Kredi Sayfam

Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgula

Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgula

Findeks finans sektörünün kişiyi nasıl gördüğünü yansıtmaktadır. Bundan dolayı genellikle kişiler finansal durumlarını kontrol altından tutmak ve itibarlarını daha iyi yönetebilmek için Fideks’i kullanmaktadır. Kurumlar ve kişiler bankalar ve diğer finans ortamlarında kredi limitleri, kredi borçlarını, kredi notlarını Findeks üzerinden takip edip finansal konularda kendi kontrollerini sağlamaktadırlar. Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgula aşamasına gelmiş ve Findeks kredi notu ile tanışmış olanlar genellikle bankalardan kredi çekemeyen ticari kurumlar veya bireysellerdir. Kredi notu değerinin düşük olması birçok kişiyi kimlik numarası ile mevcut kredi notunu nasıl öğrenebileceğini araştırmaya başlaması ile dikkatleri çekmeye başlamıştır.

Findeks Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgulama

Hayatımızın her alanında artık T.C kimlik numarası kullanılmaktadır. Bankacılık işlemleri, fatura ve resmi işlemlerde dahi olmak üzere her yerde kullanılan T.C kimlik numarası Findeks Kredi Notu konusunda T.C Kimlik Numarası ile Sorgula konusunda da kredi geçmişini öğrenmek için kullanılmaktadır. Kimlik numarası olmadan kredi notu, kredi geçmişi gibi bilgilerin öğrenilmesi mümkün değildir. Findeks kredi sorgulama ekranında T.C kimlik numaranızı girin bölümüne no yazıldıktan sonra sorgulama başlayacaktır. Bu uygulamayı kullanabilmek için üye olmak gerekmektedir. Sitede arama yapıldığında resimli anlatım yapılan bir bölümdeki konuya ulaşılacaktır ve ilk üyelikte ücretsiz işlemi de öğrenilebilir.

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

Ülkemizde doğan her vatandaşa bir kimlik numarası verilmektedir. Bu kimlik numarası hayatındaki birçok alanda kullanacağı bir numara olmaktadır. Çoğumuzun artık ezbere bildiği bu numaralar nüfus cüzdanı, ehliyet gibi resmi evraklarda yazmaktadır. Kredi notunu, kredi geçmişini, kredi durumu gibi kredi ile ilgili son durumunu merak edenler ücretli veya ücretsiz olarak Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgula işlemini yapabilirler. Cep telefonundan kısa mesaj atarak kredi notu öğrenilebilir. Bütün operatör hatlarında mobil üzerinden T.C kimlik numarası yazılıp SMS atılarak 9 TL karşılığında kredi notu en pratik şekilde öğrenilebilir. Eskiden sadece bir operatörden bu işlem yapılırken şimdilerde bütün operatörlerden yapılabilmektedir. Telefonun markası ve hattı fark etmeksizin cep telefonundan yapılması gereken işlemler şunlardır;

  • Cep telefonun kısa mesaj kısmına girin
  • İlk olarak T.C kimlik numaranızı yazın
  • Tek bir boşluk bırakarak sadece doğum yılınız girin
  • Oluşturduğunuz bu mesajı 11122 ye gönderin

Faydalı olabilir: Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Çoklu Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgulamak

Genellikle ticari hayat içerisinde bulunan esnaflar için tavsiye daha çok tavsiye edilen çoklu sorgulama yöntemi ile müşterilere ait T.C kimlik numarası girilerek sorgulama yapılır. Findeks Kredi Notunu T.C Kimlik Numarası ile Sorgula işlemini çok sayıda müşterisi için yapacak olan ticari hayat sahibi kişiler çoklu paket şeklinde aldıklarından bunun bedeli esnafa çok uygun bir fiyata denk gelmektedir. Findeks esnafa sunduğu paketleri sorgulama sayısına göre oluşturmuş ve kurum tarafından oluşturulmuş olan bu paketler esnafa yıllık olarak verilmektedir. Esnaflar sorgulama yapacakları kişi sayısını hesap ederek 10’dan başlayarak 10 bin kişi hakkında sorgulama yapıp rapor alabilecekleri paketlerden birini alabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.