Kredi Sayfam

HİBE VEREN KURUM VE KURULUŞLAR

HİBE VEREN KURUM VE KURULUŞLAR

Hangi Kurum Ve Kuruluşlar Geri Ödemesiz Kredi Veriyor?

Türkiye’de kamu bünyesinde faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlar bakanlıklara aittir . Devler tarafından halkımızın refaha ve ekonomik güce , işsizliğin azaltılmasına ve yerli üretimin artmasina dış ülkelere bağlılığın azaltılması için her sektörde farklı kredi ve hibe vermektedir.
Resmî Gazetede yayınlanması müteakiben verilmeye başlar.
Ülkemizde kadınların iş hayatında önemli rolü bulunmaktadır ve bir çok kurum ve kuruluşlar kadınları desteklemektedir.

Örneğin KOSGEB kadınlar için hibe kredisi %10 dan daha fazladır. İş kurmak isteyen kadınlar veya üretici yada girişimci veya hayvan ve tarım la ilerlemek isteyenler bir çok hibe kredi verilmektedir.
Bu hibe krediden faydalanmak istiyorsanız öncelikle yapacağınız işe istediğiniz sektöre karar vermelisiniz. Bunun için araştırmalar yapmalısınız. Sırf devlet hibe kredi veriyor diye bilmediğiniz işe girişimde bulunmamalısınız .Devlet desteklerinden faydalanmak için tarım ve hayvancılık la uğraşmak veya dış ticaretle uğraşmak veya üretim sektörüne girmek yanlıştır . Öncelik kurmak istediğiniz iş sektörüne karat vermelisiniz._Esnaflar için verilen hibe kredisinden faydalanmak istiyorsanız. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, Esnaf kooperatifleri, KOSGEB gibi kurum ve kuruluşlar hibe kredilerini takip etmemizi öneririz.

_ Tarım ve Hayvancılık için verilen hibe kredisinden faydalanmak bu sektörle uğraşmak istiyorsanız Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı Tarım ve kırsal destekleme kurumu Ziraat bankası , KOSGEB gibi kuruluşları takip etmelisiniz.

Hemen kiralık iş yeri bakmaya başlayabilirsiniz!!!

KOSGEB tarafından yeni iş yeri kurmak isteyenler için 50 bin lira hibe kredi 100 bin lira faizsiz girişimci kredisi vermektedir.
Ayrıca 14 farklı program ile projelere imza atabilirsiniz. KOSGEB size yanınızda olmaya hazır .

HAYVANCILIK

TDK, KOSGEB, Tarım kooperatifleri Ziraat bankası gibi devlet bankaları tarafından verilmemektedir .
Tarımsal krediden sizde faydalanmak istiyorsanız kurum ve kuruluşlara veya bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ziraat kredileri için tıklayınız .

TARIM

Tarım sektör için çiftçilere destek

Devlet destekli Tarım hibeleri genel anlamda buğday desteklemeleri, prim parası ödemeleri, sertifikalı yem bitkileri ödemesi, organik tarım hibeleri ,fıstık, ceviz , badem yetiştiriciliği hibesi traktör, mazot, yakıt, pulluk, römork, ve tüm tarım üretiminde kullanılacak aletler için tarımsal mekanizasyon destekleri verilmektedir.  Ayrıca Girişimciler;
.AB hibeleri
.TÜBITAK destekleri
.Kredi garanti fonu
.Türkiye teknoloji vakfı destekleri
.Tarım ve Orman Bankası destekleri
.Ekonomi ve Maliye Bakanlığı destekleri
.Küçük ve orta işletmeleri geliştirme ve destekleme İdaresi Başkanlığı
.Kalkınma ajansları kurum ve kuruluşları verdiği destekleri alabilme ve işlerini kurabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.