Kredi Sayfam

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar 2019 yılında da esnafları finansal olarak desteklemeye devam ediyor. Cazip koşullarda sıfır faizli esnaf kredisi alabileceğiniz bankaları ve bu bankaların aradıkları şartları yazımızdan inceleyebilir, kredi hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2019

Faizsiz esnaf kredisi arayan kişilerin başvurmaları gereken adres KOSGEB’tir. KOSGEB özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin destelenmesi adına bazı programlar uygulamaktadır. Bu programlardan birisi de hibe destekleridir. Bu hibeler geri ödemesizdir. Hibenin yanı sıra faizsiz kredi imkanı da yine KOSGEB’ten vatandaşlara verilmekte. KOSGEB esanflara 50 bin TL’ye kadar faizsiz krediler sağlıyor.

KOSGEB’in yanı sıra faizsiz esnaf kredisi için gösterilebilecek bir diğer adres ise Halkbank’tır. Halkbank esnaf ve sanatkarlar için 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi veriyor. Banka, işletme sermayesi ihtiyacı için 200 bin TL’ye kadar finansman destek sağlayabiliyor. Halkbank’ın da bu kredisinden yararlanmak için en yakın banka şubesi ziyaret edilmesi gerekiyor.

Esnaf Kefalet Kredisi 2019

Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaflara kediler veriliyor. Hangi krediye başvurulacaksa ona göre kredi limiti de değişiyor. Bunun için esnaf kefalet kooperatifine üye olunması gerekiyor. Üye işlemi ise vergi levhası ve başvuru dilekçesi ile hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Bunun yanı sıra esnaf ve sanatkarlar odasında kaydının olması da esnaf kefalet kredisi için gereklidir. Aranan şartlardan bir diğeri ise ikamet ya da işyeri adresinin kooperatif bölgesinde olmasıdır. Bu şartların sağlanmasının ardından esnaf kefalet kredisine başvuru gerçekleştirilebilir. Esnaf kefalet kredisi ve maksimum vade sayıları ise şu şekildedir:

 • İhtiyaç kredisi: 60 ay vade,
 • Ticari araç kredisi: 7 sene vade,
 • Dükkan satın alma kredisi: 10 yıl vade,
 • İskonto kredisi: 9 ay vade.

Vakıfbank Esnaf Kredisi 2019

Vakıfbank esnaflara halden anlayan kredi kampanyası sunuyor. 50 bin TL’ye kadar esnafa kredi sunan Vakıfbank, bu kredi için 36 ay vade seçeneği de veriyor. Vakıfbank esnaf kredisi için farklı ödeme seçenekleri de sağlıyor. Bu ödeme seçenekleri şöyledir:

 • Sabit taksitli ödeme,
 • Değişken taksitli ödeme,
 • Taksit ertelemeli ödeme.

Vakıfbank bu krediden yararlanabilmek için Businessvard ve Kredili Bankomatik ürünlerinin alınmasını da zorunlu tutmaktadır. Ayrıca kredi tutarı, vade sayısı ve faiz oranları ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterebildiği için başvurmadan önce bankadan detaylı bilgi alınmasında fayda vardır.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi 2019

QNB Finansbank KOBİ’lere nakdi ve gayrinakdi olmak üzere iki kredi çeşidi sunuyor. Banka nakdi krediler ile esnafların nefes almasını sağlıyor. Farklı ihtiyaçlara yönelik verilen bu krediler hem uzun vadeli hem de kısa vadeli şekillerde QNB Finansbank müşterilerine veriliyor. Ayrıca QNB Finansbank’ın döviz cinsinden kredileri de bulunuyor. QNB Finansbank esnaf kredileri şunlardır:

 • Spot krediler,
 • Rotatif krediler,
 • İskonto kredileri,
 • Dinamik kredi.

QNB Finansbank verdiği esnaf kredileri için 3 ay ödemesiz imkanı da sağlıyor. QNB Finansbank esnaf kredisine başvurabilmek için de banka şubelerinin yanı sıra internet sitesi, çağrı merkezi ve cep şubeleri de kullanılabilir.

Garanti Bankası Kobi Kredisi 2019

KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına başvurabilecekleri adreslerden birisi Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası KOBİ’lerin farklı ihtiyaçlarına yönelik krediler vermektedir. Garanti Bankası aracılığıyla avans krediler alınabildiği gibi bankaya taşıt, rotatif ve ticari taksitli krediler için de başvurulabilir. Ayrıca Garanti Bankası KOBİ’lere ihtiyaç kredisi de sağlamakta. 100 bin TL’ye kadar olan bu ihtiyaç kredisinin 36 ay da vade seçeneği bulunuyor. Bu ihtiyaç kredisinin faiz oranı ise 2,24’tür. Fakat bu oran ekonomik duruma göre değişebilir. Garanti Bankası Kobi kredisine en yakın banka şubesinden başvurulabilir. Bunun yanı sıra bankanın internet sitesi üzerinden de başvur işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2019

