Kredi Sayfam

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka Hangisi? (2020 GÜNCEL)

En kolay kredi kartı veren banka aracılığıyla başvuru yaparak hızlı bir şekilde kredi kartı sahibi olmak ve acil ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız kolaylıkla kredi kartı alabileceğiniz bankaları yazımızdan inceleyebilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka Hangisi? (2020 GÜNCEL)

Kolaylıkla kredi kartı alabileceğiniz bankalar 2020 yılında da birçok vatandaşımız tarafından merak edilmektedir. Özellikle son dönemde bankaların verdiği kredi kartlar ile ekonomik durumuna destek sağlamak isteyen kişilerin artmasıyla kredi kartlarına olan talep de büyümüştür. Ancak çoğu banka, müşterilerine kredi kartı vermeden önce gelir durumlarına dair bilgiler istemektedir. Bunlar arasında gelir belgesi en başta yer almaktadır. Gelir belgesi ya da maaş bordrosu ile kredi kartı başvurusuna giden vatandaşlar mutlu sona ulaşırken gelir belgesi olmayan kişiler de kolaylıkla kredi kartı alabileceği bankaları araştırmaya devam ediyorlar. Bu yazımızda 2020 yılında en kolay kredi kartı veren bankalarla ilgili olarak;

 • İşsizlere,
 • Çalışmayanlara,
 • Ev hanımlarına,
 • Gelir belgesi zorunluluğu olmadan kredi veren bankaları ve en hızlı kredi kartı veren bankaları bulabilirsiniz. Öte yandan söz konusu bankalara nasıl başvurabileceğinizi de yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartı almak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden nasıl kredi kartı sahibi olabileceklerini araştırıyorlar. Bu kişilere faydalı bilgiler vermek adına söz konusu kredi kartı sahibi olma sürecini sizinle paylaşalım. Öncelikle bankaların kredi kartı verirken müşterilerinde aradıkları temel şartlar vardır. Bu şartlara bakacak olursak;

 • Kredi kartı sahibi olmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ya da muvafakatnamesinin bulunması. (muvafakatname: aile bireylerinin kredi kartı sözleşmesini çocuğun yerine imzalaması)
 • Kredi kartı talebinde bulunan kişinin kredi notunun banka değerlendirmelerinin sonucunda riskli durumda olmaması. (kredi notu seviyesi)
 • Eğer kredi kartı talebinde bulunan kişi yüksek limitli bir kredi kartı istiyorsa banka bu kişiden gelir belgesi istemektedir.

Görüldüğü gibi kredi kartı sahibi olmak için bütün bankaların aradığı temel şartlar bunlardır. Ancak bazı durumlarda istisnai sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Örnek olarak bazı bankalar gelir belgesi gösterme zorunluluğu olmadan da talep eden kişilere kredi kartı verebilmektedir. Yazımızın devamında bu bankaların her birini bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusunda Kredi Notu Değerlendirmesi

Kredi notu değerlendirmesi kredi kartı alırken bankaların yaptıkları bir nevi güvenlik testidir. Söz konusu banka, kendisinden kredi kartı talebinde bulunan kişinin banka açısından ne kadar iyi ve güvenli bir müşteri olabileceği öğrenmesi gerekmektedir. İşte kredi kartı sahibi olmak isteyen kişinin kredi notuna bakılarak;

 • Kredi kartı ya da banka kredisi borcu var mı?
 • Kredi kartı taksitlerini düzenli olarak ödeyebilir mi?
 • Daha önceki kredi kartlarını geciktirip mi ödemiş yoksa zamanında mı?

Gibi sorular hakkında fikir sahibi olunabilir. Bankalar da bu yönteme göre güvenilir bulduğu kişilere kredi kartı sahibi olma imkânı tanımaktadır.

Kredi Kartı Notu Risk Grupları

Kredi kartı notuna göre belirlenen risk grupları, en kolay kredi kartı veren bankalar için önemli bir kıstastır. Nitekim buradan çıkacak sonuca göre kredi kartı başvurusunda bulunan kişiye olumlu ya da olumsuz sonuç vermektedir. Kredi notlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Kredi notu 0 olanlar: Az riskli grupta yer alır; kredi kartı alma ihtimali gelire bağlıdır.
 • Kredi notu 1-699 olanlar: En riskli grupta yer alır; kredi kartı alma ihtimali çok düşük.
 • 700 ile 1099 olanlar: Orta riskli grup; kredi kartı alma ihtimali düşük.
 • 1100-1499 olanlar: Az riskli grupta yer alırlar; kredi kartı almak ihtimali gelire bağlıdır.
 • 1500 ve üstünde olanlar: İyi ve çok iyi grupta yer alırlar; kredi kartı alma ihtimalleri yüksek ve çok yüksektir.

