Kredi Sayfam

Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar ( 2020 )

Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar ( 2020 )

 

Küçük yaşta çocuğu, hastası veya kendi ile ilgili bir durumu olduğundan dışarıdaki işlerde çalışamayan ve evden ailesinin gelirine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar vardır. Maddi olarak destek verecek başka akrabası, eşi, dostu olmayanların illa ki kredi veya kredi kartı gibi ekstra desteklere ihtiyacı olmaktadır. Bankaların verdiği bu krediler bazı bayanların hayat tutunmaları için çok önemli bir noktada bulundukları için oldukça değerlidir. Kredi alıp kendine yeni bir hayat kuran kadınların oranı çok fazladır. Bundan dolayıdır ki ihtiyacı olan ev hanımları kredi çekmek için bankaların açtığı bu tür avantajlardan yararlanmak istemektedir ve bunun için de bankaların kapısını çalmaktadır. Ciddi bir potansiyel bulunan bu sektör için her yıl ev hanımlarına kredi veren bankalar kredi başvuru şartlarını yeniden değerlendirip kredi şartlarını yeni imkanlarla piyasaya sürmektedir.  Bu krediler belli bir süreliğine ir kampanya olarak başlatıldığından ev hanımlarının kampanyaları takip ederek başvuru süresi bitmeden başvurularını yapmaları gerekir.

Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi için Şartlar Nedir?

Geçmiş yıllarda ev hanımlarının kredi alması söz konusu bile olmazken günümüzde ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar her geçen gün artmaktadır. Çalışan bayanların eline her ay belli bir miktar para geldiği için hayatları nispeten daha kolaydır. Fakat çalışmayan evde ailesinin işleri ile meşgul olmak zorunda olan bayanların böyle bir imkanları olmadığından nakit paraya daha çok ihtiyaçları olmaktadır. Eskiden kredi veren banka olmadığından diğer kredilerin şartlarına uymadığı için ev hanımlarının kredi çekmesi hayal gibiydi. Son zamanlarda yıl içerisindeki müşteri sayısına ulaşamayan bankalar ev hanımları için çıkardıkları krediler ile o açığı kapatmaya çalışmaktadırlar. Tabi bankalar hedeflerini tamamlarken ne kendilerini ne de ev hanımlarını mağdur edecek bir işlem yapmazlar. Verdikleri kredilerini gelir belgesi istemeyen düşük faizli krediler vermektedir. Teminat olarak bankaya ev, işyeri, araç, arsa gibi bir şeyin ipotek gösterilmesi birinci şarttır. Bankaların ev hanımlarının kredisini onaylanması için de şart sicili temiz ve düzenli geliri olan bir kefil bulması da diğer bir şarttır.

Ev Hanımlarına Kredi (2020) Hangi Bankalar Verir?

İş bulmak ve iş kurmak günümüzde çok zordur. Diploması olanların bile iş bulmakta zorlandığı zamane şartlarında ev kadınlarına kredi imkanı sunan bankalar maddi ihtiyacı olan bayanların dertlerine çözüm bulmaktadır. Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen bayanların anaparayı bulmaları için kredi kolay bir çözüm olmaktadır. Sermaye için bankaya başvuru yapıldığında banka verdiği parayı garantiye alacak şekilde ipotek ve kefil isteyerek ev hanımlarına kredi vermektedir. Maaş şartı aramayan bankaların bazıları ev hanımlarının eşlerinin bordoları karşılığında da kredi vermektedir. Eşlerinin bordosu ile başvuru yapan bayanlara 36 aya varan vadelerle maaşın 10 katı kadar krediler verilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve vade oranları şöyledir;

 • Bank Pozitif 25 bin krediyi 36 ay vadeyle
 • Denizbank 55 bin krediyi 48 ay vadeyle
 • İng Bank 15 bin 24 ay vadeyle
 • İş Bankası 30 bin krediyi 36 ay vadeyle
 • TEB 75 bin krediyi 36 ay vadeyle
 • Garanti 50 bin krediyi 36 ay vadeyle

İstenen Belgeler Nelerdir?

Ev kadınlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar (2020) başvuru yapanlardan istediği belgeler şunlardır:

 1. İkametgah belgesi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Başvuru yapan kişinin adına en az 3 aylık fatura
 4. Düzenli geliri olmayanlar için kira gelir belgesi veya maaş bordosu
 5. Emekliler için emekli hesap cüzdanı
 6. Çiftçiler için ÇKS belgesi
 7. İpotek teminatı için tapu
 8. Hiçbir teminatı olmayanlar için kefil ve kefile ait belgeler
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.