Kredi Sayfam

Eft Saatleri Ve Eft Ücretleri 2019 (Tüm Bankalar Güncel Liste)

Eft Saatleri Ve Eft Ücretleri 2019 (Tüm Bankalar Güncel Liste)

Bankaların Eft saatleri ve 2019 işlem ücretleri birbirlerinden farklıdır. Para transferi yapabilmek için başvurabilecek yöntemlerden bir tanesi Eft’dir. Eft’nin havaleden farklı bir bankadan farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirilmesi için kullanılmasıdır. Yani bir bankanın farklı bir şubesine para gönderileceği zaman havale yapılmalıdır. Fakat paranın aktarılacağı banka farklıysa bu durumda da Eft yöntemi tercih edilmelidir. Eft saatleri ve ücretleri her bankanın aynı değildir. Bankalar Eft işlemi için kesilecek olan ücreti bizzat kendileri belirler ve müşterine o ücret tarifesini uygular.

Nasıl Eft Yapılabilir?

Eft yapma yollarından birisi banka şubelerine gidilmesidir. Eft yapmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri farklı yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi şubelerdir. Fakat şubelere giderek sıra beklemek istemeyen kişiler ATM’lere de başvurabilir. Bu yöntemlere alternatif olarak gösterilecek yol ise internet bankacılığıdır. Hem kolay hem de en ucuz yöntem olmasından dolayı Eft için en çok internet bankacılığı tercih ediliyor. Banka şubelerinden Eft yapmak ise en pahalı yoldur.

Resmi Tatillerde Eft Yapılır Mı?

Tatil günlerinde Eft yapılması söz konusu değildir. Bir bankadan aynı bankaya para göndermek için havale yapılacaksa bu işlem istenildiği zaman gerçekleştirilebilir. Havale işlemleri için herhangi bir zaman ya da süre kısıtlaması yoktur. Fakat Eft işlemleri için durum daha farklıdır. Eft’ler yalnızca mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Mesai saatleri dışında Eft yapılmak isteniyorsa yalnızca ileri tarihli talimat verilerek bu işlem gerçekleştirilebilir. Bundan dolayı Eft yapmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde işlem yapmaya dikkat etmeleri gereklidir.

Ücretsiz Eft Yapılabilir Mi?

Ücretsiz olarak Eft yapmak için bankadan maaş alınması gereklidir. Bazı bankalar maaşlarını ya da emekli aylıklarını kendi şubelerinden alan kişilere özel kampanyalar düzenliyor. İnsanları kendi şubelerine çekebilmek için uğraşan bankaların sunduğu fırsatlardan bir tanesi aylık belirli sayıda para transferleri için işlem ücreti almamaktır. Eft işlem ücreti ödemek istemeyen kişiler maaşlarını aldıkları bankadan işlem yapmaları yeterlidir. Fakat ilk önce maaşın alındığı bankanın böyle bir kampanyasının olup olmadığı öğrenilmelidir. Maaş almayan kişilerin ise Eft yapmadan önce tüm bankaların güncel listelerine bakmaları gereklidir.

Akbank Eft Saati Ve Ücreti

Akbank’tan Eft yapılabilecek saatler sabah 9 ile akşam 5 arasıdır. Bu saatler arasında ister Akbank şubelerine gidilerek, ister ATM’lere başvurarak isterse de internet bankacılığı kullanılarak Eft’ler anında yapılabilir. Bu saatler dışında yapılan Eft’ler ise bir sonraki mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilecektir. İnternet bankacılığı ile Akbank’tan Eft yapacak olan kişilerden kesilen işlem ücreti ise 4,90 TL’dir. Akbank şubelerden yapılan Eft için 70 TL, ATM’lerden yapılan Eft için ise 15 TL istemektedir. Bankanın resmi web sitesi üzerindeki eft detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Hangi Saatlerde Eft Yapılır?

