Kredi Sayfam

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kullanımı ( Tüm İşlemler )

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kullanımı ( Tüm İşlemler )

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ile neler yapabileceğimizi sizin için hazırladık. Hayatımızda bir çok şeyi kolaylıkla yapmamızı sağlayan İnternet şubesini hepimiz bilmekteyiz. Bu sistemi kullanmayı bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için detaylı bilgi hazırladık. Yapmanız gereken aşağıdaki tüm adımları detaylıca incelemek. Bu sayede İnternet şubesinde neler yapabileceğinizi tamamen öğrenebileceksiniz. Türkiye’nin en eski bankaları arasında yer alan Garanti Bankası, bizim için şubeye gitmeden bir çok işlemi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Şimdi gelin beraber bu özellikleri sırasıyla inceleyelim;

Garanti Bankası İnternet şubesine mobil veya bilgisayar üzerinden kolaylıkla giriş yapabiliyoruz. Masaüstü cihazlarınıza göre mobil uygulamayı indirerek daha hızlı işlem gerçekleştirebiliriz. Cep şube uygulamasını indirerek, göz tanıma sistemi, telefon tanıma özelliği ve otomatik kayıtlı bilgileriniz ile sms onayı gerekmeden giriş yapabilirsiniz. Masaüstü cihazlardan girişlerde ise telefona doğrulama kodu gönderilmektedir. Bankanın İnternet şubesine giriş yapıktan sonra karşımıza aşağıdaki menüler çıkacaktır. Bu menülerden bahsettikten sonra size hangi işlemleri yapmanızda yardımcı olacağını anlatacağız.

Garanti Bankası İnternet Şubesi İlk Giriş

Garanti Bankası Özet Menüsü Kullanımı;

Bu menüden hesabınızın borç durumunu, varlıklarınızı, gelir durumunu ve giderlerinizi takip edebiliyorsunuz. Detaylı olarak listeleme yaptığınız anda size hesabınız ile ilgili tüm detayları listelemeye yarıyor. Bir tarih aralığı seçerek hesabınızda yaptığınız tüm işlemlerin çıktısını buradan alma imkanınız bulunuyor.

Garanti Bankası Hesap ve Ürün Menüsünde Yapabileceğiniz İşlemler;

 • Hesap ( Hesap detaylarınıza kolaylıkla ulaşmanız ve takip etmenizi sağlar.)
 • Kredi Hesabı ( Mevcutta kredi hesabınız var ise güncel durumunu görmenizi sağlar. )
 • Avans Hesaplarım ( Adınıza tanımlı avans hesap durumunuzu gösterir. )
 • Sigorta Poliçesi ( Mevcutta olan sigorta poliçenizi görmenizi sağlar ve yok ise başvuru yapabilirsiniz. )
 • Emeklilik Sözleşmesi ( Bankadan kolaylıkla emeklilik sözleşmesi yapmanızı sağlayabilir, mevcut sözleşmenize ulaşabilirsiniz. )
 • Cepbank ( Cebe havale limit tanımlama, iptal ve hareket izleme gerçekleştirebilirsiniz. )
 • OGS/HGS ( Başvuru ve para yükleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. )
 • Çek/Senet ( Tüm alacak ve borçlu olduğunuz çek senet detayları burada listeleniyor.)
 • Üye İşyeri ( American Express, MasterCard, Visa, Diners Club, Discover, CUP ve JCB logolu tüm kartlara satış yapmanızı sağlar. )
 • Leasing Sözleşmesi ( En Yakın Şubeden Başvuru gerçekleştirebilirsiniz. )
 • Hesap Açılışı ( Vadesiz, E-Vadeli, Avans, Altın Hesabı, Hisse Senedi Hesabı, Biriktiren Hesap, ELMA Mevduat Hesabı ve NET hesap açma işlemlerini yapabilirsiniz.)
 • Kredi Notu (Risk ve Çek Raporu)  Kolaylıkla başvur butonuna basarak risk raporunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Son görüntülenen Hesaplar ( Son baktığınız tüm hesapları bir arada görmenizi sağlar. )

Garanti Bankası Kart Menüsü

Adından’da anlayacağımız gibi bankada bulunan tüm kartlarımız ile ilgili detayların yer aldığı bölümdür. Buradan aşağıda yer alan tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliriz.

