek için çalışıyor. Müşteri hizmetleri ile de kredi başvuruları, ödeme işlemleri, para transferleri gibi pek çok işlem yapılabiliyor.

İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için iki farklı numara kullanılabilir. Bunlardan bir tanesi 444 02 02 hatlı numaradır. Bankanın bir diğer müşteri hizmetleri numarası ise 0850 724 0 724 nolu telefondur. Direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmak isteyen kişiler de çağrı merkezini aradıktan sonra sesli mesajın çıkmasının ardından 0’ı tuşlamaları gereklidir.

Daha fazla bilgi edinmek için iş bankası resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Telefon Şubesi İçin Kendimi Nasıl Tanıtabilirim?

İş Bankası telefon şubesine kendini tanıtmanın yapılması telefon ile bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi için gereklidir. İş Bankası telefon ile pek çok işlemin yapılabilmesine olanak sağlıyor. Fakat bu tür işlemlerinin yapılabilmesi için kişilerin ilk olarak kendilerini tanıtması şarttır. Bu tanıtma işlemi de farklı şekillerde yapılabilir. İş Bankası telefon şubesine kendisini tanıtmak isteyen kişilerin başvurabileceği yöntemler şu şekildedir:

  • Müşteri numarası ve müşteri şifresini ya da ticari şifreyi tuşlayarak,
  • 16 haneli bankamatik kartı numarasını ve kart şifresini girerek,
  • 16 haneli kredi kartı numarası ve kart şifresini tuşlayarak,
  • 11 haneli hesap numarası ve hesaba ait bankamatik kartı şifresi tuşlanarak.

Telefon Bankacılığı İçin Şifre Alma Yöntemi

İş Bankası çağrı merkezi şifre alma telefon bankacılığı ile tüm işlemlerin yapılabilmesi için gereklidir. İş Bankası’nın telefon bankacılığının kullanabilmesi için dört farklı tanıtma yönteminden birisi tercih edilmelidir. Fakat bu yöntemlerden yalnızca müşteri numarası ve müşteri şifresi ile giriş yapılmasının ardından her türlü işlem gerçekleştirilebilir. Daha önceden almış olduğu bir şifresi olmayan ya da olan şifresini unutmuş olan kişiler ise, ilk olarak çağrı merkezini aramalı daha sonrasında da bu numaranın aranmasının ardından sırasıyla 5-1-1 rakamları tuşlanmalıdır. Bu tuşlamaların yapılmasının ardından geçici müşteri şifresi alınabilir ve bu şifre daha sonradan değiştirilebilir.

İş Bankası Çağrı Merkezi İle Kayıp Kart Bildirimi

İş Bankası kayıp kartlarını müşteri hizmetleri aracılığıyla bildirebilmek mümkün. Çalınan ya da kaybolan kredi kartlarının hemen bankaya bildirilmesi gereklidir. Bu bildirimin yapılmadığı durumlarda kartını ele geçiren kişiler işlem yapabilir ve kart sahiplerini büyük borca sokabilir. Bundan dolayı da kartın kaybolduğu ya da çalındığı anlaşıldığı anda ilk olarak İş Bankası müşteri hizmetleri aranmalıdır, İş Bankası müşteri hizmetleri menüsüne girilmesinin ardından da 2 rakamı tuşlanmalıdır. Bu işlem için herhangi bir şifreye de gerek yok. Bu numaranın aranmasının ardından direk olarak kredi kartı iptal işlemleri gerçekleştirilebilir.

Müşteri Hizmetleri İle İş Bankası Kredi Kartı Borcunu Ödeme İşlemi

İş Bankası kredi kartı borcunu müşteri hizmetleri ile ödeme hızlı bir şekilde yapılabilir. Kredi kartı borcunu ödemek isteyen kişilerin İş Bankası şubelerine kadar gitmelerine gerek yok. Borç ödeme işlemleri internet bankacılığı ya da mobil uygulama ile de gerçekleştirilebilir. Fakat internet bankacılığı olmayan kişiler de İş Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ve borç ödeme işlemlerini oradan yapabilir. Bunun için müşteri hizmetlerinin aranmasının ardından önce telefon bankacılığına giriş yapılmalı daha sonrasında da sırasıyla 2-1 rakamları tuşlanmalıdır.

Uçak Biletini İş Bankası Çağrı Merkezi İle Alma

İş Bankası müşteri hizmetleri ile uçak bileti alma işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Uçak biletini almak için yine kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapanların sırasıyla 2-7-2 rakamlarını tuşlamalıdır. Kredi kartı numarası ve şifresi ile giriş yapılmışsa ise uçak bileti almak için 2-5-2 rakamları tuşlanmalıdır.

Nasıl Mobil Onay Blokesi Kaldırırım?

Mobil onay blokesini kaldırma yöntemi olarak İş Bankası müşteri çağrı merkezi tercih edilebilir. İş Bankası güvenlik uygulamaları üst düzeyde olan bankalar arasındadır. Bankanın güvenlik önlemlerinden bir tanesi de mobil onaydır. Mobil onay kodu internet ya da mobil şubelerine giriş yapabilmek için kullanılan tek seferlik şifrelerdir. Mobil onay kodu olmadan internet bankacılığına ya da mobil bankacılığını kullanabilmek mümkün değildir.

İnternet bankacılığına giriş yapılırken cep telefonuna banka tarafından onay kodu gönderiliyor. Bu kodun girilmesinin ardından işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bazı durumlarda ise mobil onay kodunda bloke olabilir. Bu blokenin kaldırılması için de müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla mobil onay kodu blokesini kaldırmak isteyen kişiler müşteri numarası ve şifresi ya da kart numarası ve şifresi ile giriş yapmalıdır. Daha sonrasında ise sırasıyla 1 ve 5 rakamları tuşlanmalıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusunu Müşteri Hizmetleri İle Yapma

İş Bankası müşteri hizmetleri ile ihtiyaç kredisine başvurmak için müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapılması gereklidir. Bu numaraya sahip olmayan kişiler telefon ile kredi hakkında detaylı bilgi edinebilir fakat başvurularını gerçekleştiremez. İhtiyaç kredisine başvurabilmek için de müşteri hizmetlerinin aranması ve müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapılmasının ardından ilk olarak 7 daha sonrasında ise 2 rakamı tuşlanmalıdır.

İş Bankası Çağrı Merkezi İle Ev Ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Öğrenme

İş Bankası kredileri faiz oranları için müşteri hizmetlerinin aranması yeterlidir. İş Bankası müşteri hizmetleri ile yalnızca ihtiyaç kredisine başvurulsa da diğer kredilerin faiz oranlarının bu yol ile öğrenilebilmesi mümkündür. Telefon bankacılığına hangi bilgi ile giriş yapılırsa yapılsın kolay bir şekilde faiz oranı öğrenilebilir. Telefon bankacılığına giriş yöntemine göre faiz oranı öğrenmek için tuşlanması gereken rakamlar da farklıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.