Kredi Sayfam

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Tüm Detaylar

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Tüm Detaylar

Blog yazarak para kazanmak isteyenler arasında iseniz bu yazımızda tüm yapmanız gerekenleri bir araya getirdik. Anlatacağımız adımları uygulayarak sizde blog yazarak gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için çok dikkatli incelemenizde fayda var. Burada edineceğiniz bilgileri hayata geçirerek kısa zaman içinde sizde yazı yazarak para kazanma aşamasına gelebilirsiniz.

İnternet ortamının gelişmesi ile hemen her evde bir bilgisayar yada mobil aygıt bulunuyor. Durum böyle olunca iş imkanımız kısıtlı olduğu zamanlarda bunu değerlendirmek istiyoruz. Bunu bir fırsat olarak değerlendirmeli ve bizde bundan yararlanmalıyız. Öncelikle hangi tarz blog kazanç yöntemleri var bunu öğrenelim. Sonrasında ise site açarak blog yazma hakkında bilgiler edinelim.  Yazacağınız içeriğin size ne kadar gelir getirebileceği, rakiplerin ne kadar güçlü olduğu, yazarken nelere dikkat etmemiz gerektiği ve daha bir çok konuda tecrübe edinmemiz gerekiyor. İşte tüm bunları aydınlatmak amacı ile sizde sıfırdan bir blog nasıl açılır ? hangi yolları izlemeliyiz ? ve kazanmaya başlayabileceğiniz adımlara kadar detaylı bir şekilde aşağıda belirttik. Belirttiğimiz adımları doğru uygulamanız durumunda kazanç elde etme oranınız yüksek. Tek yapmanız gereken hangi tarz blog işi ile uğraşacağınız konusunda net olmak.

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları ( Tüm Detaylar )

Önce sizlere bir blog açarak nasıl para kazanacağınız hakkında bilgiler vermek istedik. Kazanç seçenekleri ve diğer ayrıntıları doğru belirledikten sonra önünüzde hiç bir engel kalmayacak. İşte sizin için hazırladığımız blog yazarak para kazanma yolları;

  • Adsense Yayıncısı Olarak Para Kazanmak

Dünya genelinde tercih edilen reklam modelinden birisi’de Adsense. Yayıncı olarak üye olan kişilere tıklama başı ücret ödemektedir. Sitenizin kategorisi ve yazılarınızın kalitesine göre tıklama başı para kazanabilirsiniz. Bunun için ziyaretçiyi sitenizde tutmanız ve sitenizde kalma süresini yüksek tutmanız gerekiyor. Bir ziyaretçi sitenizde ne kadar çok vakit geçirir, reklamları ne kadar süre sonra tıklarsa ona göre kazancınız daha fazla olacaktır.  Milyonlarca site bu şekilde para kazanabiliyor. Ancak bu iş o kadar kolay olmayacaktır. Sitenize ziyaretçi çekmek ve popüler bir yer haline getirmek oldukça uzun zaman alacaktır. Gözünüz gibi bakarak geliştireceğiniz sitenizde kazanç elde etmeye başladığınızda devamlılığı size garanti olacaktır.

Bir çok blog açarak Adsense reklamlarından kazanmak isteyenler bulunuyor. Ama bir çoğu amacına ulaşırken kimisi’de hedefine ulaşamadan vazgeçiyor. Bu nedenle eğer kazanmak için sabredecek ve emek verecekseniz bu reklam seçeneğinden çok yüksek gelir sağlamanız mümkün. Özellikle otoriter bir blog sahibi olduğunuzda aylık kazancınızın katlanarak büyümesine şahit olacaksınız. Kazanmaya başladığınızda hedefinize ulaşmış olacak ve yeni blog açarak gelirinizi büyültme adımına geçmek isteyeceksiniz.