Garanti Bankası KOBİ kredilerinin yanı sıra esnaf kredilerini de müşterilerine veriyor. Garanti Bankası esnaflara destek kredisinin yanı sıra ticari araç kredisini de sağlıyor. Garanti Bankası ayrıca esnaflar için uygun ödeme planlarının da oluşturulmasına yardımcı oluyor. Garanti Bankası esnaf kredisinin yanı sıra avans hesaplar, çek karnesi, POS, Kobi emeklilik planı gibi hizmetler de sunuyor. Bu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişilerin de 444 5624 numaralı müşteri hizmetleriyle iletişime geçmesi gerekiyor. Garanti Bankası’nın esnaf kredisi başvuruları ise şubeler aracılığıyla kabul ediliyor.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2019

Ziraat Bankası da diğer birçok bankada olduğu gibi esnaflara Rotatif, taksitli, iskonto, spot ve döviz kredileri gibi ürünler sunmaktadır. Bu nakdi kredilerin yanı sıra teminat mektupları ve referans mektupları gibi gayrinakdi krediler için de Ziraat Bankası’na başvurulabilir. Ayrıca Ziraat Bankası meslek kuruluşlarına göre de bazı destek paketleri sağlıyor. Özellikle kadın girişimciler için ayrıcalıklar Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu fırsatlardandır. Tüm bu krediler için başvuru koşulları ve gerekli evraklar farklılık gösterebiliyor. Bundan dolayı hangi Ziraat Bankası esnaf kredisi alınmak isteniyorsa ilk olarak Ziraat Bankası internet sitesine girilmeli ve o kredinin sayfasından detaylı bilgi edinilmelidir. Bunun dışında bilgi için bankanın müşteri hizmetleriyle de iletişime geçilebilir.

TEB Esnaf Kredisi 2019

TEB esnaflar için çeşitli krediler veriyor. TEB esnaf kredileri sayesinde de pek çok ihtiyaç hızlı bir şekilde karşılanabiliyor. TEB bankasının esnaflara sunduğu nakdi kredilerden bazıları şu şekildedir:

 • Taksitli ticari kredi,
 • Spot krediler,
 • Rotatif krediler,
 • Döviz kredileri,
 • İhracat kredileri,
 • İşyeri destek kredileri,
 • Taşıt kredileri.

TEB’in nakdi esnaf kredilerine başvurabilmek için en yakın TEB şubesine gidilmesi gereklidir. Bu kredilerin yanı sıra gayrinakdi ve tez kredi gibi ürünler de TEB’in müşterilerine sundukları arasındadır. TEZ kredi taksitli ticari kredi, şirket kartı ve KMH ürünlerini bir arada sunuyor. 50 bin TL’ye kadar olan bu kredinin başvurusu için şubelerin yanı sıra internet bankacılığı ve kısa mesaj da kullanılabilir.

Akbank Esnaf Kredisi 2019

Esnafın destekçisi olan bir başka banka da Akbank’tır. Akbank esnaflar için çeşitli paketler sağlamaktadır. Bu paketler otomatik ödeme talimatı, POS, kredi kartı, iş yeri sigortası gibi hizmetlerdir. Bunların dışında Akbank esnaflar için kredi fırsatları da sunuyor. Akbank esnaf kredisinden yararlanabilmek için Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olunması gereklidir. Ayrıca sanatkarlar sicil müdürlüğüne kayıt da aranan şartlar arasındadır. Bu şartların sağlanmasının ardında şu belgeler ile Akbank şubesine gidilerek esnaf kredisi başvurusu gerçekleştirilebilir:

 • İşyeri sahibine ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Vergi levhası,
 • Esnaf odası kayıt belgesi,
 • Esnaf sicil tasdiknamesi.

Esnaflar İçin Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Bazı bankalar esnaf müşterilerine ertelemeli kredi olanakları veriyor. Bu kredilerle de esnaflar işletmelerini düzene oturtmalarının ardından kredileri borçlarını ödemeye başlayabiliyor. Örneğin QNB Finansbank 150 bin TL’ye kadar verdiği esnaf kredisi için 3 ile 6 ay arasında erteleme olanağı tanıyor. Bunun dışında KOSGEB de genç girişimciler için verdiği kredilerde erteleme sağlıyor. KOSGEB 30 yaşının altındaki kişilere 100 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredinin geri ödemesi ise 2 yıl ertelenebiliyor.

KOSGEB ve QNB Finansbank dışında Şekerbank da verdiği esnaf kredileri için 4 ay erteleme olanağı tanıyor. Yine Vakıfbank’ın esnafa özel kredisinin de taksit ertelemeli ödeme seçeneği bulunuyor. Hangi bankanın kredisinden çekilmek isteniyorsa da başvuru için gerekli olan belgeler ile beraber o bankanın şubesine gidilmesi gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.