Kredi Sayfam

Emekli Maaşı İle Kredi Borcu Ödenir Mi?

Emekli Maaşı İle Kredi Borcu Ödenir Mi?

Emekli kişilere tanınan fırsatlar arasında uygun kredi faizleri de bulunmaktadır. Emekli maaşınızın belli bir kısmını alan bankalar size uygun kredi imkanı sunmaktadır. Emekli maaşıyla elbette kredi borcu ödenmektedir. Maaşınızın tamamı gidecek diye korkmanıza da gerek yoktur. Çünkü öyle bir şeyin olması mümkün değildir. Maaşınızın üçte birlik kısmını sadece almaya yetkileri vardır. Ama siz borcunuzun daha kısa sürede bitmesini istiyorsanız talebiniz üzerine bankanın aldığı miktar değişebilmektedir. Ayrıca emekli olduğunuz için daha düşük faiz oranlarıyla karşılaşacaksınız.

Emekliye Kredi İmkanları

Günümüzde emeklilerin kredi almasında büyük imkanlar sağlanmaktadır. Emekli birisi faizsiz kredi bile çekebilmektedir. Faizsiz kredi veren bankaların bazıları şunlardır; Ziraat Katılım, Vakıf Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası. Emekliye tanınan bir diğer imkan ise ödeme seçenekleridir. Ödemelerinizi maaşınızın yatmasıyla sizin belirlediğiniz miktarda veya bankaların ve devletin belirlediği miktarda yapılmaktadır.

Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar

Her şeyde olduğu gibi emeklilik kredisinin de çekilebilmesi için belirli şartlar bulunmaktadır. Kredi çekmek için bu şartları sağladığınız takdirde kredinizi faizsiz olarak alabilirsiniz. Şartların bazıları şöyledir; Maaşınızın yüzde yetmiş oranını aylık taksitlerin aşmaması gerekmektedir, maaş durumunuza göre herhangi bir başka bankada kredinizin bulunmaması, yaşınızın bankaların belirlemiş olduğu yaşı yani 75 yaşını geçmemesi gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde kredi çekebilirsiniz. Ayrıca yaşınıza göre kredi çıkmaktadır. Yaşınız ilerlediyse çıkacak kredi miktarı daha düşük olmaktadır. Bun göz önüne alarak hareket etmenizde büyük fayda var.

Emekli Kredisi Veren Bankaların Faizleri

Emekli kredisi için bankalara gidenler, banka için de güzel bir fırsattır. Emekli müşteriler getirisi olan ve riski çok az olandır. Emekli kredisi almak istiyorsanız ve en düşük faizli bankaları merak ediyorsanız sizin için bir sıralama yapalım. En düşük faizi veren banka QNB Finansbank %1,48 ile emekliye en düşük faizi veren bankadır. Ardından %1,55 ile iş bankası gelmektedir. Bu sıralama böyle yükselerek devam etmektedir. En yüksek faizi veren banka ise %1,92 faiz oranı ile Alternatif Bank’tır. Bu faiz oranları değişiklik göstermektedir. En güncel sonucu banka şubelerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.