Kredi Sayfam

Faizsiz Tavuk Çiftliği Açma Kredisi (2 Yıl Geri Ödemesiz Hibe Şartları)

Faizsiz Tavuk Çiftliği Açma Kredisi (2 Yıl Geri Ödemesiz Hibe Şartları)

Ziraat Bankası tarafından devlet destekli olarak verilen düşük faizli ya da faizsiz kredi şartlarından yararlanabilmek girişimciler adına mümkün oluyor. Tavuk, ördek, kaz yetiştiriciliği yaparak çiftlik kurmak isteyen bireyler için girişimcilik kapsamında devlet desteği ile beraber Ziraat Bankası kredi veriyor. Bu kredinin alımının yapılabilmesi adına da yine devlet tarafından belirlenmiş olan bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Çiftlik kurabilmek ve devamında hayvan yetiştiriciliği yaparak para kazanabilmek için teşvik adı altında verilen bu krediden yararlanabilmek adına girişimcilere sermaye tanınıyor.

Kredi Alım Şartları

18-65 yaş arasında olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı devlet destekli olarak verilen hibe kredisinden yararlanabiliyor. Kredinin alımı için ise; çiftçi kayı sistemi içerisinde bulunmak, hayvancılık kayıt sisteminde bulunmak, 3 yıl süreli olarak hayvancılık ile uğraşıldığını belgelemek ya da tarım ile ilgili bir bölümden mezun olmak, özel şartları taşıyor olmak gibi şartlar bulunuyor. Tavuk yetiştiriciliği yapacak olan vatandaşlar %80 oranına kadar bu hibe destekli krediden yararlanabiliyor. Kredi alım şartlarını yerine getirmiş olan vatandaşlar için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapmak yeterli oluyor.

Tavukçuluk Kredisi Şartları

Tavuk yetiştiriciliği için gerekli olan şartlar arasında;

-Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliği kapsamında 1.000 adet

-Damızlık hindi yetiştiriciliği kapsamında 5.000 adet

-Damızlık ördek, kaz ya da bıldırcın yetiştiriciliği kapsamında 1.000 adet

-Damızlık deve kuşu yetiştiriciliği kapsamında 100 adet

-Damızlık piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliği kapsamında 10.000 adet asgari ölçüde hayvan bulunması gerekiyor. Kredinin çekim şartları dahilinde yer alan bu durum yetiştiriciliği yapacak olan bireyler için başvuruya gidilmeden önce bilinmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Tavukçuluk Kredisi Üretim Şartları

Çiftlik açıldıktan sonra girişimcilerin yetiştiricilik konusunda bazı taahhütleri vermesi gerekiyor. Bu taahhütler içerisinde;

-Yumurta, tavuk ve piliç yetiştiriciliği kapsamında 5.000 adet

-Etlik piliç yetiştiriciliği kapsamında 10.000 adet

-Ördek, hindi, bıldırcın ve kaz yetiştiriciliği kapsamında 2.500 adet

-Deve kuşu yetiştiriciliği kapsamında 50 adet asgari baz tutarları ele alınarak üretim yapılması gerekiyor. Her dönem asgari olarak yapılması gereken bu üretim tutarları devlet tarafından kontrol edilerek girişimcinin kredisinin alınıp alınmayacağına karar veriliyor. Hibe kredisi kapsamında verilen bu şartlar sonucunda kredi alımı ile ilgili her hangi bir sorun çıkmayan vatandaşa Ziraat Bankası tarafından çiftlik genişletmek ya da kurmak adına gerekli olan kredi veriliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.