Kredi Sayfam

Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2020

Garanti Bankası esnaf kredisi 2020 yılında da banka tarafından cazip koşullarla esnaflara sunuluyor. Esnaf kredisinin başvuru şartları, vade seçenekleri, gerekli belgeleri gibi ayrıntıları yazımızdan inceleyebilir, Garanti Bankası’nın esnaflara sunduğu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2020

Garanti Bankası esnaf ve KOBİ kredileri, bankanın küçük ve orta boyutlu işletmeler için sunmuş olduğu çeşitli kredi türlerini içermektedir. Sadece esnaf ve KOBİ’lerin değil aynı zamanda çalışma hayatında olan pek çok kişinin en büyük destekçisi olan Garanti Bankası, müşterilerine uygun ödeme koşullarıyla ve sunmuş olduğu kredilerle bu alanda öne çıkan oldukça başarılı bir bankadır. Anında nakit ihtiyacı olan ya da firmasını büyütmek isteyen kişilerin rahatça alabildikleri Garanti Bankası esnaf kredileri uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Garanti Bankası Esnaf Destek Paketi Nedir?

Garanti Bankası esnaf destek paketi, iş yeri için yatırım ve sermaye desteğine ihtiyaç duyan kişilerin imdadına koşan oldukça avantajlı bir kredi türüdür. Esnaf destek kredisinin vadesi en az 24 ay olmakla beraber kişilerin kredi skorlarına göre de faiz oranları oldukça kolay bir şekilde değişmektedir. Ancak diğer kredilere kıyasla oldukça büyük avantajlar içeren Garanti Bankası esnaf destek paketleri, maddi açıdan zor zamanlar yaşayan esnaflar için oldukça avantajlıdır.

Garanti Bankası Esnaf Destek Paketi Avantajları

Garanti Bankası esnaf destek paketi avantajları, çekilen kredilerin miktarına ve kişilerin banka üzerindeki iyi hal durumlarına göre değişebilmektedir. Özellikle Garanti Bankasına ait çek karnesi, şirket kredi kartı, POS cihazı gibi farklı ürünleri kullanan müşterilere banka faiz indirimi imkânı sağlar. Çek karnesi, şirket kredi kartı ve üye iş yerleri (pos) gibi ürünlerden herhangi birisine sahip olan kişiler için kullandıkları her bir ürüne ait faiz indirimi alabilir ve uygun geri ödeme koşulları altında kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kredi sayesinde işletme sahipleri ticari araç kredisi de kullanabilmektedirler. Bankaya gelerek ticari araç ihtiyaçlarınız için size en uygun vadeyi seçebilir ve anlaşmalı markalardan alacağınız ticari araç alımlarında size özel faiz oranları imkanlarından ve geri ödeme indirimlerinden yararlanmanız mümkündür.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi Hesaplaması ve Faiz Oranları 2020

Garanti Bankası esnaf kredi hesaplaması yapmak isteyen kişiler, faiz oranları ve banka kredi hesaplamalarını bankanın internet üzerinden sunmuş olduğu hesaplama araçlarıyla rahatlıkla yapabilmektedirler. Ancak Garanti Bankası esnaf kredi hesaplaması yapacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli detay şube üzerinden verilen krediler için bazen faiz oranlarının değişiklik gösterebilme durumudur. Bu yüzden kişiler bu konu hakkında bizzat banka ile görüşmelidirler. Buna göre 100 000 TL’lik bir kredi almak isteyen kişilerin alacakları faiz oranları;

 • Masraflı esnaf / KOBİ kredisi faiz oranları %2,20,
 • Masrafsız esnaf/ KOBİ kredisi faiz oranları %3,09’dur.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu

Garanti Bankası esnaf kredi hesaplaması yapmak isteyen kişilerin işlerini oldukça kolaylaştıracak olan 2020 yılına ait kredi taksit tutarları ve vade koşulları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu tabloyu inceleyerek alacağınız kredilere ilişkin ödeyeceğiniz geri ödeme rakamlarını ve faiz oranlarını görebilirsiniz. Garanti Bankası esnaf kredi hesap tablosu şu şekildedir;

 

Kredi TutarıAylık TaksitToplam Ödeme
10.000 TL412.13 TL14.836.43 TL
10.000 TL (Masrafsız)474.90 TL17.096.52 TL
25.000 TL1.030.31 TL37.091.29 TL
25.000 TL (Masrafsız)1.187.25 TL42.740.99 TL
50.000 TL2.047.06 TL73.694.11 TL
50.000 TL (Masrafsız)2.374.50 TL85.482.15 TL
100.000 TL4.067.09 TL146.415.03 TL
100.000 TL (Masrafsız)4.749.00 TL170.964.32 TL

 

Yukarıda verilen tabloda yapılan kredi hesaplaması 36 ay vade üzerinden hesaplanarak yapılmıştır.

