Kredi Sayfam

Banka Sınavları Ne Zaman? (2020 Banka Personel Alımları)

2020 banka personel alımları devam ediyor. Banka sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyorsanız ve bankalardaki açık pozisyonları nasıl öğrenebileceğinize dair bilgi sahibi değilseniz yazımızdan konu hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Banka Sınavları Ne Zaman? (2020 Banka Personel Alımları)

2020 banka sınavları ve personel alımları birçok kişinin dört gözle beklediği şeylerden birisidir. Ülkemizde iş bulmak kolay değildir. Birçok kişinin de hayalini süsleyen iş, banka personeli olmaktır. Bunun da nedenleri arasında çalışma koşulları, maaşın iyi olması ve yükselebilme ihtimalinin de bulunması vardır.

Pek çok insan bankalarda en düşük kademeden başlayarak birkaç sene içerisinde çok daha iyi mevkilere gelebilmektedir. Bu yüzden de banka sınavlarının ne zaman olacağının bilinmesi önemlidir. Bankaların personel alımları için yaptıkları sınavların tarihleri birbirlerinden farklıdır. Her bir banka alacağı personelin pozisyonuna göre sınav yapar. Bu sınav tarihi de yine banka tarafından belirlenir.

Banka Pozisyonları Nelerdir?

Bankacılıktaki pozisyonların ve bu pozisyonların iş tanımlarının neler olduğunun bilinmesi hangi pozisyona başvurulacağı konusunda oldukça önemlidir. Bankalar çok büyük kurumlardır. Bundan dolayı da farklı pek çok pozisyonu bünyesinde bulundurur. Örneğin müfettiş yardımcısı yurt içi ve yurt dışındaki şubelerin denetimini yapmaktadır. Bu müfettiş yardımcısını da merkez yönetim kurulu yetkilendirmektedir. Bunun yanı sıra bir nevi yönetici adayı olan uzman yardımcıları da yine bankada önemli konuma sahip pozisyonlardan birisidir. Banka şubelerinde genel olarak bulunan diğer pozisyonlardan bazıları ise şu şekildedir:

 • Gişe yetkilisi,
 • Bilgi işlem ve yazılım uzmanı,
 • Saha satış ve müşteri temsilcisi,
 • Servis yetkilileri,
 • Çağrı merkezi çalışanları.

Garanti Bankası Personel Alım Sınavları

Personel alımları için Garanti Bankası sınavlar yapmaktadır. Açılan her bir iş pozisyonu için yapılan sınavlar birbirlerinden farklıdır. Her bir alana uygun olarak özel sorular banka tarafından hazırlanmaktadır. Garanti Bankası’nın yurdun dört bir yanında şubesi mevcuttur. Bu şubeler için gerekli olan pozisyona sahip çalışanlar da farklı olabilmektedir. Garanti Bankası’nın iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim diye merak eden kişilere gösterilebilecek adres ise Garanti’li Kariyer sitesidir. Bu sitenin altında yer alan üniversite öğrencisi, yeni mezun ve deneyimli ikonlarından birisi seçilerek açık olan iş ilanları görülebilmektedir. Ayrıca açılan ekranda her bir iş pozisyonu için aranan genel nitelikler ve iş tanımı yazmaktadır. Bu ilanlardan birisine başvurabilmek için de üye olmak gereklidir.

Banka sınavları ve banka personel alımları hakkında 2020 yılındaki tüm altın bilgiler.

TEB Açık İş İlanları

TEB açık iş pozisyonlarının neler olduğu internetten kolay bir şekilde öğrenilebilir. TEB ülke genelinde sürekli olarak iş ilanları açmaktadır. Deneyimli ya da deneyimsiz kişilere özel ilanların da bulunabilmesi mümkündür. Ayrıca lisede ya da üniversitede zorunlu stajı olan kişiler yine TEB’e gelerek stajlarını gerçekleştirilebilmektedir. TEB’in açık ilanlarına da bakabilmek için TEB kariyer sitesine girmek yeterlidir. Bu sitede açık pozisyonlar ikonu mevcuttur. Bu yazının tıklanmasının ardından en güncel ilanlara ulaşılabilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası 2020 Personel Alımları

2020 Ziraat Bankası işe alım için yaptığı sınavların ne zaman olduğu pek çok insanın en merak ettiği konulardan bir tanesidir. Ziraat Bankası insanların en çok çalışmak istediği bankalar arasında yer alıyor. Bundan dolayı da bu bankaya girebilmek çok kolay olmuyor. Ziraat Bankası’nın güncel iş ilanlarının neler olduğunun öğrenilebilmesi için de Ziraat Bankası internet sitesinde bulunan insan kaynaklarının duyurular menüsü açılmalıdır. Bu sayfada sınav tarihlerinin ve başvuruların en son günlerinin neler olduğu bilgisi yer almaktadır. Şu an için 2020’da yapılacak sınav hakkında bilgi yoktur. Fakat bu sayfa devamlı olarak takip edilerek banka sınavlarının açılıp açılmadığına bakılabilir.

