Kredi Sayfam

Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır? (3 AY ERTELEMELİ)

Ertelemeli kredi almak isteyenlere birçok banka 3 ay erteleme avantajıyla kredi teklifleri sunmaktadır. Ertelemeli kredilerin vade seçenekleri ve faiz oranları bu krediyi veren bankanın sunduğu kredi miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır? (3 AY ERTELEMELİ)

Ertelemeli kredi; kredi borçlarının geri ödemesini hemen yapmak istemeyen kişilerin sık olarak tercih etmiş olduğu kredi çeşitleridir ve oldukça büyük alternatiftir. Özellikle pek çok banka tarafından uygun koşullarda verilen kredilerin yanı sıra kişilerin dilerlerse ertelemeli kredi de alabilmeleri mümkündür. Bu konuda rekabet içinde olan bankalar, müşterilerinin bu talebini geri çevirmeyeceklerdir.

Ertelemeli Kredileri Her Zaman Alabilmek Mümkün Müdür?

Ertelemeli krediler, bankaların genellikle belirli periyotlarda müşterilerine sunmuş olduğu alternatif kampanyalardan bir tanesidir. Eğer müşteriler kredi seçeneği için uygunlarsa, banka müşterilerine ertelemeli kredi avantajını sunabilmektedirler. Bunun için kredi almayı düşünen kişilerin banka ile görüşmeleri gerekmektedir.

Ertelemeli Kredi Ödemeleri Ne Zaman Başlar?

Ertelemeli kredi geri ödemeleri, bir sonraki ay değil tam olarak 3 ay sonra başlar. Bu sayede oldukça büyük rahatlık elde eden müşteriler, rahatlıkla ertelemeli kredi geri ödemelerini gerçekleştirirler.

Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Ertelemeli kredi almak isteyen kişiler, normal şartlar altında diğer kredilerden farklı bir işlem yapmamaktadırlar. Koşul bakımından da neredeyse aynı standartlara sahip olan ertelemeli kredi için müşterilerin kredi başvuru esnasında beyanda bulunmaları gerekmektedir. Kredi erteleme talebinde bulunan kişilerin tıpkı diğer kredi başvuru şartlarında olduğu gibi temiz bir sicile ve yüksek kredi notu gibi unsurlara ihtiyaçları vardır.

Ertelemeli Kredi Olarak Sunulan Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Ertelemeli kredi olarak sunulan krediler müşterilere;

Olanakları içinde verilmektedir. Yukarıda verilen kredi çeşitlerinden herhangi birine başvuracak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli şey kredi notlarının yüksek olması gerektiğidir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ertelemeli kredi veren bankalar, genellikle belirli periyotlarda müşterilerine bu fırsatı sunarlar. Özellikle yeni yıl yaklaşırken pek çok bankanın ertelemeli kredi olanağı tanıması bu dönemde kredi çekmek isteyen kişiler için oldukça ideal olmaktadır. Taksit ödemelerine hemen başlamayıp 3 ay sonra ödeme yapmaya başlayan kişiler, bu sayede kendi ödeme planlarını da rahatlıkla netleştirirler. 3 aylık süreyle ertelemeli kredi veren bankalar ise şunlardır:

  • ING Bankası,
  • QNB,
  • İş Bankası,
  • TEB,
  • Akbank,
  • Vakıfbank’tır.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi

ING bankası, ertelemeli kredi seçeneklerini ihtiyacı olan kişilere birçok kredi türünde vermektedir. Bankanın kendi bünyesinde sahip olduğu mola kampanyası sayesinde kredi ihtiyacı olan pek çok kişi kredi geri ödemelerini erteleyebilme imkanına sahip olmaktadır. Banka, kredi alacak olan kişilerin 100.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerini karşılarken aynı zamanda müşterilerine 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Bu krediler için ING bankası tarafından belirlenmiş olan faiz oranları ise %1,39 olarak belirlenmiştir. Ancak banka üzerinden kredi çekecek olan kişilerin bilmesi gereken en önemli husus ING bankasının, güncel koşullara göre faiz oranını değiştirme hakkını elinde bulundurmasıdır. Gereken bilgiler tekrar banka ile konuşularak bankanın inisiyatifine göre değiştirilebilir. Kişiler eğer gerekli koşulları sağlıyorlarsa ING bankasından ertelemeli kredi alabilirler.