Garanti Bankası Esnaf İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sunulan Garanti Bankası esnaf kredisi özellikleri şunlardır:

 • Yukarıdaki tabloda verilen hesaplama özellikleri 1 ay ile 36 ay arasındaki vade seçenekleri ile değişmektedir.
 • Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden yapılan kredi başvuruların kredi limitlerini 100.000 TL ile sınırlandırırken kişilerin banka şubeleri üzerinden yapacakları kredi başvurularında herhangi bir limit bulunmaz.
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi sicili kontrol edilir ve buna göre kredi verilir.
 • Kredilere ait faiz oranları ve kredi masrafları o günün koşullarına ve şartlarına göre değerlendirilmekte ve kişilere o şekilde sunulmaktadır.

Yukarıda verilen Garanti Bankası esnaf kredisi özellikleri dikkate alınarak gereken başvurular yapılmalıdır.

Garanti Bankası Esnaf İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası esnaf ihtiyaç kredisi, işletme sahiplerinin finansman ihtiyaçlarını belirli oranlara kadar karşılayabilen ve uygun ödeme olanaklarına sahip olan avantajlı bir kredidir. Oldukça kolay başvuru şartlarına sahip olan esnaf ihtiyaç kredileri, online olarak dahi yapılabilmektedir. Özellikle düşük faize sahip olmasından dolayı oldukça rağbet gören bu krediler, işletme sahipleri için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Garanti Bankası Esnaf İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası esnaf ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler, banka şubelerine gitmeden online olarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Kredi başvurusu için öncelikle banka üzerinde yer alan kredi başvuru formu doldurulur. Daha sonrasında yapılan başvurular banka tarafından bir değerlendirmeye alınır. Değerlendirmeden olumlu yanıt alan kişiler, Garanti Bankası esnaf ihtiyaç kredilerini rahatlıkla kısa bir zaman içerisinde alabilirler. Garanti Bankası esnaf ihtiyaç kredisi başvurusu için kullanılabilecek olan başvuru kanalları ise şunlardır:

 • Garanti İnternet,
 • Garanti Cep,
 • Garanti One,

Gibi yukarıda verilen kanallar kullanılarak kredi başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Başvurularını online sistemler üzerinden değil de banka üzerinden bizzat yapmak isteyen kişiler ise banka şubelerine gereke kredi taleplerini gereken evraklarla beyan ederek kredi başvurularını kolaylıkla tamamlayabilirler.

Garanti Bankası Kadın Girişimcilere Özel Kredi Destek Paketi

İş dünyasında kadınlarında mutlak bir yeri olması gerektiğini düşünen Garanti Bankası, kadın girişimciler için sunmuş olduğu destek paketleri ile oldukça öne çıkan bankalardan bir tanesidir. Finansman ve yatırım ihtiyacı olan kadın girişimciler için oldukça uygun ödeme koşulları ve vade seçenekleriyle Garanti Bankası müşterilere sunulmaktadır. Garanti Bankası kadın girişimcilere özel kredi destek paketlerini almak isteyen kişiler, gerekli şartları sağladıktan sonra bankaya kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Garanti Bankası Kadın Girişimcilere Özel Kredi Destek Paketi Başvuru Şartları

Garanti Bankası kadın girişimci kredi destek paketi başvuru şartları, bankaya kredi için başvuracak olan kişiler tarafından sağlanması gereken şartlardır. Aşağıda verilen şartlar sağlanmadığı takdirde kişiler kredi destek paketi alamazlar. Buna göre Garanti Bankası kadın girişimci kredi destek paketi başvuru şartları şunlardır:

 • Şirket sorumluluğunun ve yöneticiliğinin bir kadında olması,
 • Şirketi yöneten kadın girişimcinin şirket üzerinde en fazla hisseye ya da hakka sahip olması,
 • Kredi başvurusu yapılan şirketin yıllık ciro ya da bilançosunun 10 milyon Euro’nun altında olmaması.
 • Şirketteki eleman sayısının 50’den fazla olmaması,

Gibi şartlar Garanti Bankası kadın girişimci kredi destek paketi başvuruları için gereken şartlarıdır. Eğer kredi başvurusunda bulunacak olan bir kişi bu şartlardan bir tanesini dahi sağlamıyorsa kredi başvurusu banka tarafından kabul edilmeyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.