Kredi Sayfam

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi ( 2019 Özel )

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi ( 2019 Özel )

Geçmişte insanlar paraya ihtiyaç duymaları halinde eş, dosttan borç isterken günümüzde ise doğrudan bankalara gidilmektedir. Bankaların sağlamış olduğu kredi ya da kredi kartlarını kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Çağın gerçeği haline gelen krediler insanların yaşamlarına büyük kolaylıklar katarken ödeme konusu ise bazen sıkıntılı olabilmektedir. Bilindiği gibi bankalar kredi verirken bunlara belirli bir oranda faiz eklemekte ve bu da alınan paranın daha fazla olarak ödenmesine neden olmaktadır. Kredi faizleri ne kadar yüksek ise maliyetler de o kadar fazla olmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar ( 2019 Özel )sayesinde ise bu durum ortadan kalkmakta ve insanlar biraz daha rahat ödeme yapabilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Devlet Desteği

Faizsiz kredi veren bankalar belli şartların sağlanması durumunda bu kredileri vermektedir. Çağın gerçeklerinden bir tanesi de bankaların kar etmeden hizmet vermemesidir. Kredilerin faizsiz olarak verilmesi durumunda bankalar kar değil zarar edeceği için farklı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Bu şartlar bankaların kendi iç politikalarına bağlı olarak değişmekte ve dolayısıyla da sabit bir şarttan bahsetmek mümkün değildir. Bunun dışında faizsiz olarak verilen kredilerden bir diğeri ise devlet destekli olanlardır. Devlet tarafından dönemsel olarak ekonomiyi canlandırmak adına bazı krediler verilmekte ve bu krediler de faizsiz olmaktadır. Söz konusu kredileri almak için de aynı şekilde bazı şartların sağlanması gerek kurumlar gerekse de bankalar tarafından istenmektedir. Bundan dolayı da devlet destekli faizsiz kredileri herkesin alması mümkün değildir.

Faizsiz kredi veren bankalar devlet destekli kredileri verirken öncelikle ilgili kurumun onayını beklemektedir. İlgili devlet kurumundan onay alan kişiler anlaşmalı olan bankalardan bir tanesine müracaat etmekte ve daha sonra da yapılan incelemelere bağlı olarak krediler verilmektedir. Bankalar bu kredilerden zarar değil kar etmektedir. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi krediler devlet desteklidir ve bunların faizleri devlet tarafından ödenmektedir. Kullanıcılar ise sadece anaparanın ödemesini yapmaktadır. Buna en güzel örneklerden bir tanesi KOSGEB tarafından verilen kredilerdir. Bunun dışında bazı bankalarda dönemsel olarak faizsiz krediler vermektedir. Fakat verilen bu kredilerin limitleri genellikle düşük olurken vade ise normale göre daha kısa olmaktadır. Bunun nedeni ise tamamen bankanın kar odaklı politikasıdır.

Faizsiz Kredi ve Şartları

Faizsiz kredi ( 2019 Özel ) banka listesinde yer alan Denizbank müşterilerine 1.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Verilen kredi tamamen faizsiz olurken kullanıcılardan sadece fatura ödemelerini buradan yapmaları istenmektedir. Yani bankadan açılacak hesaba otomatik ödeme talimatının verilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu talimatların da kredi ödemesi tamamlana kadar geri çekilmemesi istenen diğer bir şart olarak dikkat çekmektedir. Böylece banka müşterilerin burayı daha fazla kullanması amaçlanmaktadır. Bunun dışında faizsiz olarak kredi veren bir başka banka ise Odeabank’tır ki bu bankada benzer şartların sağlanmasını istemektedir. Kredi limiti ise 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Kullanıcılar buradan alacakları kredi ile bir takım ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmektedir. Bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalara dair bilgileri verdik. Sizler de yorum kısmından bize katılabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.