Ziraat Bankası Eft saatleri sabah 8:30 ve akşam 5 saatleri arasında gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası devlet bankası olmasından dolayı pek çok kişinin başvurduğu bankalar arasında yer alıyor. Bundan dolayı da Ziraat Bankası eft işlem saatleri ve ücretlerini öğrenilmesi önemlidir. Ziraat Bankası da yine diğer bankalar gibi hem şubelerden hem ATM’lerden hem de internet bankacılığından Eft işlemlerinin yapılabilmesine olanak veriyor. İnternet bankacılığının tercih edilmesi de en ucuz şekilde Eft yapmak isteyen kişilere tavsiye edilir. Banka şubelerinden yapılan Eft işlemlerinin ücretleri internet bankacılığına göre çok daha yüksek olabilir. Ziraat Bankası internet bankacılığı aracılığıyla yapılan Eft’ler için 4,50 TL işlem ücreti kesmektedir. Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılan Eft işlem ücreti ise 10 TL’dir.

Halkbank Eft İşlem Ücreti Ne Kadar?

Halkbank Eft ücreti en düşük olan bankalar arasında yer alıyor. Halkbank müşterilerine internet ve mobil bankacılığından 3,3 TL’ye Eft yapabilme olanağı sağlıyor. Çağrı merkezinden havale yapmak isteyen kişilerin ödemesi gereken işlem ücreti ise 4,76 TL’dir. Halkbank banka şubelerinden yapılan EFT için de diğer bankalardan çok daha uygun fiyat istiyor. Bu yöntemle Eft yapacak olan kişilerin 46 TL ödemeleri gerekiyor.

Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank işlem saatleri 09:00 – 16:30 arasıdır. Vakıfbank’tan Eft yapmak isteyen kişilerin bu saatleri dikkate alarak işlem gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu saatler dışında Eft talimatı verilebilir ve bir sonraki işlem saatlerinde para transferinin gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Vakıfbank’tan Eft yapılabilmesi için Eft yöntemine göre ödenmesi gereken işlem ücret şu şekildedir:

 • Şubelerden yapılan Eft işlemi için 55 TL,
 • İnternet ve mobil bankacılığından yapılan Eft için 5,50 TL,
 • Çağrı merkezinden yapılan Eft için 50 TL,
 • ATM’lerden yapılan Eft için 15 TL.

Garanti Bankası Eft Ücreti

Eft işlemi ücreti Garanti Bankası’nda hangi yöntem ile işlem yapıldığına göre değişkenlik gösteriyor. Garanti Bankası’ndan Eft yapabilmek için sabah 9 ve akşam 17:15 saatleri arasında işlemlerin gerçekleştirilmesi gereklidir. Garanti Bankası internet ve mobil şubelerden Eft yapabilmek için de 6,75 TL işlem ücreti ödenmesi şarttır. Diğer yöntemler için kesilen işlem bedeli ise şöyledir:

 • Şubelerden 75 TL,
 • ATM’lerden 18 TL.

QNB Finansbank Eft İşlemleri

Eft işlemleri için QNB Finansbank’ı tercih etmek isteyen kişiler 09:00 – 17:15 saatleri arasında işlem yapmalılar. İnternet bankacılığı ile eft gerçekleştirebilmek için QNB Finansbank’ın istediği işlem ücreti 4,90 TL’dir. Şubeden yapılan Eft için banka 60 TL isterken, ATM’lerde ise bu ücret 15 TL’dir. Diğer bazı bankaların internet bankacılığından yapılan eft işlem saatleri ve ücretleri ise şu şekildedir:

 • Denizbank 08:00-16:30 arası, 6,30 TL,
 • İş Bankası 09:00 – 17:00 arası, 5,10 TL,
 • TEB 09:00 – 17:15 arası, 5 TL,
 • İNG Bank 09:00 – 17:15 arası, 5,25 TL,
 • Şekerbank 09:00 – 15:59 arası, 5 TL,
 • Yapı Kredi 09:00 – 16:45 arası, 5,25 TL.

Yukarıda hazırladığımız bilgiler 2019 yılında güncel olarak belirlenmiş eft saatleri ve ücretleridir. Daha fazla detay için bankaların kendi web sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.