Kredi Sayfam

Beni Kimin Aradığını Nasıl Öğrenebilirim? ( Ücretsiz )

”Beni kimin aradığını ücretsiz nasıl öğrenebilirim?” diye merak ediyorsanız herhangi bir para ödemeden sizi arayan numaranın sahibini öğrenmeniz mümkün. Birçok farklı yöntemle numaranın ait olduğu kişiyi öğrenebilirsiniz. Yazımızdan ücretsiz olarak numara sahibini öğrenmekle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Beni Kimin Aradığını Nasıl Öğrenebilirim? ( Ücretsiz )

Arayan kişiyi nasıl öğrenileceği pek çok insanın çok merak ettiği konulardan birisidir. Özellikle telefonla rahatsız edilen kişiler kendilerini arayanın kim olduğunu bilmek ister. Bu numaraların da öğrenebilmesinin çeşitli yolları vardır. Mobil servisler aracılığıyla sisteme kayıtlı olan numaraların kime ait olduğu öğrenilebilir. Bunun dışında beni kimin aradığını öğrenmek istiyorum diyen kişilere tavsiye edilebilecek mobil uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde de hızlı bir şekilde arayan numaranın sahibine ulaşılabilir.

Türk Telekom Hattın Sahibini Öğrenme

Beni kim aramış öğrenme için Türk Telekom başvurulabilecek adreslerden birisidir. Türk Telekom’un beyaz sayfalar internet sitesi mevcuttur. Bu site üzerinden bir numaraların kime ait olduğu öğrenilebilir. Fakat bu sayfada kişilere açık olan telefon numaraları yalnızca hat sahibinin izin verdiği numaralardır. Şayet bir kişi numarasının görünmesini istemiyorsa ve bunun için talimat vermişse beyaz sayfalar adresi kullanılarak arayan numaranın sahibinin kim olduğu öğrenilemez.

Bunun dışında ücretli bir arama yöntemi de vardır. Bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin telefon numarasını başına 0 koymadan yazarak 11855’e SMS atmaları gereklidir. Ayrıca *100# yazıp arama tuşuna basılmasının ardından girilecek olan sistem üzerinden bilinmeyen numaralara giriş yapılarak da sorgulama gerçekleştirilebilir.

Turkcell Beni Kim Aramış?

Turkcell arayan kim olduğunu öğrenebilmek için bazı yöntemler sunmaktadır. Turkcell’i kullanarak bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyen kişilerin ücret vermesi gereklidir. Turkcell bu hizmetini ücret karşılığında müşterilerine sunmaktadır. Turkcell hattı üzerinden arayan numaranın kime ait olduğunun öğrenilebilmesi için arayan numaranın başına 0 konulmadan yazılması ve 2200’a gönderilmesi gerekiyor.

Bu uygulamanın dışında cep telefonu kapalıyken ya da hattın çekmediği durumlarda kimin aradığını öğrenmek isteyen kişiler için de Turkcell aylık 2,99 TL karşılığında servis sunuyor. Bu servisin satın alınmasından sonra günün her anında sizi kimin aradığını öğrenebilmeniz mümkündür.

Vodafone Bilinmeyen Numarayı Öğrenme

Numara sorgulama işlemi Vofadone aracılığıyla da yapılabiliyor. Sizi bilmediğini bir numara aradığında ve bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istediğinizde 11842 numaralı Vodafone’nun bilinmeyen numaralar servisini arayabilir ve numaranın sahibi öğrenebilirsiniz. Kısa mesajla numara sorgulamak istiyorum diyenler ise telefon numarasının başına 0 koymadan 7048’e SMS göndermelidir. Fakat diğer operatörlerde olduğu gibi Vodafone’nun numara sorgulama hizmeti de ücretlidir.

Telefon kapalıyken sizi arayanların kim olduğunu da Vodafone’da öğrenebilmek mümkündür. Aylık ödenecek olan 2,25 TL’lik ücret karşılığında telefon kapalıyken ya da ulaşılmazken arayan kişilerin numaraları mesaj ile hat sahibine bildirilir. Bu sayede ulaşılamaz bir yerde bile olunsa arayan kişilerin kimler olduğu bilinebilir.

Facebook’tan Numara Sorgulama

Facebook aracılığıyla numara sahibi bulma da tercih edilebilecek yöntemlerden birisidir. Facebook eklediği yeni özellik ile telefon numarası kullanarak hesaba giriş yapabilme olanağı veriyor. Şayet bir kişi numarasının diğer kişiler tarafından görünmesine izin vermiş ise arayan numaranın Facebook üzerinden bulunabilmesine de olanak vardır. Fakat bu kişinin Facebook hesabının olması, telefon numarasının sisteme tanıtılmış olması ve bunu da görünür kılması gereklidir. Facebook hesabına girilmesinin ardından arama butonunun oraya numara yazılarak sorgulama yapılabilir.