 • Kredi Kartı ( Tüm kredi kartlarınız bu bölümde listeleniyor. )
 • Banka Kartı ( Banka kartlarınızın günlük para çekme ve kalan çekme limiti görmenizi sağlar. )
 • Sanal Kart ( Aktif olan sanal kartınız var ise tüm detaylarına ulaşmanızı sağlar. )
 • Borç Ödeme ( Kendinizin ve başkasının kredi kartı borcunu ödeyebileceğiniz bölümdür. )
 • Kart Şifre İşlemi ( Kartlarınızın şifre durumunu görebilir, yeni şifre oluşturabilirsiniz. )
 • Kart İşlem itirazı ( Kartlarınız ile ilgili yapılan işlemlerin size ait olmaması durumunda bildireceğiniz alandır. )
 • Fazla Ödeme Aktarımı ( Kartınıza fazla ödeme yapmış iseniz buradan aktarım gerçekleştirebilirsiniz. )

Garanti Bankası Para Transferi Menüsü

Tüm transfer işlemlerinizi tek çatı altında toplayan bir bölümdür. Buradan aşağıdaki tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı kolay olması açısından sizlere her bir menüde neler yapabileceğinizi’de belirttik.

 • Son Transferler ( En son yaptığınız para transferlerini görebileceğiniz kısımdır. )
 • Kayıtlı Kişiye Transfer ( Hesabınızdan para gönderdiğiniz kayıtlı kişilerin tamamına ulaşabileceğiniz kısım. )
 • İBAN’a Transfer /Havale /Eft ( İban numarası girerek havala ve eft işlemi yapmanızı sağlar.
 • Hesap Numarasına Transfer ( Gönderim yapacağınız kişiye hesap numarası girerek para transferi yapmanızı sağlar. )
 • Garanti Hesabıma Gönder ( Birden çok hesabınız var ise bu özelliği kullanabilirsiniz. )
 • Cepbank ( Para göndereceğiniz kişiye cep telefonu numarası girerek para gönderme işlemi yapabilirsiniz. )
 • SWIFT ( Tüm döviz işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz kısımdır. )
 • Western Union ( Yurt dışı para gönderme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. )

Garanti Bankası Ödeme Menüsü Detayları

Ödeme menüsünden bir çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler oldukça hızlı ve pratiktir. Menüye giriş yaptığınızda size yapabileceğiniz tüm ödeme seçenekleri listeleniyor. Bu listede işinizi hızlandıracak bir çok kolaylıklar bulunmakta. İşte bu menü altında yapabileceğiniz ödeme işlemlerinin tamamı;

Fatura, Kurum, Kredi Kartı, Gecikmeli Ürünlerim, GSM TL yükleme, Şans oyunları ödemesi, Vergi ve Para cezası ödemeleri, SGK ödemeleri, Ulaşım kartı dolum işlemleri, OGS /HGS bakiye yükleme, Senet ödemesi, App Store & iTunes ödemelerini yapabilirsiniz. İşlem ücreti ödemeden bu işlemlerin çoğunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu sayede bankaya veya postaneye gitmeden ödemelerimizi anlık olarak gerçekleştirebiliyoruz. Geçmiş olan borçlar, zamanı gelen ödemeler ve daha bir çok seçeneği bir arada kullanmamızı sağlıyor. Zamanı değerli olan herkesin bu nedenle İnternet bankacılığı’nı kullanmasını öneriyoruz.

Garanti Bankası Yatırım ve Başvuru Menüsünden Yapabileceğimiz İşlemler

Günlük hayatımızda yatırım yapmak isteyebiliriz. Nasıl bir yatırım yapmalı ve nasıl değerlendirmeliyiz ? Bu gibi sorulara yanıt bulmanızı sağlayacak tek alandır. Online olarak gerçekleştirebileceğiniz yatırım işlemlerinizi tek bir panelden yönetmenizi sağlıyor. Borsa ile içli dışlı olan kişilerin yapabileceği tüm alım satım vb. işlemler buradan yönetilmekte.

Başvuru menüsünden ise kredi kartı başvurusu, hesap kartı başvurusu, kredi, Bireysel emeklilik gibi bir çok detay bulunuyor. Buradan bankaya başvuru yapmak istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek için hemen Garanti bankasının Mobil uygulamasını indirmeniz ve kullanmanızı öneriyoruz.

İos telefonlar için uygulamayı hemen indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.  Kolay indirme tuşu sayesinde telefonunuza hızlı bir şekilde kurularak aktif edilecektir. Android kullanıcıları ise uygulamayı buradan indirerek kullanmaya başlayabilirler.

Bilgi: İnternet Bankacılığı uygulamasını kullanabilmeniz için İnternet bağlantınız olması gereklidir. Aynı zamanda bankanızdan cep şubesine giriş için şifre talebinde bulunmayı’da unutmayın.

Sizin için hazırladığımız Garanti İnternet Bankacılığı kullanımı hakkında görüş ve önerilerinizi bizimle aşağıdan yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.