Kredi Sayfam

Findeks Kredi Notunun Hayatımıza Önemli Yansımaları

Findeks Kredi Notunun Hayatımıza Önemli Yansımaları

Findeks kredi notu hayatımızda büyük önem taşıyan faktörlerden birisidir. Hayatımız boyunca bizim için büyük değeri olan kredi puanının nasıl yükseltileceği ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyoruz. Sizler için en önemli anlarda karşınıza çıkacak olan bu puan sayesinde istediğimiz gibi kredi çekme şansımız bulunuyor. Her hangi bir ihtiyacımız veya ev, araba gibi alışlarımız esnasında toplu para yerine kredi kullanarak almak bizlere cazip gelmektedir. Bunun yanı sıra çoğumuzun peşin para ile alabileceği araç veya konut bulunmuyor. Yüksek ödemeli bir mal sahibi olmak için genelde kredi kullanarak satın alma şansımız oluyor. Bu gibi durumlarda bankaların bizlere sunduğu düşük faizli kredi imkanları devreye giriyor. Eğer kredi puanımız iyi ise sorun yaşamadan istediğimiz krediyi kullanabiliyoruz. Bunun aksi durumlarda ise büyük sıkıntılar çekebiliyor, ihtiyacımız olan parayı temin edemiyoruz. Bu yüzden her zaman sorunsuz bir düzenimiz olmalı ve bankalar ile çalışma sistemimizi aksatmadan gerçekleştirmeliyiz. Bu sayede hem findeks notumuz yükselir,  hemde ihtiyacımız olduğu zamanlarda istediğimiz miktarı rahatlıkla çekme şansımızı sağlayabiliriz.

KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) tarafından tüm kişi ve kurumların kredi notu bilinmektedir. Tüm bankalar bu sisteme bağlı çalıştıkları için kısa bir sorgulama sonucunda sizlerin kredi limitini öğrenebilirler. Risk altında olan bir kişinin yaptığı başvuru sonucunda ise kredi kullanma imkanı verilmez. Bu yüzden her zaman düzenli ödemelerimizi yaparak düşük puan yerine puanlarımızı yükseltme bazlı çalışmalar gerçekleştirmeliyiz. Sicili temiz olan bir kişinin rahatlıkla dilediği banka aracılığı ile en düşük faiz oranları ile kredi kullanmasının’da önü açılmaktadır. Bu sayede mutlu müşteriler arasında yer alabilir, tüm nakit ihtiyaçlarımızı düşük faiz imkanları ile karşılama şansına sahip olabiliriz. Zamanını iyi bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin en çok dikkat ettiği konular arasında yer alır. Bu sayede her insanın başarıya giden yolda doğru adımlar atmasının önü açılmaktadır. Sermaye olmadan veya kredi kullanmadan bir işi büyütme şansımız nerede ise %5 civarlarında hesaplanmaktadır. Nakit ihtiyacımızı kredi çekerek rahat bir şekilde gerçekleştirdiğimizde ise kazanma ve işimizi büyütme şansımız daha fazla olacaktır. Bu yüzden farklı zamanlarda bile olsa banka ile işimiz muhakkak olacak ve kredi talebinde bulunma isteğimiz olacaktır. Bunun için dikkatli adımlar atmakta fayda var.

Kredi Kayıt Bürosu Kuruluş ve Amacı

Önde gelen büyük dokuz banka tarafında büyük bir titizlikle kurulmuştur. 1995 tarihi itibari ile kişi ve kurumların bankalardan çekebileceği kredi tutarını belirlemek amacı ile hizmete açılmıştır. Günümüze ve gelişen teknolojinin desteği sayesinde milyonlarca kişinin kredi puanını hızlı ve pratik bir şekilde tüketicilere sunmaktadır. Kuruluşundan bu güne büyük ilgi görmekte ve insanların bankadan kredi çekmeden önce uğradığı ilk adreslerden birisi olarak hafızalara kazanmıştır. Önde gelen bu dokuz banka sayesinde insanlar bankaya gitmeden çekebileceği kredi tutarı hakkında bilgiler alabiliyor, başvurularını buna göre gerçekleştirebiliyorlar. Kuruluşundan bu güne hızla büyüyen üyeleri ile puan paylaşımı yapmaya devam etmektedir. Bu aktif üyeler aşağıda detaylı bir şekilde sizlere sunulmuştur.

  • 44 Banka
  • 61 Faktoring
  • 23 Leasing
  • 4 Sigorta
  • 14 Tüketici finansman
  • 7 Varlık yönetim şirketi
  • 3 Diğer finansmanlar

Yukarıda bu güne kadar KKB üzerinden ortak hareket eden kurumlar yer almaktadır. Kullanacağınız kredi için bu yukarıda yer alan şirketlere başvuru gerçekleştirdiğinizde hepsinde otomatik olarak puanınız görüntülenir ve ona göre size bir limit sunulur. Bu yüzden çok düzenli bir müşteri olmanız sizi her finansman ihtiyacınızda koruyacak bir kalkan durumuna getirecektir. Bu sayede ister finans şirketleri, ister bankalar,ister varlık yönetim şirketleri gözünde güvenilir bir kişi olmasınız sağlanacaktır. İhtiyacınız olan her konuda destek alma fırsatına sahip olacak ve kullanmak istediğiniz nakit ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceksiniz.

2013 yılının ocak ayı itibari ile Çek Raporu, Risk Raporu ve Elektronik Rapor Sistemi gibi dallar sayesinde bireysel kişi ve kuruluşlara’da destek vermeye başlamıştır. Tek bir çatı altında milyonlarca insana hizmet vermeye başlayan KKB günümüzde büyük önem taşıyan şirketler arasında yerini korumaktadır. Tüm tüketici ve ihtiyaç sahiplerinin merak içinde olsa giriş yaparak kredi notunu sorguladığı en doğru bilgi içeren adrestir. Sitesi üzerinden alınabilen üyelik sayesinde tüm risk raporu ve puantaj sistemi sayesinde insanların kolaylıkla bilgi sahibi olmasının yolu açılmış durumdadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.