İş Bankası Personel Alımı Ve Banka Sınavları

İş Bankası işe alım sınavlarının ne zaman olduğu internet sitesinden hızlıca öğrenilebilir. İş Bankası’nın insan kaynakları sitesinde güncel iş ilanları ve sınav tarih mevcuttur. 2020 yılında açık olan ise iki farklı pozisyon için ilan mevcuttur.  Bunlardan bir tanesi İstanbul memur alım sınavıdır. Bir diğeri ise Mayıs ayında yapılacak olan müfettiş yardımcılığı sınavıdır. Fakat yılın ilerleyen dönemlerinde yeniden ilanlar açılabilir. Bu ilanları kaçırmamak için de düzenli olarak İş Bankası’nın insan kaynakları sayfası takip edilmelidir.

Denizbank 2020 Güncel Personel İlanları

2020 Denizbank personel alımlarının ne zaman yapılacağı diğer bankalarda olduğu gibi internet sitesinde yer alıyor. Denizbank’ın kariyer fırsatına özel bir web sitesi bulunuyor. Bu site üzerinden deneyimli ya da deneyimsiz kişilere uygun iş ilanları olabiliyor. Bu ilanlar için başvurular da yine Denizbank’ın kariyer sitesi üzerinden yapılabiliyor. Bunların dışında Denizbank öğrenciler için de staj imkanı sağlayan bankalardan birisidir. Staj başvurusu yapan kişiler banka tarafından değerlendirmeye alınır. Değerlendirme sonunda da kabul edilen öğrenciler ülkenin en büyük bankalarından birisinde staj yaparak mesleği öğrenme imkanı bulur.

QNB Finansbank Personel Alımları Ne Zaman?

QNB Finansbank’ın açtığı iş pozisyonları bankanın internet sitesinde mevcuttur. İnsan kaynaklarında bulunan iş ilanları seçeneğinin tıklanması ile beraber açık pozisyonlara ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca yine bu sayfa aracılığıyla iş pozisyonları için başvuru yapabilme olanağı da vardır. QNB Finansbank iş ilanlarını yayınlarken yeni mezun, öğrenci ve deneyimliler için ayrı kategoriler oluşturmaktadır. Bu sayede de kolay olarak en uygun iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Ayrıca yine internet sitesi üzerinden açık pozisyonlardan beklenen deneyimlerin neler olduğu bilgisine de ulaşabilmek mümkündür.  Bankanın iş ilanları ve başvuru için buradan bilgi alabilirsiniz.

Akbank İş İlanları

Akbank’da çalışabilmek için ilanların takip edilmesi ve başvuruların yapılması gereklidir. Akbank engelli vatandaşlar için de birçok iş pozisyonu sunmaktadır. Akbank’ın 2020 yılının sonuna kadar alımlarına devam edeceği pozisyonlardan bazıları şu şekildedir:

 • Engelli genel müdürlük alımı,
 • Engelli gişe yetkilisi alımı,
 • Engelli çağrı merkezi yetkilisi alımı,
 • Yarı zamanlı gişe yetkilisi,
 • Yarı zamanlı takım asistanı,
 • İngilizce bilen çağrı merkezi yetkilisi.

Bunların dışındaki ilanlara internet üzerinden ulaşılabilir. Akbank kariyer internet sayfasında tüm güncel ilanlar ve iş tanımları bilgisi mevcuttur.

İng Bank İş Başvurusu

İNG Bank açık ilanların yanı sıra genel olarak iş başvurusu yapılabilmesine de olanak veriyor. İNG Bank’ın internet sitesinde İnsan Kaynakları sayfası yer alıyor. Bu sayfadan da açık iş ilanlarının bulunabilmesi mümkündür. Size uygun bir iş ilanı yoksa dahi İNG Bank’ın internet sitesi aracılığıyla genel başvuruda bulunabilir. Böylece uygun bir pozisyon açılacağı zaman banka sizinle iletişime geçebilir. Fakat bu şekilde başvuru yapan kişilerin cv’lerine çok sık bakılmayabiliyor. Bundan dolayı da İNG Bank’ın internet sitesinden düzenli olarak açılmış yeni iş ilanının olup olmadığının takip edilmesinde fayda vardır. Genel başvurunun yanı sıra açık pozisyon için de başvurunun yapılması banka tarafından değerlendirmeye alınma şansını da arttıracaktır.

Vakıfbank Açık İş Pozisyonları

Vakıfbank personel alım sınavları tarihleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler diğer tüm bankalarda da olduğu gibi bankanın internet sitesini ziyaret edebilirler. Özellikle devlet bankalarında çalışabilmek için banka sınavlarına girilmesi şarttır. Vakıfbank da personel alımlarını bu sınavlar ile yapmaktadır. Vakıfbank 2020 yılında müfettiş yardımcılığı için sınav yapacaktır. Bu sınav başvuru tarihi geçmiş olsa da ilerleyen günlerde yeni ilanların açılabilme ihtimali yüksektir. Bu ilanları kaçırmak istemeyen kişiler Vakıfbank’ın internet sitesinde bulunan iş başvuruları sayfasını düzenli olarak takip etmelidir. Yine aynı sayfada sınav tarihleri hakkında da bilgiler mevcuttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.