Kredi Sayfam

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Hayat şartları geçim zorlukları derken bankalar da artık her türlü ayrıntıyı düşünerek yeni kredi alternatifleri yaratıyorlar. Son yıllarda çalışmayana kredi, ev hanımlarına kredi gibi birçok seçenek tüketicilere sunulmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi ev hanımlarına verilen krediler oluşturuyor.

Kredi Notu Önemli

Ev hanımlarına kredi veren bankaların ilk baktıkları kriter kredi notudur. Eğer eşinizden bir ek kredi kartınız varsa ya da kendinize ait bir kredi kartınız varsa kredi kullanmanız daha da kolaylaşıyor. Ev hanımlarına uygulanan kredilerde bankaların kredi kriterleri sadece kredi notunuz değildir. Eğer bir ek geliriniz var ise, evde yapıp sattığınız bir işiniz var ise ya da üzerinizde görünen ev, araba, arsa, tarla gibi menkulünüz varsa ya da eşinizden, annenizden babanızdan bir emekli aylığı alıyorsanız kredi alma şansınızı arttırıyor, kredi limitinizi yükseltebiliyorsunuz. Bir başka kredinizi yükseltme şansınız maaşlı bordrolu bir kefile sahip olmanızdır. Bu da çalışan kefilin brüt maaşının birkaç katı kadar kredi olanağı sağlayabilirsiniz. Ev hanımlarına kredi şartlarını gerçekleştirdiğiniz takdirde her şekilde kredi kullanabilirsiniz ancak hiçbir banka faizsiz kredi kullandırmamaktadır.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

Bankalar kredi verirken geri alacağını düşünerek kredi vermekteler. Ancak verirken de sizi yerine getirilmesi gereken şartlarla zorlayacaklardır. Ancak bu durumda size verilmesi gereken en iyi tavsiye daha önce çalıştığınız, hesap hareketlerinizin olduğu bankaları tercih etmenizdir. Bu size en azından gerekli şartları yarı yarıya azaltmayı sağlayacaktır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknoloji ve bankacılık bir arada oldukça gelişmiştir. Birçok banka internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu alıyor ve düşük kredileri de anında onaylıyorlar.

İş Bankası: Mobil internet ile kredileriniz kolaylıkla kısa sürede hesabınıza aktarılır. Ev hanımlarına destek veren İş Bankası 20.000 TK’ye kadar belgesiz kredi vermektedir.

CEPTETEB: Dijital bankacılık ürünlerinin daha çabuk onay aldığı günümüzde TEB bankası ile cepteteb internet bankacılığı ile 1000 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Enpara: Finansbank’ın dijital, şubesiz bankacılık ürünü Enpara, şubesi olmayan internet hizmetidir. Tüm bankacılık işlemleri tamamıyla internet üzernden olduğundan kredi başvuruları da internetten yapılmaktadır. Enpara ‘nın en iyi kredisi ise masrafsız 5.000 TL kredisidir.

Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Halk bankası, Denizbank, Ziraat Bankası ve Garanti bankası gibi bankaları da listeye dahil edebiliriz ancak hiçbiri faizsiz olarak kredi kullanma şansı vermemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.