Whatsapp Uygulaması İle Numara Kime Ait Öğrenme

Whatsapp kullanarak numara sahibini öğrenmek mümkün olabilir. Ücretsiz olarak bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyen kişiler Watsapp uygulaması ile isteklerini gerçekleştirebilir. Bunun için ilk olarak numara telefon rehberine eklenmelidir. Daha sonrasında Watsapp’taki isimlerin yenilenmesi gereklidir. Eklenen bu numara Watsapp’taki arkadaş listesinde de görünecektir. Bu kişinin fotoğrafına bakarak telefon numarasının sahibinin kim olduğu öğrenebilir. Fakat bu yöntem yalnızca tanınan kişiler için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Arayan Kimi Google’dan Öğrenme

Google arama özelliğiyle numara sorgulama işlemi de yapılabilir. Cep telefonlardan kişileri arayarak dolandırıcılık yapan pek çok kişi vardır. Özellikle bazı forum sayfalarında bu numaralar ile daha önce konuşan kişilerin yazdığı yorumları bulabilmek mümkündür. Bu forum sitelerine ulaşmanın yolu ise telefon numarasının Google’da aratılmasıdır. Numaranın aratılmasının ardından kişilerin karşılarına yorumların olduğu sayfalar çıkacaktır. Bu sayfalar aracılığıyla da tehlike içeren numaralar öğrenilebilecektir.

Android Uygulamalar İle Bilinmeyen Numarayı Öğrenme

Android Play Store CIA Uygulaması

Beni kim aradı için Android uygulamalar da kişilerin sıklıkla başvurduğu adreslerdir. Bazı android uygulamalar ile kimin aradığını öğrenebilmek mümkündür. Bu uygulamalardan da en popüler olanı CIA’dir. CIA aracılığıyla bir numaranın kime ait olduğu öğrenilebilir. Ayrıca istenmeyen aramalar da yine bu uygulama sayesinde engellenebilir. Bunun dışında istemediğiniz numaralardan gelen mesajlar da bu CIA uygulaması ile reddedilebilir. Arama geçmişini de yönetebilme olanağı sağlayan bu uygulama yalnızca Türkiye’de değil pek çok farklı ülkede de en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

App Store Numara Kime Ait Uygulaması

App Store uygulaması ile numaranın kime ait olduğunun öğrenilmesi Android işlemcilere sahip telefonlardakiyle benzerlik gösteriyor. Android cihazlarda olduğu gibi App Store’dan da CIA uygulamasının indirilebilmesi mümkündür. Bunun dışında yine bir numaranın sahibini öğrenebilmek için farklı uygulamalar da denenebilir. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için kullanılabilecek çeşitli yöntemler vardır. Fakat App Store uygulamaları ve diğer tüm yöntemler ile yalnızca hat sahibinin izni olan numaralar bulunabilir. Bir kişi numarasının aranınca bulunmasını istemediğini bildirirse bu kişinin telefon numarası başka kişiler tarafından erişilemeyecektir. Bu uygulama ile yaşanabilecek güvenlik sorunlarının da önüne geçilebilmesi hedeflenmiştir.

Özel Numaradan Arayan Kişi Tespit Edilebilir Mi?

Arayan gizli numaranın sahibinin kim olduğunun öğrenilmesi bazı durumlar için oldukça önemlidir. Özellikle özel numaralar ile devamlı aranan ve rahatsız edilen kişiler ne yapacakları konusunda kararsız kalabilirler. Bir numaranın kime ait olduğunun öğrenilebilmesi için ücretli olan 118’li numaraların aranması gereklidir. Bu hatlardan birisi aranarak bir numaranın kime ait olduğu kolay bir şekilde öğrenilebilir. Fakat özel numaralar için aynı rahatlık söz konusu değildir.

Özel numaradan arayan kişilere ulaşabilmek kolay değildir. Bu kişiler numaralarını gizleyerek başkalarını aradıkları için numaradan sorgulama yapabilmek de mümkün olmaz. Fakat sürekli olarak özel numaradan aranarak rahatsız edilen birileri varsa bu kişilerin başvurabilecekleri yollar vardır. Bunlardan da en önemlisi savcılığa başvurarak şikayette bulunulmasıdır. Savcılık numara gizli olsa dahi kimin aradığını yürüttüğü soruşturma ile bulabilir ve bu kişi hakkında gerekli yasal işlemleri başlatabilir.

Rahatsız Eden Numara Nasıl Savcılığa Bildirilir?

Bir numaranın savcılığa şikayet edilmesi kişileri rahatsız eden bir durum varsa mümkündür. Bu durumdan özellikle kadınlar büyük mağduriyetler yaşayabiliyor. Bir kişinin başkaları tarafından sürekli aranarak tacize maruz kalması ya da tehditler alması ülkemizde ne yazık ki birçok kadının başına gelebilecek bir durum. Böyle bir durumda izlenmesi gereken yol ise ilk olarak savcılığa şikayette bulunulmasıdır. Telefon numarası biliniyorsa şikayet sırasında bu numara da savcılığa bildirilmelidir.

Daha sonrasında savcılık sorgulama başlatır. Bu sorgulama sırasında da tüm operatörlerden bilgi alınabilmesi için yazı gönderilir. Böylece telefon numarasının kime ait olduğu öğrenilir. Kimin aradığının öğrenilmesinin ardından kişiler suç duyurusunda bulunursa dava açılabilir ve bu kişilere suç unsurlarına göre yasalar gereğince ceza verilebilir.

Yorumlar
  1. Eylül dedi ki:

    Oldukça detaylı bir açıklama olmuş. Bahsettiğiniz şekilde öğrenmeye çalışacağım.