Kredi Sayfam

Evlenmek İsteyen Gençlere Evlilik Kredisi Desteği

Evlenmek İsteyen Gençlere Evlilik Kredisi Desteği

Evlenmek için adım atmak isteyen genç çiftlere devlet destekli evlilik kredisi almanın yolu açıldı. Maddi zorluklar nedeni ile evlenmek isteyerek hayallerini gerçekleştirmek isteyen çiftlere destekler hızla büyüyor. Gençlerin önünü açan ve maddi zorlukları geride bırakarak yuvalarını kurmalarını sağlayacak tasarı kabul edildi. Devlet bankalarından ihtiyacı olan gençler için evlilik giderlerini sağlamak adına sunulacak faizsiz ve ileri tarihte ödenmeye başlayacak kredi fırsatları sunuluyor. Bu sayede evlenen çiftler hem maddi destek almış olacak hemde yuvalarını kısa zaman içinde bu destek kredisi sayesinde kurabilecekler. Devletin sunduğu bu kredi sayesinde binlerce genç evlenmiş, kullandığı krediyi faiz ödemeden eşit taksitler ile ödemeye başlamıştır. Sizde ihtiyacınız olan evlilik kredisi için başvuru yapmaya hemen başlayabilir, evinizi sunulan bu destek sayesinde kısa zaman içinde kurabilirsiniz. Evlilik için adım atmaya maddi durumlar nedeni ile çekinen gençleri sevindiren bu desteğin ilgi görmeye başlaması her geçen gün artmaktadır. Sunulan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen çiftler en yakın Ziraat bankası şubelerine giderek başvurularını gerçekleştirebiliyor. Bunun için bazı gereken şartlar yerine getirildiği taktirde rahatlıkla kredi onayı alabiliyoruz. E

Gençler için büyük bir fırsat olarak değerlendirilen bu kredi sayesinde binlerce çift evlenmiş durumda. Aldığı %0 faizli krediyi zorlanmadan ödemek hemde düğün masraflarını karşılamak için hayatımızda önemli bir seçenektir. Bu sayede kullanacağımız krediyi kendi paramız gibi faiz ödemeden kullanabiliyor, zorlanmadan eşit taksitler ile ödeyebiliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenerek gün yüzüne çıkarılan bu tasarı sayesinde devlet destekli evlilik kredisi kullanmamızın önü açılmış ve büyük destekleri sayesinde binlerce genç sevinmiştir. Her geçen gün yeni bir teşvik imkanı ve destek fırsatı çıkmakta ve büyük destek görmektedir. Tüm evlenme aşamasında olanlar ve bu adıma hazırlananlar tarafından büyük ilgi görmüş ve faydalı bulunmuştur.  Bu seçenek ile ne kadar kredi kullanabileceğimiz ise aşağıda detaylı bir şekilde sizler için hazırlanmıştır.

10 Bin TL Evlilik Desteği Almak İçin Gerekenler

En büyük adımı atmış olan Maliye ve Sosyal güvenlik bakanlığı aracılığı ile gençlere sunulan kredi desteği 10.Bin TL olarak belirlenmiştir. 18 ile 24 yaş arasında olan tüm evlenmek isteyen çiftler bu imkandan faydalanma şansına sahip olabilirler. Devlet destekli evlilik kredisini kullandıktan sonra ilk yıl taksitlerinizi ödemeniz gerekmez. Sonrasında 4 yıla kadar yapacağınız vade seçenekleri ile ödemeye devam edebilirsiniz. Evlilik sonrası çocuk olması durumunda geri ödeme süresini 2 yıl atlatarak ödemeye devam etme şansınızda bulunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı bu krediyi kullanabilmek için bazı şartlar ortaya koymuştur. Alabilmek için yaş aralığını yukarıda belirttik ve diğer şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Türk Ceza Kanununda belirtilen en ağır suçlardan hüküm giymemiş olmak.
  • Adli sicil kaydında yüz kızartıcı bir sabıka veya suç unsuru bulundurmamak.
  • Yaş sınırları altında veya üstünde olmamak.

Yukarıda yer alan seçeneklerin dışındayım diyor iseniz yapmanız gereken size en yakın Ziraat şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirmektir. Kullanacağınız krediyi  1 ile 2 yıl geri ödemesiz, geri kalanını 4 yıl içerisinde bitirmeniz şartı ile almaya hak kazanabilirsiniz. Binlerce genci sevindiren bu destek sayesinde evlenmek artık çok uzakta kalmayacak. Rahatlıkla ödeme imkanına sahip olabileceğiniz bu kredi yerine ihtiyaç için kredi kullanmanız durumunda ödeyeceğiniz faizler çok yüksek olacaktır. Bu yüzden bu seçeneği tercih ederek daha karlı bir destek alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu destek hakkında bilgi sahibi olmayan çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınız ile’de paylaşarak bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede onlarda öğrenerek evlilik aşamasında bu desteği almak için başvuruda bulunabilir, yuvalarını kurmak için bir şans elde edebilirler.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Yukarıda belirtilen özellikleri taşıyan tüm gençler bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Aynı zamanda üniversite okuyan ve devlet yurtlarında kalan öğrenciler’de bu fırsattan yararlanabilmeleri için yaş limiti 26 olarak düzenlenmiştir. Bu sayede okuyan gençler içinde bir fırsat sunulmuştur. Öğrenim durumunu tamamlamaları ön görülerek sunulan bu ek fırsat sayesinde onlarda rahatlıkla bu kredi fırsatından yararlanma şansına sahip olmaktadır. Kredi başvurusu yapmak için gidilecek yerler bankalardır. Gerekli belge ve şartları sağlayan tüm gençler en yakın banka şubelerine giderek evlilik için sunulan bu destek kredisine başvuru yapabilirler. Sosyal yaşam standartlarımızı genişletmek ve daha huzurlu bir gelecek için sunulan bu desteği almak için geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her geçen gün bir yenisi eklenen destek paketleri sayesinde farklı seçenekler olsa’da evlilik hazırlığında olan gençlerin tercih etmesi gereken en önemli destekler arasında yer alıyor. Hemen başvuru için Ziraat veya diğer bankalara başvurunuzu gerçekleştirerek evlilik hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.

Bakanlık tarafından sunulan 1 yıl ve 2 yıl geri ödemesiz, geri kalan 4 yıl ödeme şartı ile başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirerek anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz kullandığınız krediyi kısa zaman içinde kapatarak’ta borçtan kurtulma şansınız bulunuyor. Tamamen sizin istediğiniz ile kredi kapatma işlemini’de gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Bu sayede borcum olmasın düşüncesinde olur iseniz faizsiz ihtiyacınızı karşılamış olur ve kısa sürede bu borçtan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.