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

QNB Finansbank’tan ertelemeli kredi almak isteyenler için başvuru şartları en kolay bankalardan bir tanesi olan QNB Finansbank, pek çok kredi türünde müşterilerine olanak sağlamaktadır. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler eğer bankanın kendi mevcut müşterisiyseler, mobil şubeyi ya da cep şubeyi kullanarak başvuruda bulunmaları mümkündür. Bankanın müşterilerine vermiş olduğu kredi imkanlarında 10,000 Türk Lirasına kadarki kredi başvuruları için uygulanan faiz oranları %1,28 ile 1,73 oranları arasındadır. Fakat kredilerde uygulanan faiz oranları kişilerin mevcut durumlarına yönelik olup farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca QNB Finansbank ertelemeli kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken diğer bir durum ise bankanın kredi başvurusunda bulunduğunuz takdirde sizin hakkınızda ilk bakacakları yerin banka kredi notunuz olduğudur. Eğer kredi notunuz düşükse banka üzerinden ertelemeli kredi alma imkânınız maalesef olmaz.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank’tan ertelemeli kredi almak isteyen kişiler, bankanın belirli dönemlerde müşterilerine sunmuş olduğu ertelemeli kredi imkanlarından faydalanabilmektedirler. Diğer bankalara kıyasla oldukça düşük faiz oranlarını müşterilerine sunan ve aynı zamanda uygun ödeme koşulları sağlayan Akbank, tüm kredi türlerinde de müşterilerine ertelemeli kredi imkânı tanımaktadır. Düşük faiz oranlarıyla birlikte 48 aya kadar vade ile ertelemeli kredi alabilen kişiler, düşük taksitli geri ödemeleri sayesinde oldukça büyük bir kolaylık elde ederler. Akbank ertelemeli kredi başvurusu için kişilerin kullanabilecekleri kanallar ile Akbank cep Bankacılığı, Akbank Direkt ve Akbank Mobil uygulamasıdır. Verilen bu kanallar üzerinden ertelemeli kredi başvurusu yapılabilir ya da bankaya direk gidilerek ertelemeli kredi talebi bizzat gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Vakıfbank’tan ertelemeli kredi desteği almak isteyen kişiler, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilmektelerdir. KOBİ’lere ve esnaflara vermiş olduğu desteklerle her zaman adından söz ettiren bankanın aynı zamanda müşterilerine her kredi türünde sunmuş olduğu ertelemeli kredi avantajları oldukça dikkat çekicidir. Cazip ödeme koşulları ile 100,000 Türk Lirasına kadar müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi vermektedir. Bu sayede her bütçenin rahatça karşılayabileceği Vakıfbank ertelemeli krediler, kişilere külfet olmaktan çok destek olan oldukça olanaklı kredi seçenekleridir. Vakıfbank’tan ertelemeli kredi almak isteyen kişiler, bankaya bizzat giderek almak istedikleri kredi türüne göre ertelemeli kredi alabilir ve ödeme planlarını rahatlıkla oluşturabilirler.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

İş Bankası ertelemeli kredi olanağı, vatandaşların ihtiyaçlarını en isabetli şekilde karşılama konusunda oldukça başarılı olan İş Bankası tarafından oldukça uygun ödeme koşulları ile verilmektedir. İş Bankasından ertelemeli kredi almak isteyen kişiler için tercih edebilecekleri en ideal koşullara sahip olan banka, aynı zamanda müşterilerine İş Bankası mobil bankacılık ve cepten bankacılık kanalları ile başvuru olanağı sunmaktadır. Her türlü kredide dönemsel aralıklarla ertelemeli kredi desteği sağlayabilen İş Bankası, aynı zamanda uygun faiz oranlarını ve vade seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır. İş Bankası ertelemeli kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler eğer İş Bankasının kendi müşterisi iseler yukarıda verilen kredi başvuru kanallarını (İş Bankası mobil bankacılık ve cepten bankacılık vs.) kullanabilirler. Fakat ertelemeli kredi başvurusunu yapacak olan kişi İş Bankası müşterisi değilse, başvuru işlemleri için bankaya bizzat gelerek görüşmeleri gerekmektedir. Banka hesap uzmanlarıyla yapılan kredi başvuru görüşmelerinde kişiler hem ertelemeli kredi taleplerini dile getirebilir hem de uygun ödeme planlarını rahatlıkla yapabilirler.

TEB 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye Ekonomi Bankasından ertelemeli kredi almak şüphesiz ki pek çok bankaya kıyasla oldukça kolaydır. Bankanın kendisine ait olan CEPTETEB uygulamasıyla ihtiyaç kredileri için ertelemeli kredi olanaklarından faydalanabilen müşteriler, aynı zamanda uygun faiz oranları ve uygun ödeme planlarıyla oldukça büyük bir avantaja sahiptirler. TEB ertelemeli kredi başvurusunu yaptıktan sonra en kısa zamanda paralarını alabilen kişiler, banka ile yapılan sözleşmenin içeriğine göre 3 ay sonra ödemelerini başlatabilmektedirler. Bu sayede kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilen kişiler, ertelemeli kredi sayesinde oldukça rahat geri ödeme yaparlar. Ancak TEB ertelemeli kredi imkanından faydalanacak olan kişiler, en fazla 5000 Türk Lirasına kadar ertelemeli kredi alabilmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.