Görüldüğü gibi kredi kartı sahibi olmak için belirli gruplarda olmanız ya da belirli gruplarda olmamanız gerekmektedir.

Kesin Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartını kesin olarak alabileceğiniz bankalar, genellikle limiti belirlenmiş kredi kartlarını müşterilerine vermektedir. Çünkü bankaların kredi kartı verme şartları, “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” ile belirleniyor. Buna göre bankanın gelir durumuna bakılmaksızın verdiği kredi kartlarının üst limiti 1000 TL ile sınırlandırılıyor. Bu yazımızın devamında söz konusu bankalardan alabileceğiniz kredi kartlarını bulabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesi talep etmeden kredi kartı veren bankalar, az önce bahsettiğimiz gibi “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” dâhilinde bu işlemi gerçekleştirirler. Bankanın inisiyatifine bağlı olan kredi kartı verme işlemi kimi bankalarda gelir belgesi olmayanları da kredi kartı sahibi yaparken kimi bankalarda ise sadece gelir belgesi isteyenlere yöneliktir.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartı, gelir belgesi göstermeden alınabilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Kredi notunuza göre değerlendirmenin akabinde bankanın belirlediği 1000 TL üst limitli kredi kartına sahip olabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası kredi kartına başvurmak için;

 • Size en yakın şubeye gidebilir,
 • İnternet bankacılığı ile online başvuru yapabilir,
 • Telefon bankacılığı ile de kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Garanti Bankası gelir belgesi olmadan kredi kartı veren bankalar arasındadır. Türkiye’nin en çok müşterisi olan bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın kredi kartı olan Bonus Kart başvurusunu,

 • İnternet bankacılığı ile Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinden,
 • Tüm Garanti Bankası şubelerinden ve bankamatiklerinden

T.C kimlik numaranız ile yapabilirsiniz. Başvurunuzun takibini de internet bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar

İşsizlerin kredi kartı alabileceği bankalar için kredi kartını vermedeki en büyük ölçüt, kredi kartı talebinde bulunan kişinin kredi notu seviyesidir. Buna göre kredi notunuz iyi ya da az riskli grupta yer alıyorsa, işsiz de olsanız kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Yukarıdaki bankalar işsiz olmasına rağmen kredi notu iyi durumda olan ve kredi kartı borçlarını ödeyebilecek durumda görünen kişilerin kredi kartı başvurularını olumlu değerlendirmektedir. Bu bankaların şubelerine giderek ya da internet bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı sahibi olmak isteyen ev hanımları bankalar aracılığıyla bu isteklerine kavuşabilirler. Normal şartlar altında kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerden gelir belgesi isteyen bankalardan bazıları ev hanımları için gelir belgesi talep etmemektedir. Ancak başvuruda bulunacak ev hanımlarının kredi notunun iyi olması ya da alternatif bir gelir göstermesi gerekebilir. Söz konusu bankalar;

 • Garanti Bankası
 • Odeabank
 • Akbank
 • Halkbank
 • Denizbank

Ve daha birçok banka ev hanımlarına yönelik düşük limitli kredi kartları vermektedir.

Çalışmayana Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayanların kredi kartı alabildiği bankalar, milyonlarca kişi tarafından araştırılmaya devam edilmektedir. Bildiğiniz gibi bankalar kredi kartı verirken, karta başvuran kişiden gelir belgesi talep ediyorlar. Çalışmayan kişinin gelir belgesi gösterme durumu olmadığından bu hizmetlerden yararlanamıyor. Ancak bazı bankalar gelir belgesi şartı olmadan başvuran kişinin kredi notunun durumuna göre kredi kartı verebiliyor. Söz konusu bankalar;

 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Şekerbank

Olarak öne çıkmaktadır. Bu bankalara isterseniz internet üzerinden isterseniz de direkt şubelerine giderek gişe işlemleri üzerinden kredi kartı başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.