Adsense, sitenizde bulunan tüm içerikleri, ziyaretçileri ve diğer etkenleri hesaplayarak reklamlar gösterir. Sitenize gelen bir ziyaretçi en çok neleri aramış ise onunla ilgili reklamlar öne çıkar. Bu sayede gösterimde olan reklamlardan tık alma oranınız yükselir. Sitenize giren her kullanıcıyı etkileyecek reklam alternatifleri bulunuyor. Buda size sitenizdeki reklamlardan çok kazanç sağlayacağınız sonucunu ortaya çıkartmaktadır.

  • Satış Ortaklığından Para Kazanmak

Açmış olduğunu blog üzerinden alakalı bir firma ile satış ortaklığı gerçekleştirebilirsiniz. Paylaşımlarınız E-Ticaret üzerine ise büyük dönüşüm elde etmeniz mümkün. Bunlar arasında giyim, ayakkabı, saat ve hediyelik eşya ile ilgili içerikleri göz önüne alabiliriz. Satış ortaklığından gelecek olan gelirler ile büyük miktarda para kazanmak mümkün.  Başlamadan önce yapmanız gereken fazla rekabeti bulunmayan, talep gören ve size dönüşüm sağlayacak bir hedef belirlemek. Bu belirlemeye göre ilerlemeniz durumunda olumlu dönüşüm alarak kazanç oranınızı yükseltebilirsiniz.

İnsanların talepleri doğrultusunda hazırlayacağınız projede kesinlikle kazanacaksınız. İlgi gören ve en çok takip edilen konulara hakim olmaya çalışın. Bu sayede ortaklık teklifleri size sıkça gelecek, en yüksek teklifi verenle çalışacaksınız. Ön inceleme yaparak hazırladığınız içeriklerden kesin dönüşüm almak için hedefinizi daima yüksek tutun. Bunun yanı sıra ilgi gören ürünler hakkında araştırma yaparak hakkında detaylar paylaşın.

Gireceğiniz sektörde rakip sayınız ne kadar az ise kazanma şansınız o kadar yüksektir. Bunu göz önüne alarak düşük rekabetli ama yüksek aranma hacmi olan sektöre yönelin. Her sektörde ilk olmak kazanmak için başarıya giden tek yoldur. Eğer siz bulunduğunuz alana ilk giriyor iseniz rakipleriniz sizi geçmekte zorlanacaktır. Bu sayede projenizi oturttuktan sonra ortaklık gelirinizi her ay katlayarak arttıracaksınız.

Çok fazla ziyaretçi gerektirmeyen bu sektörde doğru hedefleme yapmanız yeterli olacaktır. Normal bir çalışanın aldığı maaşın 2 veya 3 katını kısa zamanda yakalayabilir, risksiz gelir elde edebilirsiniz.

  • Reklam Alarak Direk Para Kazanmak

Hızla yükselen bir blog sahibi olduğunuzda bu durum işverenlerin ilgisini çekecektir. Firmasını daha çok kitleye ulaştırmak isteyen kişiler sitenizde reklamlarını yayınlatmak isteyecektir. Bu durumda sitenizin ziyaretçi oranına göre bir fiyat belirleyerek aylık standart ücret alabilirsiniz. Bu alanlarda sınır olmadığı için farklı firmalarda sizinle çalışmak isteyecektir. Bu durumda geliriniz her zaman katlayarak artış gösterecek.

Bunun yanı sıra mevcutta olan Adsense reklamlarınız bu durumdan etkilenmez. Onlar aktif olarak kalırken ekstra anlaşma sağlayabilir, ortaklı tekliflerini’de değerlendirebilirsiniz. Ek olarak saydığımız yukarıdaki seçenekler ile birlikte büyük miktarda gelir elde edebiliyorsunuz. Tüm bu seçenekleri hayata geçirmek biraz zaman alabilir. Bunun için analizi çok iyi yapmalı, odaklanacağınız sektörü iyice düşünmelisiniz. Tek bir proje üzerine ilerler iseniz özel reklam veren kişiler artarak katlanacak ve daha başarılı olabileceksiniz.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.