Kredi Sayfam

Hibe Kredisi Nedir?

Hibe Kredisi Nedir?

Her insanı yakından ilgilendiren hibe kredisi nedir? konusu, son dönemlerin en popüler konularından biri haline geldi. Bilindiği üzere birçok sektör için devletin sağladığı parasal imkanlar bulunuyor. Bu imkanlardan biri de, küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvancılığı gibi işler için verilen çeşitli hibe kredileridir. Sektörde bulunan kobilerin ya da özel girişimcilerin yeni bir işyeri açma projelerine karşılık hibe kredileri alınabiliyor. Hayvanlarını çoğaltmak isteyen, işini büyütmek isteyen ya da yeni bir işyeri açmak isteyen herkes, hibe kredisi başvurusunda bulanarak bu imkandan yararlanabiliyor.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe kredisi, bir nevi karşılıksız alınabilen kredidir. Ancak bu kredinin alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerektiğini de unutmamak gerekiyor. İlgili şartları yerine getirenler hibe kredi başvurusunda bulunarak oldukça büyük avantajlardan yararlanabilirler. Genelde sivil toplum kuruluşları ile girişimcilerin aldıkları bu kredi, KOSGEB üzerinden alınıyor. Bunun için öncelikle KOSGEB’in resmi internet sitesine girerek burada bulunan başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Krediyi alabilmenin ilk şartını yerine getirdikten sonra ikinci şartın yani bir projeye sahip olmak gerekiyor. Hangi alanda iş yapılacaksa bunu ortaya koyacak bir projenin varlığı şart. İşini geliştirmek isteyen ya da yeni bir iş kurmak isteyenlerin, mevcut işlerine yönelik proje geliştirmeleri ve KOSGEB’e sunmaları gerekiyor. Projenin kabulü halinde hibe kredisi alınabiliyor.

Hibe Kredisinin Özellikleri

Hibe kredisi almaya hak kazananlar, bu kredinin yeterli olmayacağını düşündüklerinde ek olarak %0 faizle verilen destek kredilerinden de yararlanabiliyorlar. Hibe kredisinin herhangi bir geri ödemesi olmadığından, ciddi talep ve ilgi topluyor. Tamamen kobileri ya da girişimcileri destekleme amacıyla verilen hibe kredisi, ülke ekonomisinin gelişmesine yönünde de atılan büyük bir adımdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.